Харківська лінза політики: експерти обговорили інструменти демократизації

17 травня в медіацентрі «Время» відбулась експертна дискусія на тему «Політика на рівні регіону: Харківська лінза», організована Аналітичним центром «Обсерваторія демократії» за фінансової підтримки ...

Додано:
OD

1
Харківська лінза політики: експерти обговорили інструменти демократизації

17 травня в медіацентрі «Время» відбулась експертна дискусія на тему «Політика на рівні регіону: Харківська лінза», організована Аналітичним центром «Обсерваторія демократії» за фінансової підтримки Європейського фонду демократії (EED) та Уряду Канади. Обговорення проблематики політики об’єднало за круглим столом представників експертного середовища, громадських організацій, органів місцевого самоврядування і ЗМІ.

Задаючи напрямок дискусії, директор Аналітичного центру «Обсерваторія демократії» Вікторія Шевчук зазначила, що разом із фінансами, повноваженнями та відповідальністю в рамці децентралізаційного розвитку держави на регіональний та місцевий рівень переміщується й політика. Саме тому одним із провідних напрямів роботи регіональних аналітичних центрів, зокрема, та всього громадського сектору, у цілому, стає дослідження процесів формування політики на рівні регіону, розробка інструментів та технологій «посилення» її якості, аналіз динаміки регіональних політичних режимів.

На питання динаміки демократизації політики в умовах децентралізації учасники дискусії звернули особливу увагу. Зокрема, було зазначено, що, незважаючи на збільшення можливостей впливу територіальних громад на процес прийняття політичних рішень, зберігається стійка політична апатія та пасивність громадян.

Так, експерт «Обсерваторії демократії» Антон Авксентьєв, підкреслив, що явка під час виборів до територіальних громад Харківської області, – надзвичайно низька. Тому, резюмував експерт, децентралізація має потенціал трансформуватись в новий спосіб відтворення старих місцевих еліт, а процес створення ОТГ стає заручником електоральної кон’юнктури.

Власне, питання політичної відповідальності як інструменту демократизації політики та необхідності розробки та впровадження інституту політичної відповідальності депутатського корпусу поставила під час дискусії представниця громадської організації «ЕкспертиЗа Реформ» Тетяна Барановська. Учасники погодились, що створення інституту політичної відповідальності необхідне й можливе, по-перше, шляхом створення окремих регуляторних механізмів, по-друге, через політичну освіту громадян.

У зв’язку з цим, Максим Гончаренко, помічник депутата Харківської міської ради, висловив думку про необхідність розробки єдиної концепції розвитку політичної культури і політичної відповідальності. Окрім загального стратегічного бачення принципів підвищення рівня політичної культури, він запропонував напрацювати також конкретні шляхи реалізації даної концепції.

В ході дискусії експерти обговорили практичні інструменти впливу громадського сектору та експертного середовища на політику, нові та перспективні напрямки громадської та експертно-аналітичної роботи в напрямку демократизації політичного розвитку країни та регіону.

Експертна дискусія проведена у рамках проекту, який реалізується за фінансової підтримки Європейського фонду демократії (EED) та Уряду Канади

234


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Мистецтво без бар'єрів: у Тернополі людей з інвалідністю залучатимуть до громадських активностей

Її перспектива: погляд жінок на війну та участь у відбудові

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади