Громадські активісти з різних регіонів з’їхалися до Дніпра познайомитися з досвідом розвитку місцевих громад

Громадські активісти з Львівської, Кіровоградської, Луганської, Івано-Франківської, Рівненської, Чернігівської, Херсонської та Дніпропетровської областей з'їхалися до Центру підтримки громадських і ...

Додано:
mikhail

IMG_9550
Громадські активісти з різних регіонів з’їхалися до Дніпра познайомитися з досвідом розвитку місцевих громад

Громадські активісти з Львівської, Кіровоградської, Луганської, Івано-Франківської, Рівненської, Чернігівської, Херсонської та Дніпропетровської областей з’їхалися до Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» переймати досвід розвитку місцевих громад. Гості представляли організації, що спеціалізуються на розвитку громад, євроінтеграції, допомоги переселенцям, захисту прав людини. Протягом трьох днів вони проходили стажування в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який здійснюється за підтримки Європейського Союзу.

«Україна – єдина, і подібні стажування покликані налагодити діалог і взаємодію між представниками різних громад. Тим більше, що кожна з них має як свої специфічні проблеми, так і стикається зі складнощами, характерними, в тій чи іншій мірі, абсолютно для всіх громад. І на таких стажуваннях громадські активісти обмінюються досвідом, діляться один з одним рецептами подолання труднощів», – сказала директор Центру «Тамариск» Тетяна Карельська.

За час стажування гості познайомилися з містом і його історією, відвідали Історичний музей імені Д.І. Яворницького. Особливе враження на учасників справила нова експозиція музею АТО.

IMG_9507

Учасники взяли участь у серії міні-тренінгів на теми: «Спіральна динаміка: 7 кроків цінностей і мотивацій», «Розвиток місцевих громад: аналіз соціального процесу», «Мультиплікація як інструмент роботи з громадами».

Великий вплив на гостей справила зустріч, яка відбулася під час засідання Клубу позитивних змін з представниками громадських організацій, що працюють з внутрішніми переселенцями. Свої проекти презентували організації: «Допомога Дніпра», «За майбутнє України», «Сила майбутнього», «Ріка Життя», «Від мрії до дії» та «Волоський фонд розвитку громади».

Дуже важливою для учасників стажування була зустріч з представниками громадських організацій м. Підгородне та депутатами Підгородненської міської ради. Учасники познайомилися з кращими практиками роботи в громаді: застосування підходу, заснованого на правах людини; соціальна анімація, громадська журналістика, мультиплікація.

IMG_9669

Цікаво розповідали про діяльність громадських організацій в м. Підгородне Віталій Моргун, менеджер з комунікацій Центру «Тамариск», депутати Сергій Ганжа, Костянтин Муха, активістка Віталія Серебрянська та голова волонтерської групи Антон Вусик.

Під час стажування постійно відбувався обмін досвідом, багато говорилося про спільні дії та спільні проекти, які реалізуються учасниками заходів в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив».


 

Останні публікації цього розділу:

Її перспектива: погляд жінок на війну та участь у відбудові

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Опитування щодо нового курсу YouControl Academy “OSINT для журналістів-розслідувачів”