Громадські організації провели акцію перед офісом «Johnson & Johnson» у Києві

Громадські організації закликали компанію «Johnson & Johnson» знизити ціну на протитуберкульозний препарат, який допомагає врятувати життяСьогодні 10 жовтня активісти, які займаються проблемою ...

Додано:
tunny

05 sm
Громадські організації провели акцію перед офісом «Johnson & Johnson» у Києві

Громадські організації закликали компанію «Johnson & Johnson» знизити ціну на протитуберкульозний препарат, який допомагає врятувати життя

Сьогодні 10 жовтня активісти, які займаються проблемою туберкульозу, та громадянське суспільство зібралися перед офісами  J&J у Києві в Україні, а також у США, Іспанії, ПАР, Бразилії, Бельгії, вимагаючи, щоб корпорація зробила препарат доступним для людей з хіміорезистентним туберкульозом за ціною не більше «одного долара на день».

Ці організації вимагають зменшення ціни з огляду на спільні внески, здійснені у розробку цього препарату, у тому числі організацією «Лікарі без кордонів» (міжнародна назва Médecins Sans Frontières (MSF).

Бедаквілін було розроблено за суттєвої підтримки з боку платників податків, неприбуткових організацій та благодійних пожертв. Незважаючи на це, у багатьох країнах патент на препарат належить лише J&J.

J&J оцінила бедаквілін у 400 доларів за шестимісячний курс лікування для країн, які мають право здійснювати закупівлю препарату через Глобальний механізм із забезпечення лікарськими засобами (GDF), механізм для закупівлі протитуберкульозних препаратів та діагностичних послуг. Однак, дослідники з Ліверпульського університету підрахували, що бедаквілін можна було б виробляти та реалізувати з прибутком за значно меншу ціну – лише за 25 центів на день, якщо продавати принаймні 108 000 курсів лікування на рік.

В Україні бедаквілін було зареєстровано у червні 2018 р. «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського НАМН України» отримав в рамках програми донації USAID 500 курсів бедаквіліну (300 –  в рамках проекту Challenge TB, та 200 – в рамках гранту ГФ), а також додатково закупив небагато курсів бедаквіліну за офіційною ціною зареєстрованою в МОЗ (за системою ПРОЗОРРО) – понад 1213 доларів США за 6-місячний курс. Міністерство охорони здоров’я України отримало 3000 курсів бедаквіліну в рамках програми донації USAID, яка завершується у 2020 р. Через обмежений доступ перед пацієнтами та лікарями постає складний вибір, і багато людей, які потребують препарат, отримують відмову.

«Мій чоловік мав стійкість майже до всіх препаратів. Врятувати його міг лише бедаквілін, якби ми дістали цей препарат вчасно. Але нам сказали, що його в Україні немає. Про можливість придбати його самостійно ми не знали.Його відправили на паліатив. Коли ми купили бедаквілін, вже було пізно – минуло надто багато часу. Для людей з широкою стійкістю до препаратів бедаквілін – остання надія на життя»,  Вікторія Ненаденко, представниця спільноти людей, які перехворіли або хворіють на туберкульоз.

Україна входить до десятки країн світу з найвищим рівнем мультирезистентного туберкульозу та має найвищий його рівень серед країн Європи (лише у 2018 р. виявлено 6336 випадків). За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в Україні від туберкульозу щодня помирає близько 10 людей.

В Україні кампанію підтримали такі організації, як «Лікарі без кордонів», Партнерство «Зупинимо туберкульоз. Україна», «100% життя», TB People Ukraine, «Конвіктус Україна» та «Пацієнти України», «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я», «Альянс громадського здоров’я», «Позитивні жінки»,  «Українці проти туберкульозу».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Опитування щодо нового курсу YouControl Academy “OSINT для журналістів-розслідувачів”

Перші інсайти тижневого письмового марафону «Детектор життя»