Громадські формування з охорони правопорядку: тенденції та загрози, – презентовано звіт
Учора, 12 вересня на цьогорічному Засіданні по реалізації заходів з питань людського виміру Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) (англ. OSCE Human Dimension Implementation Meeting ...
Додано:
Oksana Cooper
Учора, 12 вересня на цьогорічному Засіданні по реалізації заходів з питань людського виміру Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) (англ. OSCE Human Dimension Implementation Meeting 2018, HDIM), що проходить у м. Варшава, Польща, експертами Асоціації УМДПЛ було презентовано аналітичну записку «Громадські формування з охорони правопорядку в Україні: тенденції та загрози для прав і свобод людини».
Участь у презентації дослідження взяли:
- юрист, керівник експертно-аналітичного напряму Асоціації УМДПЛ Євген Крапивін та
- правник, експерт Асоціації УМДПЛ, виконавчий директор ГО «Правозахисна Ініціатива» Михайло Каменєв.
«Ідея дослідження народилася ще в 2014 р., коли після закінчення Революції Гідності функції із охорони громадського порядку на короткий час перебрали на себе учасники Революції, а також організації праворадикального спрямування. З того часу подібні формування є об’єктом моніторингу з боку фахівців, хоча самої інформації про їхню діяльність мало.
На початку 2018 р. інтерес до цієї теми серед журналістів і суспільства зріс в рази, в першу чергу з причин демонстрації “сили” в ході маршу одного з формувань “Національні дружини”, а також підготовки окремих політичних сил до президентських і парламентських виборів в 2019-му р. Тому ми сьогодні так багато говоримо про дружини, муніципальну варту та інші рухи – чого раніше було в рази менше», – зазначає керівник експертно-аналітичного напряму Асоціації УМДПЛ Євген Крапивін.
Читайте доповідь російською та англійською мовами на сторінці експертно-аналітичного напрямку Асоціації УМДПЛ.