Гарантії для жінок, які мають дітей, в сфері трудових правовідносин

На сьогодні держава гарантує створення умов, які дають жінкам можливість поєднувати працю з материнством; забезпечує правовий захист, матеріальну і моральну підтримку материнства і ...

Додано:
KramatorskLegalaid

dekret
Гарантії для жінок, які мають дітей, в сфері трудових правовідносин

На сьогодні держава гарантує створення умов, які дають жінкам можливість поєднувати працю з материнством; забезпечує правовий захист, матеріальну і моральну підтримку материнства і дитинства.

Відповідно до статті 36 КЗпП України однією з підстав для припинення трудового договору є закінчення строку його дії (п.п.2,3 ст.23 КЗпП України), крім випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не поставила вимогу про їх припинення. Одночасно стаття 184 КЗпП України надає певні гарантії та заборону звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей.

Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням. Обов’язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.

Таким чином, стаття 184 КЗпП України не дає права роботодавцю після закінчення строку трудового договору з працівницею, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною, звільнити її за власною ініціативою.

По-перше, роботодавець повинен письмово роз’яснити жінці, що вона не буде допущена до роботи після закінчення дії строкового договору. Роботодавець зобов’язаний працевлаштувати жінку самостійно (у цій або іншій установі або за допомогою центру зайнятості). На період пошуку така працівниця може знаходитись вдома. При цьому за нею зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору. Тільки після працевлаштування жінки роботодавець має право звільнити таку жінку на підставі п.2 ст.36 КЗпП України (закінчення строку трудового договору).

Крім того, у листі Мінсоцполітики від 15.04.2011 р. № 3961/0/14-11/10 вказано: розрив у часі між звільненням через закінчення строку трудового договору з жінками, вказаними у ст. 184 КЗпП, і їх працевлаштуванням не допускається.

За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства звертайтеся до:

Краматорський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Краматорськ, вул. Академічна, буд.20, тел.: 099-266-91-62 

Торецьке бюро правової допомоги – м. Торецьк, вул. Героїв Праці, буд. 3, тел. (093) 24-31-479

Костянтинівське бюро правової допомоги – м. Костянтинівка, вул. Театральна, буд. 5, тел: (099) 62-19-172

Дружківське бюро правової допомоги – м.Дружківка, вул.Олега Кошового, 27, тел: (095) 54-80-934

Добропільське бюро правової допомоги – м. Добропілля, вул. Незалежності, буд. 35, тел: (095) 20-97-074

Слов’янське бюро правової допомоги – м. Слов’янськ, вул. Університетська, буд. 47, тел. (066) 36-80-063

Бахмутське бюро правової допомоги – м. Бахмут, вул. Василя Першина, буд.11, тел: (050) 65-47-661

Авдіївське бюро правової допомоги – м. Авдіївка, вул. Молодіжна, буд. 1,   тел: (095) 20-50-069

Лиманське бюро правової допомоги – м. Лиман, вул. Пушкіна, буд. 12-б, тел: (095) 68-85-464

Олександрівське бюро правової допомоги – смт. Олександрівка, вул. Самарська, буд. 5, тел: (066) 74-95-431

 dekret


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я