Харківський регіональний судовий форум продовжив серію профільних заходів

Асоціація правників України 18 квітня провела Харківський регіональний судовий форум – другий із серії масштабних регіональних заходів на суддівську тематику. До організації долучилися: Секція ...

Додано:
uba

4312
Харківський регіональний судовий форум продовжив серію профільних заходів

Асоціація правників України 18 квітня провела Харківський регіональний судовий форум – другий із серії масштабних регіональних заходів на суддівську тематику.

До організації долучилися: Секція суддів АПУ, Асоціація розвитку суддівського самоврядування України, Рада суддів України та  Democracy Reporting International Ukraine,  завдяки чому вдалося забезпечити максимально широке представництво представників судової системи.

«Основна мета нашого форуму – це спілкування та налагодження комунікації суддів між собою та з суспільством», – прокоментував програмний координатор заходу, президент АРССУ, член Правління АПУ Володимир Кравчук, суддя Львівського окружного адміністративного суду.

Виступаючи на відкритті заходу, Президент АПУ Денис Бугай привітав суддів зі стартом ініціативи. «Коли колеги-судді об’єднуються, щоб лобіювати інтереси професії, обговорювати проблеми, що  на часі  – це і є найкращим інструментом, який дозволяє донести прогресивні думки та ідеї не лише до колег, але й до суспільства в цілому», – зазначив він.

«Судова система є наріжним каменем, без якого неможлива побудова сучасного суспільства. Завдяки такій комунікації судді можуть оцінити ризики запропонованих реформ та надати погляд  на відповідні явища зсередини, а не лише те, що бачить суспільство ззовні», – прокоментував Андрій Козлов, провідний радник Democracy Reporting International Ukraine.

Перша робоча сесія форуму охопила питання функціонування судової влади в епоху перемін. Говорячи про проблеми в діяльності Вищої ради юстиції (ВРЮ), Алла Олійник, член ВРЮ, суддя Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ України, зауважила на необхідності посилення повноваження Вищої ради юстиції та об’єднання органів, які здійснюють дисциплінарне провадження щодо суддів. «ВРЮ внесло 104 подання щодо призначення суддів. Наразі жодне не було реалізоване. Тому в деяких судах вже практично нікому здійснювати судочинство», – зазначила вона.

Станіслав Щотка, секретар Вищої кваліфікаційної комісії України (ВККС), суддя Верховного суду України у відставці, представив проблеми у діяльності ВККС та розповів про основні моменти, на які звертає увагу Комісія у процесі проведення оцінювання суддів.

У свою чергу, актуальні проблеми у діяльності Ради суддів України (РСУ) представили члени РСУ, судді Валентина Сімоненко, Тетяна Суярко та Людмила Волкова. Вони, зокрема, звертали увагу на необхідність посилення медійної складової діяльності суддів та налагодження діалогу з представниками засобів масової інформації для належного висвітлення діяльності суду.

Власне, під час форуму було підписано комунікаційний меморандум про співпрацю між журналістами та представниками судової влади. Мета такої співпраці – підвищення поінформованості судової спільноти та громадськості щодо діяльності Ради суддів України.

Під час другої частини заходу учасники перейшли від обговорення проблем до практичних пропозицій по їх усуненню та очікуваних законодавчих змін. Так, Президент АПУ Денис Бугай представив основні положення проекту Закону  України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та їх очікуваний вплив на здійснення правосуддя. «Ключова річ для нас – це розширення професійних прав адвокатів – надання ідентифікованого доступу до всіх реєстрів, отримання процесуальних прав, аналогічних тим, якими наділена сторона обвинувачення, безперешкодний доступ до клієнта у разі затримання в будь-який час. Все це дасть нам змогу належним чином формувати доказову базу,  щоб більш ефективно представляти інтереси довірителя в суді», – переконаний Денис Бугай.

Роботу Асоціації правників України у межах проекту «Ефективність дисциплінарних органів в системі судочинства» представила координатор  законопроектної роботи АПУ Ярина Дупай. Цей проект направлений на поліпшення роботи дисциплінарних органів та підвищення ефективності відповідних процедур.

Переходячи до обговорення реформи судочинства очима професіоналів, Володимир Кравчук представив основні завдання Асоціації розвитку суддівського самоврядування та її діяльність. Свої думки щодо реформи різних аспектів судочинства представили Олексій Бринцев, заступник голови  господарського суду Харківської області, Оксана Макаренко, суддя господарського суду Харківської області, Тетяна Суярко, суддя господарського суду Харківської області, член РСУ, Владлена Суслова, суддя господарського суду Харківської області, Людмила Волкова, суддя Харківського окружного адміністративного суду, член РСУ, Володимир Остапенко, начальник територіального управління ДСА у Харківській області та інші.

Асоціація правників України принагідно висловлює щиру вдячність  Democracy Reporting International Ukraine та проекту USAID за підтримку у проведенні заходу.

Наступний регіональний судовий форум відбудеться у м. Тернопіль 16 травня 2016 року. Долучайтеся до обговорення!

ФОТОЗВІТ.


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я