Громадські активісти закликали депутатів не голосувати за законопроект про створення Антикорупційного Бюро

Сьогодні громадські активісти у масках одіозних корупціонерів – Віктора та Олександра Януковичів, Пшонки, Азарова та інших прийшли до Верховної Ради «просити» народних депутатів не голосувати за ...

Антикорупційне Бюро
Громадські активісти закликали депутатів не голосувати за законопроект про створення Антикорупційного Бюро

Сьогодні громадські активісти у масках одіозних корупціонерів – Віктора та Олександра Януковичів, Пшонки, Азарова та інших прийшли до Верховної Ради «просити» народних депутатів не голосувати за законопроект про створення Антикорупційного Бюро.

Вони принесли депутатам золоті батони, з прив’язаними до них інформацією про Антикорупційне Бюро, показуючи тим самим головний символ корупційності чиновників в Україні. Таким чином громадські організації, що борються з корупцією в Україні, напередодні сесійного тижня намагалися привернути увагу депутатів до того, що лише корупціонер не проголосує за законопроект про створення Антикорупційного Бюро, який Рада має розглянути вже у вівторок 16 вересня.

«Без створення антикорупційного бюро мине зможемо здолати корупцію серед високопосадовців та політиків, що є головною проблемою в Україні», – стверджує Дар’я Каленюк, виконавчий директор «Центру протидії корупції». – Створення такого органу є основою всієї антикорупційної реформи, так як дозволить провести неупереджені розслідування корупційних злочинів політичної еліти, включно з притягненням до відповідальності високопосадовців та конфіскацією корупційно набутих статків. Заснування антикорупційного бюро є однією з головних вимог міжнародних структур, таких як ЄС та МВФ; а усунення безкарності чиновників при владі та особиста відповідальність за корупцію була і залишається однією з ключових вимог Майдану. Саме тому ми дуже сподіваємося, що і пан Турчинов і депутати розуміють всю важливість створення такого незалежного органу».

Бюро займатиметься розслідуванням корупційних злочинів, вчинених високопосадовцями, зокрема: міністрами, народними депутатами, державними службовцями 1-2 категорії, суддями, працівниками Генеральної прокуратури, військовослужбовцями вищого офіцерського складу, керівниками великих державних підприємств.

«Без створення такого органу боротьба з корупцією серед ТОП-чиновників так і залишиться популізмом, – стверджує Олексій Хмара, голова Трансперансі Інтернешл Україна. – Якщо спікер не поставить на голосування, а парламент не підтримає законопроект про створення Бюро це буде сигналом для всього суспільства та показником неготовності влади до зміни системи. Вони і далі боротимуться з дрібними хабарниками, в той час як Україна займатиме перші місця в рейтингу найбільш корумпованих країн світу», – додав він.

Слід відмітити, що сьогодні в парламенті зареєстровано два законопроекти (4780 та 4780-1) про створення Антикорупційного Бюро. Окремо реєстрації очікує ще і Президентський законопроект, розроблений Кабінетом Міністрів України за участі експертів з «Реанімаційного пакету реформ» та поданий Президентом до парламенту ще 4 вересня. Всі вони сходяться в одному – в Україні потрібно створити незалежний від будь-якої гілки влади спеціалізований орган щодо боротьби з корупцією саме серед високопосадовців. Найкраще міжнародним стандартам щодо незалежності та ефективності відповідає президентський законопроект та законопроект №4780, внесений Віктором Чумаком та іншими народними депутатами.

Саме тому активісти прийшли під Верховну Ради вимагати негайного схвалення Закону про Антикорупційне бюро або принаймні голосування одного із законопроектів в першому читанні, щоб вже у комітеті мати можливість доопрацювати його та узгодити зі всіма зацікавленими сторонами.

Слід наголосити, що відповідно до домовленостей з МВФ, законопроект про створення Антикорупційного Бюро повинен бути схвалений в парламенті до кінця жовтня. За умов підтримки законопроекту про створення нового органу нинішнім складом Верховної Ради, він був би створений вже до кінця поточного року – а саме за 3 місяці.

Джерело : platforma-reform.org

Автор : Андрушків Андрій


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Вийшов другий сезон Rights Now! Podcast

На Тернопільщині ділилися кращими практиками розвитку гуманітарно-соціальної сфери

Громади Донеччини обговорили діяльність центрів підтримки громадян

ZDOROVI представляє результати шостої хвилі опитування «БАРОМЕТР»: стан системи охорони здоров'я України

«Як підготуватися до сексу»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Відсутність документів на нерухомість — одна із критичних перепон отримання компенсації через єВідновлення