Форум “Жінки. Бізнес. Відновлення” зібрав понад 100 підприємиць з усієї України
1-2 березня у Києві відбувся Форум “Жінки. Бізнес. Відновлення”, який зібрав понад 100 підприємиць з усієї України, представників (-ниць) органів державної влади, міжнародних організацій та ...
1-2 березня у Києві відбувся Форум “Жінки. Бізнес. Відновлення”, який зібрав понад 100 підприємиць з усієї України, представників (-ниць) органів державної влади, міжнародних організацій та громадських об’єднань.
Форум, організований у рамках проекту Good Governance Fund, відкрила Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк, яка відзначила, що за останній рік відкрилося понад 54 тисячі малих і середніх підприємств, кожне друге з яких створила жінка.
“Це дуже добра тенденція. Водночас потрібно говорити про виклики, які є зараз. Дуже важлива підтримка не лише для започаткування, а для масштабування та розвитку. Це запит від підприємиць. Тому потрібно навчати жінок, як управляти фінансами, розробляти бізнес-плани не тільки для відкриття, а й для масштабування. Подібні форуми також є доброю нагодою поділитися досвідом, знайти підтримку і отримати нові знання”, – наголосила Олена Кондратюк.
У свою чергу, Оксана Жолнович, Міністерка соціальної політики України, додала, що жінки стали драйверами в економіці, громадській діяльності, управлінні. Водночас рівень відповідальності не зменшився, а зріс.
“Потрібно допомогти зменшувати навантаження вдома жінкам-підприємицям, жінкам, які працюють. Для цього ми розробляємо програму “муніципальна няня” для жінок, які через догляд за дітьми не можуть йти на роботу. Також ми працюємо над тим, щоб перетворити соціальні послуги, де задіяна велика кількість жінок, на ринок. Окрім того, міністерство розробляє нову послугу з формування життєстійкості. Відповідні центри, де жінки можуть отримати професійну психо-соціальну підтримку, запрацюють в кожному куточку країни”, – зазначила Оксана Жолнович.
Про можливості національного проєкту Дія.Бізнес для підприємиць розповіла Валерія Іонан, Заступниця Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції.
«За дослідженням Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) підприємницьке навчання та жіноче підприємництво стали топ сферами прогресу України за останні 4 роки. У межах національного проєкту Дія.Бізнес допомагаємо українкам здобути необхідні бізнес-знання та надаємо профільну підтримку. Зокрема, на порталі Дія.Бізнес створено окремий розділ присвячений жіночому підприємництву. Також у 2023 році запустили низку освітньо грантових програм, щоб підприємиці мали змогу зростати та залучати кошти на розвиток власної справи», – зауважила Валерія Іонан.
У свою чергу, Тетяна Бережна, Заступниця Міністра економіки України, розповіла про ініціативи щодо залучення жінок до підприємництва.
“Одним з інструментів є грантова програма “Власна справа” – це грант в розмірі 250 тисяч гривень. Завдяки порталу “Дія.Бізнес” ця програма є супердоступною. Потрібно лише подати бізнес-план, відповісти на 10 питань та пройти співбесіду онлайн в регіональному центрі зайнятості. Обов’язкова умова – це створення робочих місць і повернення гранту у вигляді податків та зборів протягом 3 років. На цей рік на програму закладено 3,6 мільйона гривень фінансування, тому запрошуємо жінок скористатися її можливостями. Окрім того, наступного місяця ми запустимо програму для жінок, які займаються переробними видами діяльності”, – розповіла Тетяна Бережна.
Ярослав Демченков, Заступник Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції додав про роботу уряду для забезпечення сталої енергії для громадян та бізнесу.
“Для цього ми фокусуємося на атомній генерації, відновлювальній енергетиці, децентралізації та розподіленій генерації. Також одна з важливих ініціатив – це розвивати кластери з представниками громади і місцевого бізнесу, коли громада буде розвивати генерацію енергії для власних потреб, підприємців”, – зазначив Ярослав Демченков.
Також на Форумі підкреслили важливість організації освітніх програм та тренінгів для підтримки жіночого підприємництва та розвитку навичок, які необхідні для росту та розвитку бізнесу.
“Наразі існує запит від жінок підприємиць щодо навчання та тренінгів, щоб ефективно опанувати необхідні бізнес навички. Важливо, щоб всі програми підтримки, тренінги та ініціативи були розроблені відповідно до конкретних потреб жінок-підприємиць і грунтувались на опитуваннях та дослідженнях. Одним із прикладів такої підтримки стала Програма підтримки жінок-підприємниць в Україні «Зростай», де 15 жінок взяли участь у тренінгах та отримали експертну підтримку у розвитку свого бізнесу, з фокусом на фінансовій грамотності, управлінні командою, дизайнерському мисленні та SMM”, – наголосила Рейчел Кін, Радниця з гендерних питань та інклюзивності Міністерства Закордонних Справ Великої Британії.
Ліса Гібсон, проектна директорка, Abt Britain, програма Good Governance Fund, наголосила на важливості підтримки жінок у економічному відродженню України, у тому числі через навчальні програми та обмін досвідом.
Окрім того, учасниці Форуму дізнатися про ініціативи міжнародних організацій та приватного сектору щодо для розвитку жіночого підприємництва, а також представили свою продукцію на спеціальній виставці.
Запис Форуму доступний на сторінці Програми підтримки підприємиць в Україні «Зростай».
Форум є однією з активностей у рамках проєкту Good Governance Fund «Програма підтримки підприємиць в Україні «Зростай», який фінансується UK International Development від уряду Великої Британії. Організатори — Abt Britain за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства економіки України та Офісу з розвитку підприємництва та експорту. Інформаційний партнер — національний проєкт Дія.Бізнес.