Європа: Радикальні зміни необхідні для вирішення кризи біженців

Реакція європейських лідерів на наростаючу кризову ситуацію з біженцями була непослідовною, їм бракувало лідерства, амбіцій та співчуття, - заявила Amnesty International у своїй “Програмі дій для ...

Біженці
Європа: Радикальні зміни необхідні для вирішення кризи біженців

Реакція європейських лідерів на наростаючу кризову ситуацію з біженцями була непослідовною, їм бракувало лідерства, амбіцій та співчуття, – заявила Amnesty International у своїй “Програмі дій для Європи”, опублікованій перед проголошенням Європейською комісією нових можливих заходів для вирішення кризи біженців.

Документ під назвою “Союз захисту: Програма дій Amnesty International із захисту біженців у Європі” наголошує на невідкладній необхідності змінити підхід Європи до ситуації з біженцями, що наразі загострюється. Його було опубліковано напередодні екстреної зустрічі  Ради юстиції та внутрішніх справ ЄС, запланованої на понеділок у Брюсселі.

“Біженці, що тікають від насильства та порушень прав людини, зазнають небачених у Європі з часів Другої світової війни страждань”, – заявив Джон Дальхузен, директор програми Amnesty International по Європі та Центральній Азії.

“Реакція на кризову ситуацію з біженцями в Європі була фрагментарною та непослідовною саме тоді, коли з’явилася неабияка необхідність проявити впевнене лідерство та готовність радикально реформувати слабку систему надання притулків біженцям у Європі”.

Amnesty International закликає до всеєвропейського стратегічного підходу для встановлення безпечних та легальних маршрутів для біженців, що тікають від конфлікту та переслідувань. Існує також невідкладна потреба організувати належні умови проживання біженців по прибуттю у країну призначення, а також злагоджену процедуру надання притулків державами, що спільно й справедливо нестимуть відповідальність за утримання біженців.

Уже майже 2,800 осіб загинули цього року, намагаючись знайти безпечний прихисток у Європі. І лише після появи жахливих фото цих інцидентів, деякі європейські лідери перейшли від відстороненості до радикальних змін та все більшої кількості пропозицій з надання притулків біженцям.

Жахливі кадри з Угорщини та Греції привели до усвідомлення того, що страждання біженців аж ніяк не закінчуються з прибуттям до Європейського Союзу.

На острові Кос у Греції працівники Amnesty International нещодавно стали свідками жахливих, гнітючих умов перебування біженців. Крім того, групи бандитів регулярно здійснюють напади на них та на активістів, що їх підтримують.

Дослідники з Amnesty International також побували в Угорщині, де вони зустрілися з людьми, яких утримували без їжі та води; а також з іншою групою, яку змушували спати на вулиці під відкритим небом.

“Програма дій Amnesty International із захисту біженців у Європі” детально описує проблеми, що їх потрібно вирішити, та відповідні дії, яких слід вжити невідкладно.

Європейські лідери повинні невідкладно:

  • Суттєво збільшити підтримку прикордонних країн-членів ЄС, аби вони могли забезпечити належні умови перебування біженців та прискорити процес опрацювання заяв на отримання притулку.
  • Забезпечити доступ до територій ЄС біженцям, що прибувають до зовнішніх кордонів Союзу.
  • Послабити безпосередній тиск на зовнішні кордони країн за допомогою схем екстреного переселення.
  • Переглянути законодавство ЄС, що обмежує свободу пересування тих біженців, що вже отримали притулок, всередині ЄС.
  • Прикордонні країни-члени ЄС повинні покласти край порушенням прав людини, в тому числі жорстокому поводженню та застосуванню надмірної чи необґрунтованої сили.

Для досягнення стабільнішого результату європейські лідери муситимуть забезпечити легальні та безпечні маршрути до ЄС, аби запобігти смертям на набезпечних маршрутах; а також узгодити спільну систему надання притулків з рівними правами та статусом на всій території ЄС.

За оцінками Amnesty International, в найближчі два роки знадобиться близько 1,38 мільйона притулків для найменш захищених біженців у всьому світі. Організація закликає країн-членів ЄС надати хоча б 300,000 притулків на цей період засобами національних або мандатних програм, визначених ЄС.

“Існує глобальна кризова ситуація з біженцями – не лише у Європі. Європейські лідери не можуть ігнорувати цю кризу, як і не можуть ігнорувати її трагічні наслідки. Після багатомісячних вагань вони повинні врешті організувати скоординовану систему екстренного реагування та фундаментально змінити свою слабку систему надання притулків.”

Для отримання додаткової інформації або для організації інтерв’ю, будь-ласка, звертайтеся до прес-секретаря Amnesty International в Україні Богдана Овчарука за телефоном +38 (067) 551 69 44 або за e-mail: [email protected].

Інформаційна довідка.

Amnesty International — всесвітній рух, що об’єднує понад 7 мільйонів людей із більш ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Проводячи дослідження та генеруючи дії, Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіма правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах.

Джерело: Amnesty International в Україні


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Мукачево — перше місто в Україні, у якому запрацюють "медіаційні патрулі" у школах

Громади зможуть рахувати кількість відходів від руйнувань за уніфікованим методом

У Дніпрі суд зобов’язав комунальне підприємство провести облік дерев у зеленій зоні

Розробка команди з Львівщини увійшла в трійку європейських інноваційних бізнес-проєктів 2024 року

Рух відкритих даних: досвід Великої Британії для транспарентності місцевої влади в Україні

ZDOROVI отримали від МОЗ статус критично важливого підприємства у військовий час