EU4CSOs EmpowerUA підвищує знання та практичні навички представників територіальних громад

У межах проєкту EU4CSOs EmpowerUA відбувається навчання для представників об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Представники та представниці громад з Дніпропетровської, Чернігівської та Сумської ...

Додано:
Nataliia Velychko

dylan-gillis-KdeqA3aTnBY-unsplash
EU4CSOs EmpowerUA підвищує знання та практичні навички представників територіальних громад

У межах проєкту EU4CSOs EmpowerUA відбувається навчання для представників об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Представники та представниці громад з Дніпропетровської, Чернігівської та Сумської областей вже пройшли навчання. Основна мета тренінгів — підвищення рівня знань та практичних навичок у сфері організації надання соціальних послуг та забезпечення їх сталого фінансування.

Учасниками тренінгової програми є керівники та представники підрозділів соціального захисту з ОТГ по всій Україні. Програма включає 48 онлайн-тренінгів, з яких 36 проводяться з інтерактивними сесіями, а 12 присвячені груповим завданням та практичним вправам. Навчання проводить Олена Нечосіна, консультантка з питань розвитку соціальних послуг, у співпраці з Міністерством соціальної політики України.

«Організація та фінансування соціальних послуг є критично важливими для розвитку громад. Ми бачимо, що підвищення компетенцій керівників та фахівців соціального захисту сприяє залученню недержавних надавачів до ринку соціальних послуг в громаді, що в свою чергу позитивно впливає на  поліпшення якості соціальних послуг та оптимізації бюджетних коштів» — зазначила  Олена Нечосіна.

Протягом перших трьох тренінгів для громад учасники обговорили та працювали над такими темами:

  • Огляд чинного законодавства та стратегічне бачення розвитку соціальних послуг у ОТГ.

  • Визначення потреб населення та формування пріоритетів для фінансування соціальних послуг.

  • Механізми та процедури фінансування соціальних послуг, включаючи соціальне замовлення, публічні закупівлі та конкурси проєктів.

  • Контроль, моніторинг та оцінка якості надання соціальних послуг.

  • Взаємодія між замовниками та недержавними надавачами соціальних послуг.

«Ці тренінги розроблені для набуття нових знань та практичних інструментів для покращення надання соціальних послуг у громадах. Ми хочемо пояснити, як залучати додаткові ресурси та ефективно їх використовувати для організації та фінансування соціальних послуг, які є критично важливими для розвитку громад» — зазначила Ганна Котенко, керівниця проєкту EU4CSOs EmpowerUA та виконавча директора БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне». 

OTG

Такі навчання є надзвичайно важливими для розвитку територіальних громад, адже вони сприяють підвищенню професійної компетентності представників ОТГ, що, у свою чергу, веде до покращення якості надання соціальних послуг на місцевому рівні. Завдяки цьому громади можуть краще відповідати на потреби населення, забезпечуючи стабільне та якісне обслуговування.

У межах проєкту EU4CSOs EmpowerUA планується проведення додаткових тренінгів для інших ОТГ України. Ці навчання допоможуть ще більшій кількості громад розвивати свої навички в сфері соціального захисту та фінансування послуг.

Навчання відбувається в рамках проєкту EU4CSOs EmpowerUA, який реалізує БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» за фінансового сприяння Європейського Союзу.

Зміст цієї новини є виключно відповідальністю БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

 


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Громади визначили законодавчі пріоритети для ефективного функціонування місцевого самоврядування

На Полтавщині активно діє Центр спільнототворення «Open Space» для молоді

Прозорість та пріоритети: як працюють сільські і селищні ради й військові адміністрації Харківщини у 2024 році

Відновлення освітнього сектору України: виклики та перешкоди

Вийшов другий сезон Rights Now! Podcast