Громадські організації Черкас хочуть співпрацювати з міською владою через електронну пошту. Міська влада – за!

11 вересня Черкаська обласна благодійна фундація «Паритет» презентувала результати експертного опитування щодо стану консультацій з громадськістю у прийнятті владних рішень на місцевому рівні. В ...

Черкаси
Громадські організації Черкас хочуть співпрацювати з міською владою через електронну пошту. Міська влада – за!

11 вересня Черкаська обласна благодійна фундація «Паритет» презентувала результати експертного опитування щодо стану консультацій з громадськістю у прийнятті владних рішень на місцевому рівні. В дослідженні взяли участь 51 найбільш дієві й професійні неурядові організації та ініціативні групи Черкас. Вони протягом місяця відповідали на спеціалізовані опитування, за результати яких стало зрозуміли проблеми взаємодії з Черкаською владою та чіткі напрямки їх вирішення.

Дослідження показало, що 73 % організацій протягом останніх трьох років подавали свої пропозиції до міської влади, однак більшість з них не було враховано. При цьому 71 % громадських діячів заявили про відсутність врахування жодної з поданої ними пропозицій. Виявилося, що не моніторять проекти рішень міської влади лише 35% організацій, а 57% – дізнаються про рішення по факту їх прийняття.

Ті організації, які брали участь у обговореннях проектів нормативно-правових актів, визнали що лише четверта частина їх пропозицій була врахована – коментує результати опитування голова правління Фундації Сергій Слинько. – 84% Респондентів не задовольняє існуючий механізм врахування їх думки міською владою. Тому 96% опитаних хотіли б отримувати проекти рішень, більшість з них виявили бажання одержувати проекти документів електронною поштою.

Дослідження проводилося в рамках проекту «Запровадження механізму участі громадськості у прийнятті владних рішень місцевою владою м.Черкаси». Керівник цього проекту Сергій Гончар вважає логічно-наслідковими результати опитування:
– Низький рівень пропозицій поданих громадськими організаціям до міської влади обумовлений незручною процедурою співпраці з нею. Крім того в м. Черкаси відсутній чіткий механізм врахування громадської думки при розробці проектів рішень владою. Це призвело до того, що більшість поданих пропозицій не були враховані. Така ситуація спричинює напруження стосунків між сторонами та взаємною недовірою.

Лілія Маліщук – директор департаменту організаційного забезпечення Виконавчого комітету Черкаської міськради запевняє, що регуляторні рішення всі виставляються на сайт мерії для обговорення громади, однак зворотна реакція громадян є скромною:
– такі рішення, як питання громадського транспорту, надання комунальних медичних освітніх послуг в обов’язковому порядку надаються для обговорення громади через сайт міськради. Але активність долучення громадян дуже низька. Часто є критика, але немає чітких конкретних пропозицій. Ми готові робити розсилку і враховувати пропозиції громадських організацій. Якби надходили пропозиції, ми б їх обов’язково систематизовували та знайомили з ними виконком та депутатів міськради. Завдяки цільовим розсилкам досягалася б головна мета – вчасно проінформувати громаду в зручний для неї спосіб та отримати зворотну інформацію. Процес обговорення буде дієвіший, якщо проміжкові систематизовані пропозиції від громадськості розміщувати на сайті міськради, а громадські організації будуть контролювати наскільки ми врахували їх пропозиції і чи правильно розставили акценти.

В рамках проекту планується напрацювати спільний механізм, що покликаний спростити міській владі процес спілкування з громадськими організаціями, а останнім – можливість участі у розробці владних рішень. Головним результатом запровадження такого механізму Сергій Гончар прогнозує впевненість громадськості, що їх пропозиції будуть розглянуті, що в подальшому призведе до збільшення їх активності. На його переконання, така система здатна вдвічі покращити якість нормативно-правових актів, що приймаються містом.

Робоча група з напрацювання механізму співпраці громадських організацій з міською владою через електронну пошту розпочне свою роботу через тиждень. З питань доручення до її діяльності необхідно контактувати з Сергієм Слиньком (головою правління ЧОБФ «Паритет») – 0938633688, 0674731152, [email protected]

Захід проводиться в рамках проекту «Запровадження механізму участі громадськості у прийнятті владних рішень місцевою владою м.Черкаси» за грантом Фонду Освіта для Демократії «Виклики після Євромайдану – громадський сектор в дії» (Wyzwania po Euromajdanie – sektor społeczny w działaniu) з коштів Фонду Міжнародної Солідарності відповідно до Угоди між Фондом Освіта для Демократії та ГО Товариство Лева.

Джерело : Черкаська обласна благодійна фундація “Паритет”

Автор : Сергій Слинько


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Вийшов другий сезон Rights Now! Podcast

На Тернопільщині ділилися кращими практиками розвитку гуманітарно-соціальної сфери

Громади Донеччини обговорили діяльність центрів підтримки громадян

ZDOROVI представляє результати шостої хвилі опитування «БАРОМЕТР»: стан системи охорони здоров'я України

«Як підготуватися до сексу»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Відсутність документів на нерухомість — одна із критичних перепон отримання компенсації через єВідновлення