Фотовиставка «Приймаючі громади та жінки-ВПО: сила в єдності» пройшла в Сєвєродонецьку
14 грудня у Сєвєродонецьку, в Кризовому медіа центру "Сіверський Донець", відбулася фотовиставка «Приймаючі громади та жінки-ВПО: сила в єдності».Під час заходу було презентовано 50 фотографій, ...
Додано:
Максим Данильченко
14 грудня у Сєвєродонецьку, в Кризовому медіа центру “Сіверський Донець”, відбулася фотовиставка «Приймаючі громади та жінки-ВПО: сила в єдності».
Під час заходу було презентовано 50 фотографій, присвячених життю та діяльності п’ятьох жінок-переселенок. Про кожну з них була написана стаття, в якій розповідалася історія шляху до успіху. Додаткову інформацію гості отримали з посилань на статті, які були розміщені в спеціально підготовлених буклетах. Так що кожен охочий міг ознайомитися з історією героїнь прямо під час заходу, де також був представлений сюжет про історію жінок-переселенок.
До участі у виставці долучилися й самі героїні: Яна Любимова, радниця з питань ВПО МінТОТ та Мінсоцполітики України в Луганської області, членкиня ГО «Дієва громада», та Світлана Лисечко, переселенка з Луганська, власниця розсадника у Старобільську.
«На мій погляд такі фотовиставки дозволяють нам, людям, що покинули свій рідний дім у зв’язку з військовими діями, зібратися разом, нагадати про наші проблеми та розказати про те, як їх можна подолати. Моя сім’я в 2014 році втратила все. Нам довелося починати з нуля в чужому місті. Але сильне бажання відновити нашу улюблену справу, розплідник декоративних рослин, та три роки копіткої праці дали свої результати – продукція нашого розплідника стала затребувана по всій області», – говорить Світлана. Також, вона додала, що фотовиставка пройшла в невимушеній атмосфері, фотографії відобразили красу і любов усіх героїнь до життя. Ролік був зроблений професійно і красиво, а в кожній статті відчувається бажання автора показати прагнення героїнь до зміни свого життя на краще.
Спікерами виступили: Максим Данильченко (ГО «СЦРМД»), Олена Ніжельска (депутатка Сєвєродонецької міської ради), та Яна Любимова (радниця з питань ВПО, Луганська область).
«Наш захід має декілька напрямків. По-перше, таким чином ми боремось з гендерними стереотипами з приводу того, що жінки мало активні та успішні в бізнесі. По-друге, ми показуємо, що переселенці за 4,5 роки стали повноправними членами своїх громад. Вони повинні мати такі самі права як й у інших мешканців, бо також сплачують подаки, купують речі та займаються бізнесом. Існування, наприклад обмеженого виборчого права для переселенців, вважаю принизливим та несправедливим. По-третє, завдяки нашим фотографіям ми розповідаємо про історії, де жінки змогли побороти серйозні виклики та труднощі та можуть стати прикладом для інших людей, які опинились в подібних складних життєвих обставинах.» – говорить Максим Данильченко.
Яна Любивова вважає, що надзвичайно важливо реалізовувати проекти, які висвітлюють успішні історії жінок Луганщини, що зазнали переміщення через бойові дії. На її думку, це працює, як поширення позитивного досвіду і допомагає людям повірити у свої сили та починати змінювати себе!
Також, в обговоренні проблем переселенців та шляхів їх вирішення брали участь мешканці Сєвєродонецька, Лисичанська та Рубіжного.
Захід відбувся в рамках проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку», що реалізовує Фонд Східна Європа в партнерстві з німецькою громадською організацією ChildFund Deutschland e.V., за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.