ГО “Інститут гендерних трансформацій” про врахування гендерних питань у бюджетному процесі
11 жовтня постійна комісія обласної ради з питань бюджету та управління майном розглянула низку профільних питань, внесених до проекту порядку денного вісімнадцятої сесії обласної ради. У ...
Додано:
Alena Kozub
11 жовтня постійна комісія обласної ради з питань бюджету та управління майном розглянула низку профільних питань, внесених до проекту порядку денного вісімнадцятої сесії обласної ради.
У засіданні, яке вів голова комісії Микола Бондар, окрім членів комісії, взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, представники громадськості, журналісти.
Керівник проекту “Гендерне бюджетування як інститут громадянської освіти” Вікторія Курилко та голова експертно-моніторингової групи Анастасія Шляхтіна взяли участь у засіданні бюджетної комісії Полтавської обласної ради. Під час засідання комісії був заслуханий лист ГО “Інститут гендерних трансформацій” щодо участі депутатів – представників зазначеної комісії у відкритих засіданнях експертно-моніторингової групи з розробки та запровадження методології гендерного бюджетування Полтавської області.
Мета та ціль проекту – сприяння в підвищенні обізнаності громадськості Полтавської області про бюджетний процес шляхом проведення гендерного моніторингу бюджету Полтавської області та лобіювання обласною радою рішень про врахування гендерних питань у бюджетному процесі.
Як результат діяльності за проектом, вперше в Україні буде розроблено науково обґрунтований, публічно обговорений та апробований гендерний моніторинг місцевих бюджетів (обласного). На науковому рівні, з залученням широкого кола громадськості, буде обговорено питання взаємозв’язку між гендерною рівністю та розвитком економіки, що сприятиме сприйняттю суспільством можливостей покращення доступу жінок до товарних, фінансових, земельних ринків та ринку праці, як фактору прискорення економічного розвитку.
Крім того, реалізація проекту акцентує увагу посадових осіб до гендерної проблематики, а також ілюструє необхідність впровадження гендерно – збалансованого планування при підготовці державних та місцевих бюджетів, проектів та програм. В ході проекту буде підвищена поінформованість та пропаганда доцільності збільшення економічного впливу жінок та збільшить якісні практики управлінських рішень.
Ми впевнені, що реалізація цього проекту сприятиме зростанню економічного статусу жінок, а також підвищенню міжнародного іміджу Полтавської області.
Реалізація запропонованого проекту дасть можливість вперше в Україні розробити та запровадити процедури науково обґрунтованого гендерного моніторингу обласного бюджету.
Проект «Гендерне бюджетування як інститут громадянської освіти» реалізується в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Точка зору, відображена у цій публікації чи матеріалі, є винятковою відповідальністю ГО “Інститут гендерних трансформацій” і може не співпадати з точкою зору Фонду Східна Європа, ПАУСІ і/або Європейського Союзу.