Громадська рада доброчесності: в очікуванні старту

З наближенням дати  набрання чинності Законом України «Про судоустрій та статус суддів», Асоціація правників України (АПУ) спільно з Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККС), 27 вересня ...

Додано:
uba

115
Громадська рада доброчесності: в очікуванні старту

З наближенням дати  набрання чинності Законом України «Про судоустрій та статус суддів», Асоціація правників України (АПУ) спільно з Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККС), 27 вересня 2016 року у місті Київ, провели круглий стіл, присвячений формуванню Громадської ради доброчесності.

Громадська рада доброчесності утворюється з метою сприяння ВККС у встановленні відповідності судді критеріям професійної етики та доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання.

До завдань Ради входитимуть: збір, перевірка й аналіз інформації щодо судді, підготовка інформації та доповідь висновку на засіданні ВККС щодо кваліфікаційного оцінювання судді.

«Громадська рада доброчесності — абсолютно новий для нашої судової системи орган, який стане важливим інструментом у процесі кваліфікаційного оцінювання суддів. Саме тому процес створення Ради повинен бути максимально публічним та зрозумілим. Зі свого боку, Асоціація правників України має на меті не лише взяти активну участь у формуванні Громадської ради доброчесності, а й інформаційно супроводжувати цей процес від старту до завершення», — коментує Президент АПУ Денис Бугай.

«Вперше громадськість інтегрується в процедуру кваліфікаційного оцінювання суддів», — зазначив Станіслав Щотка, секретар Вищої кваліфікаційної комісії суддів, коментуючи відповідні норми Закону України «Про судоустрій та статус суддів». Оцінюючи практичні аспекти роботи майбутнього органу, він запевнив у готовності ВККС надавати повну підтримку у роботі членів Ради та висловив переконання, що до Вищої ради правосуддя мають бути передані лише негативні висновки перевірки кандидата. «Дані перевірки, які не містять вирішального негативного значення, а також позитивні висновки, мають бути передані до Вищої ради правосуддя лише у вигляді інформації», — зазначив він.

Чимало практичних аспектів роботи Громадської ради доброчесності не врегульовані Законом. І це, на думку Романа Куйбіди, головного експерта групи «Судова реформа» громадської платформи «Реанімаційний пакет реформ», є позитивним моментом. «Рада має сама визначати правила своєї роботи. Діяльність цього недержавного органу не повинна бути занадто зарегульована», — переконаний він.

Порядок та процедуру формування Громадської ради доброчесності представив Микита Нуралін, адвокат VB PARTNERS, національний експерт Проекту АПУ «Ефективність дисциплінарних органів у системі судочинства».

Так, членами Ради можуть стати представники правозахисних ГО, науковці-правники, адвокати, журналісти, які є визнаними фахівцями у сфері своєї професійної діяльності, мають високу професійну репутацію та відповідають критерію політичної нейтральності та доброчесності.

На переконання учасників, саме якісний склад цього органу може забезпечити його незаангажованість та професійність у діяльності.

Підсумовуючи результати обговорення, Президент АПУ подякував ВККС та колегам з інших організацій за відкритість і готовність до співпраці.

Асоціація правників України здійснюватиме активний інформаційний супровід формування Громадської ради доброчесності та має намір взяти участь у її формуванні. Тож слідкуйте за нашими новинами на сайті АПУ www.uba.ua!

Інфографіка — Громадська рада доброчесності

Читати детальніше: коментар Президента АПУ Дениса Бугая виданню Interfax Україна


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Чи впливає на податки та дохід отримана гуманітарна допомога від Благодійного фонду «ССС»?

У Підволочиській громаді відкрили молодіжний простір «Знайди себе»

Програма USAID DOBRE закупила для П’ядицької громади агро обладнання вартістю понад 1,2 мільйон

Безкоштовні онлайн-консультації від психологів та психіатрів для мешканців України

Понад 80 громад та ОВА пройдуть навчання з комунікацій за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

На Рівненщині проводять дослідження щодо булінгу дітей ВПО у школах