ГМ ОПОРА і Одеський КВУ презентували перші результати моніторингу діяльності народних депутатів від Одеської області

30 квітня в Одесі представники Громадянської мережі ОПОРА презентували мету моніторингової кампанії ОПОРИ в 105 виборчих округах 24 областей України та Києва, а також перші результати моніторингу ...

DSC_0058
ГМ ОПОРА і Одеський КВУ презентували перші результати моніторингу діяльності народних депутатів від Одеської області

30 квітня в Одесі представники Громадянської мережі ОПОРА презентували мету моніторингової кампанії ОПОРИ в 105 виборчих округах 24 областей України та Києва, а також перші результати моніторингу діяльності народних депутатів області.

У заході взяли участь голова Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Анатолій Бойко і громадський консультант ГМ “ОПОРА” в Одеській області Анастасія Матвієнко.

Одеську область у Верховній Раді представляє 16 народних депутатів: 11 парламентарів обрані у відповідних одномандатних виборчих округах Одеської області, ще 5 народних депутатів обрані за списками політичних партій.

Відвідування пленарних засідань

З усіх парламентарів, які представляють у Верховній Раді Одеську область, немає жодного, хто б відвідав всі 169 пленарних засідань.

Лідерами по «прогулам» стали Іван Фурсін (82 засідання або 49%), Євген Дейдей (68 засідань або 40%).

Близько третини пленарних засідань пропустили Олександр Пресман (63 засідання або 37%), Сергій Ківалов (61 засідання або 36%), Віталій Барвіненко (58 засідань або 34%), Олександр Урбанський і Геннадій Чекіта (по 56 засідань або 33%).

Найменша кількість пропусків у Антона Кіссе (13 або 8%) і Василя Гуляєва (16 або 9%).

Решта народних депутати Одеської області пропустили від 15% до 30% пленарних засідань.

При цьому якщо не враховувати пропущені з поважних причин пленарні засідання (відпустка, відрядження, хвороба), лідерами за кількістю пропусків залишаються Іван Фурсін (82 з невідомих причин з 82 пропущених засідань) та Євген Дейдей (62 з невідомих причин з 68 пропущених засідань), а найменшу кількість пропусків і раніше у Антона Кіссе (всі 13 з поважних причин) і Василя Гуляєва (всі 16 з поважних причин).

Голосування по політикам, які представляють значний суспільний інтерес.

Політики – це серії голосувань за ті чи інші проекти рішень (проекти законів, процедурні рішення, постанови), які пов’язані між собою.

Трохи більше половини одеських народних депутатів підтримували в тій чи іншій мірі прийняття законів, необхідних для просування питання про безвізовий режим з ЄС. Жоден народний депутат Одеської області не підтримав максимально можливими голосуваннями «ЗА».

Послідовно голосували ЗА Олександр Урбанський, Олексій Гончаренко, Павло Унгурян та Сергій Фаермарк. Переважно «ЗА» голосували Геннадій Чекіта, Дмитро Голубов, Іван Фурсін, Василь Гуляєв, Антон Кіссе та Євген Дейдей. Решта не проявили однозначної позиції (і ЗА, і Проти).

10 народних депутатів Ніколи не підтримували відставку Кабінету Міністрів Яценюка. Підтримку надали максимальним голосуванням ЗА Едуард Матвійчук, Геннадій Чекіта і Олексій Гончаренко. Сергій Ківалов, Олександр Урбанський і Микола Скорик голосували «переважно ЗА». Решта ніколи не підтримували відставку Уряду.

Тільки два народних депутата – Едуард Матвійчук та Василь Гуляєв не мали однозначної позиції щодо політики впровадження так званої «Партійної диктатури» (голосували або За, або Проти). Решта, так чи інакше, підтримували політику посилення партійного контролю над депутатами всіх рівнів. Послідовно підтримував політику Олександр Урбанський. Решта переважно підтримували введення т.зв. «Партійної диктатури».

Тільки 4 народних депутатів Одеської області виступили «переважно Проти» відстрочки електронного декларування майна і доходів чиновників і депутатів: Іван Фурсін, Олександр Урбанський, Євген Дейдей і Сергій Фаермарк. І За і Проти голосували Геннадій Чекіта, Дмитро Голубов, Олексій Гончаренко, Павло Унгурян та Микола Скорик. Решта ніколи не голосували Проти.

Законодавча діяльність

Більшість народних депутатів, які представляють у Верховній Раді Одеську область, активно користуються своїм правом законодавчої ініціативи. За майже півтора року роботи парламенту поточного скликання найбільшу кількість законопроектів подано Іваном Фурсіним і Едуардом Матвійчуком, на рахунку яких по 36 законодавчих ініціатив. На другому місці Віталій Барвіненко і Василь Гуляєв, які стали ініціаторами або співініціаторами 28 законопроектів кожен.

Сергій Фаермарк є ініціатором 24 законопроектів, Геннадій Чекіта – 21, Олексій Гончаренко – 20. Менше 20 законопроектів зареєстровано Олександром Урбанським – 19, Сергієм Ківаловим – 15, Дмитром Голубовим і Миколою Скориком – по 14, Євгеном Дейдеєм і Антоном Кіссе – по 13, Павлом Унгуряном – 11. Найменш активні в законодавчій роботі Олександр Пресман, який став співініціатором 6 проектів законів, а також Леонід Клімов – 4 проекти законів.

Презентація

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Матвієнко,

громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА в Одеській області

097 356 58 35

У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Нова програма від U-LEAD: підтримка сільського розвитку за стандартами ЄС

Запущено другий сезон подкасту RIGHTS NOW!: розмови про уроки історії, світову безпеку та українську ідентичність

«Навчання і працевлаштування». Для українських ветеранів та ветеранок запустили програму адаптації до цивільного життя

Програма підтримки волонтерських центрів запрацює у 5 центральних регіонах України

«Допомогти собі, щоб допомагати іншим»

Про «доросле»: «Феміністична майстерня» запускає подкаст про секс-просвіту