ЄС збільшує свою гуманітарну допомогу Україні: ініціатива “повітряний шлях”

Європейський Союз збільшує свою гуманітарну підтримку України, де останні сплески насильства поглибили вкрай складну ситуацію. Тисячі людей страждають від наслідків конфлікту, переміщення, жахливої ...

гуманітарна допомога
ЄС збільшує свою гуманітарну допомогу Україні: ініціатива “повітряний шлях”

Європейський Союз збільшує свою гуманітарну підтримку України, де останні сплески насильства поглибили вкрай складну ситуацію. Тисячі людей страждають від наслідків конфлікту, переміщення, жахливої бідності та суворої зими. Європейська Комісія готова надати додаткові 15 млн. євро гуманітарної допомоги.

Ця допомога покриє базові потреби тих, хто цього найбільше потребує у Маріуполі та інших районах, уражених конфліктом; потреби внутрішньо переміщених осіб та біженців, а також тих, хто збирається повертатися назад додому. Кошти стосуються таких речей першої необхідності, як укриття, продовольство, вода, медичний догляд та теплий одяг. У такий спосіб невідкладна допомога ЄС та допомога на якнайшвидше відновлення, включаючи внески країн-членів Євросоюзу, сягнула 95 млн. євро.

Європейський Комісар з гуманітарної допомоги і управління у кризових ситуаціях Христос Стиліанідес, який перебуває з візитом в Україні, оголосив про новий пакет допомоги країні. Він складається з матеріальної та фінансової допомоги. Пакет надають Європейська Комісія та країни-члени ЄС у спільному жесті солідарності з Україною.

«Європейський Союз стоїть пліч-о-пліч з українським народом, який найбільше потребує допомоги, – підкреслив Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер. – Європейська Комісія надає гуманітарну допомогу Україні від самого початку цієї кризи. Однак наразі потреби є найбільш гострими за увесь час. І ми діємо, аби допомогти найбільш вразливим групам населення витримати останню хвилю збройного протистояння і пережити найхолодніші місяці року. Літаки є символом солідарності Євросоюзу».

«Повітряний шлях ЄС»: за допомогою спільної операції, організованої Європейською Комісією та країнами-членами ЄС, три вантажні літаки доставлять гуманітарну допомогу в Україну (намети, ковдри, спальні мішки та теплий одяг). Вона покликана допомогти українцям, які цього найбільше потребують, включаючи людей, які живуть на територіях, що утримуються сепаратистами. Також допомога буде доставлена в Україну наземним шляхом: очікується, що найближчими годинами до східної України прибудуть вантажівки з допомогою. Загалом буде надано 85 тон гуманітарної допомоги.

Німеччина, Польща, Австрія, Фінляндія, Данія, Франція, Латвія, Естонія, Словенія та Європейська Комісія долучилися до надання гуманітарної допомоги; країни-члени ЄС діяли разом через Механізм ЄС з захисту цивільного населення.

Перебуваючи у Києві і зустрічаючись з Президентом, Віце-Прем’єр-міністром і Головою Верховної Ради України, Христос Стиліанідес відзначив, що гуманітарна криза в Україні щодня стає відчутнішою. «Цей додатковий пакет допомоги ЄС є вкрай важливим для усіх тих, хто намагається вижити у вкрай важких умовах», – підкреслив Єврокомісар.

27 січня він перебуватиме у Дніпропетровську, аби особисто проконтролювати надходження допомоги від ЄС та провідати мирних осіб, які втратили свої домівки через конфлікт. «Цей додатковий доказ солідарності ЄС з Україною надходить у трагічний момент: інтенсифікація обстрілів та зіткнень останніми днями призвела до трагічної загибелі великої кількості мирних громадян», – додав Стиліанідес.

Контекст

Понад 900 тис. людей в Україні стали внутрішньо переміщеними особами; майже 600 тис. залишили країну. Водночас приблизно 1,4 млн. людей, що перебувають у зоні конфлікту, є надзвичайно незахищеними та потребують гуманітарної допомоги.

Зважаючи на гуманітарну кризу, Європейська Комісія вже надала Україні понад 32,5 млн. євро: 11 млн. євро у вигляді гуманітарної допомоги, 40% якої спрямовано на території, які не контролюються українською владою; 21,5 млн. євро – для невідкладних приготувань до зими та допомоги для відновлення та відбудови. Допомога ЄС також покриває невідкладні потреби українських біженців поза межами України. Кошти, які надходять від країн-членів ЄС, сягають понад 47 млн. євро.

Євросоюз повністю підтримує зусилля, спрямовані на політичне розв’язання конфлікту на Сході України, яке би шанувало суверенітет, незалежність, територіальну цілісність України, а також гарантувало стабільне, заможне і демократичне майбутнє для усіх українських громадян. ЄС закликає усі сторони повністю виконувати Мінські домовленості та діяти згідно зі своїми міжнародними зобов’язаннями. Особливо Євросоюз закликає Росію вдатися до вагомого впливу на лідерів сепаратистів та припинити будь-яку форму збройної, політичної чи фінансової підтримки. Брюссель спонукає усі сторони вдатися до змістовного та інклюзивного діалогу, який має призвести до віднайдення довготривалого рішення; він закликає захищати єдність і територіальну цілісність країни та прагнути до забезпечення стабільного, заможного і демократичного майбутнього для усіх українських громадян.

Європейський Союз засуджує поновлення інтенсифікації перестрілок та артобстрілів у східній Україні, що останніми днями призвели до трагічної загибелі великої кількості мирних громадян. Довготривале припинення вогню залишається головним фактором для успіху чинних зусиль з віднайдення раціонального політичного розв’язання кризи, що ґрунтується на шані суверенітету і територіальної цілісності України.

Окрім того, Євросоюз посилив свої зобов’язання щодо економічних і політичних реформ в Україні. Зокрема, у березні Брюссель зобов’язався підтримати амбітний процес реформ в Україні за допомогою 11 млрд. євро протягом наступних кількох років. У 2014 році з власного бюджету Єврокомісія виділила понад 1,6 млрд. євро. Допомога Україні надається переважно через макрофінансову підтримку, бюджетну допомогу та проекти.

Джерело : European Union in Ukraine


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я