Форум НДО в Україні провів першу сесію з ефекту вигорання

31 жовтня – 1 листопада 2016 року Форум НДО в Україні провів першу сесію з ефекту вигорання для працівників гуманітарних НДО. Форум НДО в Україні організував її у відповідь на надзвичайну велику ...

Додано:
UkraineNGOForum

Форум НДО в Україні провів першу сесію з ефекту вигорання. Головними темами тренінгу були історія, причини, ознаки, шляхи інтервенції емоційного вигорання, введення у поняття стресу, способи профілактики стресу та подолання його наслідків, практичні способи самовідновлення та пошук ресурсів для ефективного відновлення
Форум НДО в Україні провів першу сесію з ефекту вигорання

31 жовтня – 1 листопада 2016 року Форум НДО в Україні провів першу сесію з ефекту вигорання для працівників гуманітарних НДО.

Форум НДО в Україні організував її у відповідь на надзвичайну велику кількість запитів від фахівців, які працюють в гуманітарній сфері та залучені у надання допомоги людям, які постраждалі внаслідок конфлікту на сході країни.

Головними темами тренінгу були історія, причини, ознаки, шляхи інтервенції емоційного вигорання, введення у поняття стресу, способи профілактики стресу та подолання його наслідків, практичні способи самовідновлення та пошук ресурсів для ефективного відновлення.

Два дні з учасниками сесії у затишному місці у Святогірську працював Ігор Луценко, психолог, психодраматерапевт, травмотерапевт, науковий співробітник Українського науково-методичного центру практичної психології і соцільної роботи, експерт з питань наданння психосоціальної допомоги Данської ради у справах біженців в Україні, член Асоціації практичних психологів України.

Групова робота на сесії з ефекту вигорання

Під час теоретичних занять та інтерактивних прав група побачила власні ознаки стресу чи вигорання та перейшла до загального розвантаження. 50-60% учасників мають виражені ознаки вигорання і потребують психологічної допомоги і супроводу. Під час навчання вони змогли відійти від робочих ролевих моделей (наприклад, «спеціаліст з…») та звернути більше уваги на налагодження міжособистих зв’язків, емпатію, надання підтримки да допомоги іншим.

На сесії було багато питань для розмірковування та самоаналізу

В цілому, за результатами оцінки тренінгу, учасники високо оцінили проведення тренінгу (загальна оцінка заходу — 4,8 з 5), вказали на покращення психоемоційного стану, значне підвищення рівня знань щодо теми сесії та (91%) виразили намір спробувати застосувати набуті навички щодо профілактики професійного вигорання і долання наслідків стресу в реальному житті.

Очікування учасників

Форум НДО в Україні звертає увагу керівників гуманітарних організацій нa необхідність подальшої роботи з попередження та подолання ефекту вигорання.

З урахуванням відгуків учасників та значного попиту на проходження подібних сесій Форум НДО в Україні також розглядає можливості щодо організації нових навчань.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я