Гаряча лінія для ВПО з юридичних питань – 0800309110

Відтепер у рамках спільного проекту МОМ та Донбасс SOS на гарячій лінії для вимушених переселенців 0 800 30 911 0 щодня працюють кілька кваліфікованих юристів, які допомагають із консультаціями із ...

гаряча лінія
Гаряча лінія для ВПО з юридичних питань – 0800309110

Відтепер у рамках спільного проекту МОМ та Донбасс SOS на гарячій лінії для вимушених переселенців 0 800 30 911 0 щодня працюють кілька кваліфікованих юристів, які допомагають із консультаціями із актуальних та складних правових питань.

Кількість звернень на  Гарячу лінію з юридичних питань неухильно зростає. І якщо раніше це були прості питання, на які, озброївшись короткою інструкцією, цілком міг відповісти волонтер без спеціальних знань, то зараз доводиться все частіше розбирати складні юридичні колізії, які вимагають чималого багажу знань у сфері юриспруденції і багатого досвіду.

Законодавча база, яка регламентує становище і статус внутрішньо переміщених осіб із зони проведення АТО, в результаті відсутності взаємозв’язку між різними органами державної влади вже сама по собі породжує масу правових колізій, наслідком яких є різночитання місцевими органами влади правових норм, що визначають положення внутрішньо переміщених осіб, їх недотримання, або спотворення.

Також не варто забувати про недоліки правових знань у нашого населення. Права людини часто порушуються, але, не маючи необхідних знань і фінансової можливості отримати кваліфіковану юридичну допомогу, люди не можуть самі відстояти свої права і свободи.

Для того, щоб мати можливість дати максимально грамотну інформаційну допомогу з юридичних питань, працює юридична консультація: робота нашої Гарячої лінії тепер щодня підтримується 3 кваліфікованими юристами, які будуть підвищувати юридичну обізнаність наших операторів, давати складні консультації і готувати роз’яснення з найбільш гострих питань, з якими доводиться стикатися людям, які вимушено переїхали із зони проведення АТО.

Номер  Гарячої лінії залишається незмінним – 0800309110

Проект реалізується за підтримки Міжнародної організації міграції та Європейського Союзу.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Мистецтво без бар'єрів: у Тернополі людей з інвалідністю залучатимуть до громадських активностей

Її перспектива: погляд жінок на війну та участь у відбудові

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади