Граєш і вивчаєш свої права: параюристи створили захопливу гру для підвищення правової обізнаності мешканців громад

Асоціація громадських радників України створила та презентувала в громадах країни правопросвітницьку гру «ПРАВОGames». Цей інструмент дозволить українцям поглибити знання про свої права в захопливій ...

Додано:
UPA

406723717_754285513412504_364736554544262924_n
Граєш і вивчаєш свої права: параюристи створили захопливу гру для підвищення правової обізнаності мешканців громад

Асоціація громадських радників України створила та презентувала в громадах країни правопросвітницьку гру «ПРАВОGames». Цей інструмент дозволить українцям поглибити знання про свої права в захопливій та доступній формі. 

Мешканці малих громад України часто мають недостатню інформацію про свої права та способи їх захисту, що ускладнює розв’язання повсякденних правових проблем. Особливо це актуально у ситуаціях, коли існують складні процедури, незрозумілі вимоги та коли людина має обмежений доступ до правової допомоги у своєму населеному пункті. Такі непрості теми потребують особливих підходів та цікавих методів донесення правової інформації.

З усвідомленням цього, команда представників та представниць Асоціації громадських радників України (АГРУ) взялася за розроблення захопливої правопросвітницької гри, аби більше українців та українок в містечках та селах змогли дізнатися про свої права. 

«Ми прагнули зробити нашу правопросвітницьку гру доступною для всіх та максимально ефективною у навчанні з права. Громадські радники, які в процесі долучилися до попереднього анкетування та тестування, поділилися, що проєкт допомагає розвивати правове мислення та навички аналізу», зазначає Наталя Горвасюк, керівниця проєкту, громадська радниця

394507963_729149552592767_435524001301236845_n

Основою для гри стали типові правові ситуації, з якими стикаються пересічні громадяни у своєму житті, а також реальні кейси з діяльності параюристів АГРУ. Аби інструмент був більш цікавим, змістовним та інтуїтивним, команда проєкту до його створення залучила ігропрактиків, фахівців з права, педагогів та громадських радників, й провела понад 15 тестувань механізму гри.

«В ігри люблять грати і дорослі, і діти. Саме такий інструмент ми вирішили використати в роботі громадського радника з метою вдосконалення його навичок та підвищення рівня правових знань мешканців громад. Ми зібрали понад 200 реальних життєвих кейсів, які інтерпретували в гру. Надаючи юридичну консультацію з кожного випадку, ми маємо впевненість щодо правомірності прийняття рішень та стосовно вирішення правового питання, що знайшло своє відображення в грі», – сказав Едуард Гречко, юрист АГРУ.

Правопросвітницьку гру «ПРАВОGames» створили у двох форматах: настільну та онлайн. Інтернет-версія гри повторює механізм та функціонал звичайної настільної: пропонує ті ж самі завдання, випробування та можливості для гравців. Однак дозволить охопити більше учасників і учасниць з різних регіонів України.

В ході гри учасники приміряють на себе різні життєві ролі, занурюються в правові сценарії та взаємодіють і змагаються з іншими. Також вони мають самостійно ухвалювати рішення, які матимуть безпосередній вплив на подальший розвиток гри.

«Наше головне завдання – показати людям життєві ситуації і прості шляхи їх вирішення. Практичне занурення в середовище, де учасники беруть участь у змагальному процесі та можуть розв‘язати свої правові питання, найкраще засвоїть та підвищить їх правову спроможність та обізнаність. У житті громади проблемні питання вирішуються спільно», – поділилася Ольга Ігнатьєва, експертка  з ігротехнологій та членкиня команди проєкту, громадська радниця.

406750345_754285563412499_712305628053408086_n

Перші презентації та ігрові сесії відбулись у громадах Чернівецької та Чернігівської областей. До їх проведення залучили громадських радників і радниць, які перед цим пройшли спеціальне навчання й виявили бажання ділитися своїм досвідом і знаннями з мешканцями своїх громад в ролі амбасадорів «ПРАВОGames».

«Я як амбасадор «ПРАВОGames» отримую задоволення від проведення ігор, під час яких панує невимушена атмосфера, жваві обговорення, повага до думок інших гравців. Деякі запитання навіть викликали гумористичний підхід у відповідях. Це все доводить – правопросвітництво – не складне, якщо впроваджувати його в ігровій формі», – поділився Антон Гармаш, амбасадор  «ПРАВОGames», громадський радник.

406687115_752633630244359_2828232759246255963_n

Понад 140 учасників та учасниць з різних населених пунктів мали змогу пограти в настільну версію «ПРАВОGames». Абсолютно різні за віком, життєвими інтересами, вони відзначили, що гра зацікавила їх, допомогла прояснити складні правові питання легким способом.

«Моє знання своїх прав і справді покращилось. Ми, як гравці, стикались із запитаннями, які зустрічаються нам у житті, й отримали на них доступні відповіді. Я зрозуміла, що отримувати й відточувати знання з права, можна навіть через гру. Також сподобався сучасний дизайн, та підхід до проведення гри від амбасадора. Є бажання пройти всі версії у наступних зустрічах», – поділилася мешканка Городнянської громади, Чернігівської області.

394553393_729149522592770_2289018135061311144_n

Також нещодавно команда розробників гри презентувала її на масштабному Форумі розвитку громадянського суспільства «Що дасть нам силу». Протягом двох годин презентації та ігрових сесій понад 200 зацікавлених учасників та учасниць завітали на локацію, аби зіграти в настільну версію гри «ПРАВОGames». Команда АГРУ проводила паралельно дві ігрові сесії, активно залучала учасників, ознайомлювала з ходом гри та її основними правилами, аби кожен з гравців на виході здобув необхідні знання про свої права.

Загалом створення правопросвітницької гри «ПРАВОGames» стало важливим кроком у підвищенні правової свідомості та навчанні громадян через захопливий та інтерактивний досвід. По завершенню проєкту громадські радники планують розробити додаткові епізоди, спрямовані на інші напрями правової діяльності.

 

Гру «ПРАВОGames» створили в межах ініціативи «Геймінговий підхід у громадянській освіті — рушій підвищення правової свідомості громадян»» за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».

Асоціація громадських радників України (Ukrainian Paralegals Association) – це громадська організація, яка об‘єднує 224 громадських радника та радниці з різних громад країни задля розвитку України як правової держави та втілення демократичних змін у громадах.

 

Facebook: https://www.facebook.com/GromadskiRadniki


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Києві відкрили вуличну виставку «Мововбивство – складова рашизму»

ІННОВАЦІЙНА ГЕНЕРАЦІЯ — переможці в конкурсі підпрограми МЕДІА “Розвиток аудиторії та кіноосвіта 2023”

Рекомендація ОЕСР щодо політики регіонального розвитку

Як індустріальний парк може забезпечити громаді успішний розвиток і добробут мешканцям?

Понад чотири тисячі жителів громад-учасниць проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» взяли участь у Днях бюджету

Відбулись дві навчальні майстерні в рамках проєкту «Виявлення можливостей використання спадщини для економічного розвитку малих громад»