Фотоісторії молоді Донбасу виставляє Дніпровський Художній Музей

Дніпровський Художній Музей презентує по 15 серпня виставку фоторобітмолоді Донеччини «Вулиця, на який я живу». На ній представлені роботи випускників та випускниць фотомайстерень ...

Додано:
NewDruzhkivka

IMG_5924n
Фотоісторії молоді Донбасу виставляє Дніпровський Художній Музей

Дніпровський Художній Музей презентує по 15 серпня виставку фоторобітмолоді Донеччини «Вулиця, на який я живу». На ній представлені роботи випускників та випускниць фотомайстерень німецько-українського проєкту МедіаЛаб Донбас,  які проходили влітку 2019 і 2020 років. У Майстернях взяли участь 72 хлопців та дівчат зі Слов’янська, Дружківки, Торецька, Авдіївки, Бахмута, Соледара та Лисичанська.

photo_2021-07-12_13-22-09 (2)

IMG_5924n

Виставку відкрив віце-консул Генерального консульства Німеччини в Донецьку, офіс у Дніпрі, пан Петер Герр: «Мені особливо приємно, що ці фотороботи зроблені молодими людьми, які в рамках проєкту були навчені професійній роботі з камерою і отримали можливість представити свої вражаючі історії громадськісті»,- зазначив віце-консул.

 photo_2021-07-12_13-22-06

На фотомайстернях молодь навчилася основам фотографії, опанувала навички зйомки дзеркальною камерою та прийоми візуального сторітелінга. Куратори юних студентів стали відомі фотографи-документалісти з Києва та Львова. У рамках Майстерні всі учасники та учасниці створили фотоісторії про людей своєї вулиці.

Виставка у Дніпрі – друга «виїзна» виставка робіт молоді Донеччини.  Перша проходила взимку, у Львівському муніципальному мистецькому центрі, а у самому регіоні, «Вулиця, на який я живу», виставлялася вже 16 разів у містах-учасниках проєкту.

«Нам хотілося, аби з роботами наших випускників познайомилося якомога більше людей, щоб роботи побували в різних містах країни. Ми хочемо, аби відвідувачі виставки дізналися, чим живуть люди цього регіону, побачили історії їхнього життя та їхні мрії», – каже керівниця проєкту Єлена Жерздєва.

photo_2021-07-12_13-22-07 (3)

photo_2021-07-12_13-22-08

На відкритті виставки в Дніпровському художньому Музеї відбулася и презентація фотокниги, в яку ввійшли кращі фотоісторії. Фотоальбом, над яким спільно працювали українські та німецькі журналіст/ки та редактор/ки виданий українською та німецькою мовами. А перекласти історії на німецький язик допомагали студентки і студенти Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара,які теж прийшли на відкриття виставки. 

«Назва проєкту говорить сама за себе, – зазначив у вітальному слові віце-консул Петер Герр. – Вулиця, на якій я живу» означає, у мене є будинок, є ідентичність, є місце, де я живу. Це місце гідно того, аби тут залишитися і тим самим дати майбутнє і собі, і місцю, в якому ти живеш. Той, хто бачить майбутнє, зможе реалізувати свої плани і надії. Пам’ятаючи про це, я бажаю цьому проєкту і його учасникам й учасницям успіхів та широкого висвітлення, аби про нього багато говорили і писали».

photo_2021-07-12_13-22-07 (2) photo_2021-07-12_13-22-09 photo_2021-07-12_13-22-07 photo_2021-07-03_09-10-33

Відвідати виставку можна до 15 серпня. Вхід безкоштовний.

Проєкт фінансується у рамках Програми Федерального міністерства закордонних справ Німеччини Програми Федерального міністерства закордонних справ Німеччини «Розбудова співпраці з громадянськими суспільствами у країнах Східного партнерства та в Росії».

МедiаЛаб Донбас — медіа-проєкт Європейської Медіа Ініціативи (Europäische Medien Initiative e. V.), який проходить за підтримки Посольства Німеччини, Генерального консульства Німеччини у Донецьку, у співпраці з громадською організацією «Нова Дружківка» i Платформою Ініціатив «Теплиця».

Фото: © О. Ярошенко

Контакти для преси:

Антоніна Полухіна, координаторка проэкту в Україні

Тел.: +380 66 599 55 92

Elena Jerzdeva, керівница проєктом: [email protected]

Інформація про проєкт:

https://de-de.facebook.com/MediaLabDonbass/

www.medialab-donbass.com


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я