ФН ООН провів соціально-розважальну акцію, присвячену питанню ґендерної рівності
11 березня 2017 року Фонд народонаселення ООН провів у Києві соціально-розважальну акцію в рамках інформаційної кампанії «Щастя у чотири руки». У сучасному світі і чоловіки, і жінки мають право на ...
Додано:
Громадський Простір
11 березня 2017 року Фонд народонаселення ООН провів у Києві соціально-розважальну акцію в рамках інформаційної кампанії «Щастя у чотири руки».
У сучасному світі і чоловіки, і жінки мають право на успішну кар’єру і професійну реалізацію, і так само, обоє мають дбати про свою родину. Метою акції ФН ООН було донести важливість побудови відносин на взаємоповазі та підтримці: чоловіки вчилися заплітати коси своїм донечкам, а жінки могли спробувати себе у ролі бізнес леді.
Ведучою заходу стала зірка каналу “1+1″ Марічка Падалко, що підтримує кампанію другий рік поспіль. Вона розповіла про виклики, які постають перед мамою трьох дітей, що прагне професійної реалізації, а також секрети сімейного щастя. «Я могла спокійно спати і не вставати вночі до своєї дитини. Коли я ходила на роботу, це робив чоловік!», – поділилася своїм досвідом Марічка.
«Ми звикли думати про те, що жінки вже народжені мамами. Але і жінки і чоловіки народжені однаковими і обоє вчаться бути гарними батьками. Ми маємо про це пам’ятати», – зазначив Представник Фонду народонаселення Каспар Пік, розповідаючи про рік своєї декретної відпустки.
Кампанія ФН ООН «Щастя в 4 руки» триває за підтримки Міністерства соціальної політики України. Вона покликана привернути увагу до проблеми нерівномірного розподілу обов’язків у сім’ї та запропонувати жінкам і чоловікам нові моделі поведінки у родині.
За даними Державної служби статистики майже кожне друге українське подружжя розлучається. До цього призводить цілий комплекс причин і саме через розбіжності у поглядах на сімейні ролі та обов‘язки виникає більшість суперечок.
Переважна більшість українських жінок працюють на рівні із чоловіками, однак більша частина домашньої роботи в Україні досі припадає на жінок. Як наслідок, жінкам набагато важче реалізувати себе у професійній діяльності.
Джерело: Фонд народонаселення ООН.