Городнянська громада працює над екологічним відновленням
Начальник відділу економіки, транспорту, торгівлі та інвестицій м. Городня Деркач Євген Федорович: "Оговтуватися від російської окупації будемо роками і ми, і природа"Коли значна частина Чернігівщини ...
Додано:
Nataliya Drozd
Начальник відділу економіки, транспорту, торгівлі та інвестицій м. Городня Деркач Євген Федорович: “Оговтуватися від російської окупації будемо роками і ми, і природа”
Коли значна частина Чернігівщини дізналась з новин, що війна ступила на нашу землю, то Городнянщина, як і інші прикордонні райони, вже чули гул російської техніки на своїх вулицях. Ми поспілкуватися із начальником відділу економіки, транспорту, торгівлі та інвестицій м. Городня – Деркач Євгенієм Федоровичем, який розповів про стан екології після звільнення області.
- У громаді 61 населений пункт, хтось відчув окупацію більшою мірою, хтось меншою, але те, що залишила після себе “перша армія світу” нам доведеться приводити до ладу роками.
Євгеній Федорович говорить, що росіяни у великій кількості пересувались гусеничною технікою по лісах, полях, де вже була посіяна озима, для них ніби не існувало доріг, вони робили шкоду ніби навмисне.
Коли наші війська почали наносити їм значущі удари, то палало багато ворожої техніки, відповідно в повітря було випущено багато диму та інших забруднюючих речовин. Зустрічалась велика кількість розлитого мастила, що значною мірою впливає на родючість ґрунту. Уламки окупаційної техніки можна зустріти і досі десь в полях чи на узбіччі доріг.
- На річці в напрямку Чернігова їхні солдати облаштувати блок-пост, попередньо підірвавши міст. Відповідно відбулось забруднення водойми на середовища навколо.
Після відступу з наших місць військові залишили після себе багато сміття скрізь, де вони хоч на день затримались.
Городнянська громада і без того мала великі проблеми із водою, адже колодязі пересихають, річки міліють, але із приходом війни додалося ще і значне забруднення.
- В лісах нашої громади росіяни рили окопи, будували бліндажі, коли відступали, то все це було ними ж заміноване, для того, щоб наробити ще більшої шкоди нашим людям та довкіллю. Зараз діє заборона на відвідування лісів, але грибний сезон в розпалі, то місцеві попри все, обережно, ходять в ліс.
Після звільнення Чернігівщини до розмінування та знешкодження залишених боєприпасів в Городнянській ОТГ долучились міжнародні фонди, які разом з нашими людьми роблять цю надважливу справу.
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».