Європа далека і близька: можливості для малого і середнього бізнесу

Маючи на меті дослідити рівень інформованості та готовності представників малого бізнесу Буковини впроваджувати європейські стандарти якості і безпеки, у Чернівецькій області впродовж 21-24 жовтня ...

IMG_0474
Європа далека і близька: можливості для малого і середнього бізнесу

Маючи на меті дослідити рівень інформованості та готовності представників малого бізнесу Буковини впроваджувати європейські стандарти якості і безпеки, у Чернівецькій області впродовж 21-24 жовтня відбулися засідання фокус-групи підприємців – виробників і переробників сільськогосподарської продукції. Про це повідомила прес-служба Центру громадської активності «Синергія».

Реалізація проекту «Європа далека і близька: можливості для малого і середнього бізнесу» здійснюється за сприяння Міністерства закордонних справ Чеської Республіки, Посольства Чеської Республіки в Україні.

Виробництво і реалізація продукції рослинного походження, а саме вирощування фруктів (яблук, груш, персиків, ягід) є пріоритетним напрямом діяльності суб’єктів підприємницької діяльності Сокирянського і Хотинського районів Чернівецької області. Головною перевагою, зазначили підприємці, є сприятливе географічне розташування і кліматичні умови, що позитивно впливає на смакові якості буковинських яблук. Втрата російського ринку змусила підприємців шукати нові ринки збуту. При цьому підприємці зіштовхуються з новими проблемами: недостатньо інформації про європейські стандарти, неможливо організувати для постачання замовнику велику партію каліброваних фруктів одного сорту, відсутність авіасполучення і прямого виходу до морських портів, тривалий у часі термін оформлення сертифікатів якості, бюрократичні затримки і корупція. Дорогі енергоносії для збереження продукції негативно впливають на ціноутворення. Відтак найбільший прибуток отримують посередники. Для підприємців Вижниччини актуальними є можливості виробництва продуктів тваринного походження і реалізація соєвої продукції. Відкритими для представників фермерських господарств залишаються питання кредитування і субсидій для сільського господарства з боку держави.

Угода про Асоціацію ЄС з Україною відкриває для підприємців нові можливості, але ними скористається той, хто буде володіти інформацією. Дуже доречним буде навчання і масштабна роз’яснювальна робота.

Виконавчий директор Центру громадської активності «Синергія», Наталя Батракова зазначила, що першими навчання пройдуть представники управлінь економіки районних і міської адміністрацій, які безпосередньо співпрацюють із представниками малого і середнього бізнесу.

Україна визначила для себе європейський вектор розвитку, тому допомога Чеської Республіки в процесі євроінтеграції є актуальною.

Прес-служба Центру. Контакт. тел. (050)270-21-3


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

На Київщині Калинівська громада долучилась до роботи над Статутом громади

Табір підприємництва для креативної молоді: у Чернівцях визначили найкращі бізнес-ідеї

Запущено інформаційну платформу "Повертайся додому"

Приміщення для заходів у Дніпрі: простір для ваших подій

Успіх програми "Дітям війни": роль партнерів

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»