Європарламент засудив заборону Меджлісу

У сьогоднішній резолюції Європейський Парламент засудив заборону Меджлісу - органу представництва етнічних кримських татар. Депутати Європейського Парламенту рішуче засудили рішення так званого ...

Крим
Європарламент засудив заборону Меджлісу

У сьогоднішній резолюції Європейський Парламент засудив заборону Меджлісу – органу представництва етнічних кримських татар.

Депутати Європейського Парламенту рішуче засудили рішення так званого «Верховного суду Криму» від 26 квітня щодо заборони діяльності Меджлісу – законного та визнаного органу представництва етнічних татар у Криму. Парламентарі вимагають негайного скасування цієї ухвали. На їхню думку, вона є прикладом «систематичного та цільового переслідування кримських татар» та «спробою вислати їх з Криму, що є їхньою історичною батьківщиною».

Вони закликали Російську Федерацію – що, відповідно до міжнародного права, несе первинну відповідальність як окупаційна країна у Криму – підтримувати правопорядок на півострові, захищати громадян від свавільного судочинства та адміністративних заходів; також депутати спонукають Росію провести незалежні розслідування будь-яких випадків порушень міжнародного права або прав людини, вчинених окупаційними силами та так званою місцевою владою.

Також у резолюції повторюється суворе засудження «незаконної анексії Кримського півострова Російською Федерацією», яке сталося 20 лютого 2014 року; ця анексія, згідно із документом, є «порушенням міжнародного права». Окрім того, Європарламент висловив свою «повну відданість суверенітету, політичній незалежності, єдності та територіальній цілісності України у межах її кордонів, визнаних міжнародною спільнотою».

Джерело: Представництво ЄС в Україні


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку