ГО Піксельовані Реальності стала партнером у консорціумі XRCulture
Громадська організація "Піксельовані Реальності" розпочинає спільний проєкт з європейським консорціумом XRCulture, який має на меті збагачення Спільного європейського простору даних культурної ...
Додано:
pixelatedrealities

Громадська організація “Піксельовані Реальності” розпочинає спільний проєкт з європейським консорціумом XRCulture, який має на меті збагачення Спільного європейського простору даних культурної спадщини (ECCCH) за допомогою високоякісних 3D моделей. Серед іншого, проєкт спрямований на збереження культурної спадщини України в умовах війни.
Команда Піксельовані Реальності відповідає за зацифрування та оновлення близько 100 моделей рухомої культурної спадщини з України, які будуть інтегровані до Реєстру Музейного Фонду України, платформи Europeana та Європейського простору даних культурної спадщини. Також розробляється XR-сценарій для музеїв, що зберігають об’єкти спадщини, які перебувають під загрозою через воєнні дії.
“XRCulture дозволить нам глибше вивчити та поширити знання про методи сканування блискучих та прозорих об’єктів, а це стосується посуду, ювелірних предметів, металевих скульптур та дозволить на світовому рівні цифрувати рухому спадщину багатьом музеям України. Включення моделей та метаданих в простір даних ECCCH відкриє нові можливості для популяризації української спадщини у світі та залучення ширшої аудиторії до її вивчення і підтримки”, – розповіла Яна Бойцова, операційна директорка ГО Піксельовані реальності.
У межах проєкту впроваджується веб-переглядач 3D моделей, який буде доступний українським культурним установам, а також інтегрується Реєстр Музейного Фонду до XR-сценарію.
XRCulture фінансується в рамках програми Європейського Союзу «Цифрова Європа» та реалізується міжнародним консорціумом провідних організацій з Італії, Нідерландів, Німеччини, Словенії, Болгарії, Греції та України. Проєкт реалізується з лютого 2025 по липень 2026 року.
Додаткова інформація
ГО “Пікселейтід Реалітіз”, заснована в Одесі в 2016 року, з метою розвитку цифрового збереження спадщини в Україні та Європі.