Громадські організації та місцева влада: як побудувати ефективну співпрацю
У Києві відбулася дводенна конференція «EMPOWER: синергія для змін – зміцнення суспільства через партнерство», яка об'єднала понад 150 учасників – представників громадського сектору, місцевої влади, ...
Додано:
Annademchuk

У Києві відбулася дводенна конференція «EMPOWER: синергія для змін – зміцнення суспільства через партнерство», яка об’єднала понад 150 учасників – представників громадського сектору, місцевої влади, міжнародних організацій, експертів і міжнародних донорів. Мета заходу – пошук ефективних механізмів співпраці для розвитку громад та реалізації суспільно важливих ініціатив.
Підтримка постраждалих громад та ефективна співпраця між НУО і місцевою владою: виклики та можливості
Перший день конференції був присвячений обговоренню ролі громадських організацій у допомозі постраждалому від війни населенню. Учасники ділилися досвідом гуманітарного реагування, координації місцевих ініціатив та підтримки вразливих категорій.
Окрему увагу приділили співпраці між НУО та місцевою владою. Дискусії торкалися питань побудови довіри, ефективного партнерства та реалізації спільних проєктів, які можуть принести довгострокові позитивні зміни для громад.
Також йшлося про розвиток громадського сектору через менторство та підтримку інституційної спроможності НУО. Учасники обговорювали стратегії фінансової сталості, залучення ресурсів і створення партнерських мереж між організаціями.
Окремим важливим блоком стало питання співпраці з міжнародними організаціями та можливостей залучення європейських ресурсів для підтримки локальних ініціатив.
Міжнародна підтримка як рушійна сила змін
У контексті припинення роботи таких великих донорів, як USAID, підтримка з боку європейських партнерів, зокрема Німеччини та Європейського Союзу, набуває особливого значення для України.
Відкриваючи захід, керівник програми Emergency Response GIZ Ukraine Георг-Себастіан Хольцер підкреслив:
“Наше завдання — підтримати українські громади в їх відновленні та зміцненні. Завдяки фінансовій підтримці уряду Німеччини ми зосереджуємося на посиленні інституційної спроможності, розвитку соціального захисту, енергетичної стійкості та відновленні громад. Ми прагнемо сприяти створенню стійкої основи для майбутнього України через активну співпрацю та взаємодію з місцевими громадами та НУО”.
Старший радник гуманітарних програм Єврокомісії Массімо ла Роза також підтвердив подальшу підтримку України:
“Громадянське суспільство є рушієм демократичних змін у всьому світі, і ЄС залишається відданим його зміцненню. Завдяки ініціативам, таким як EMPOWER, ми допомагаємо українським організаціям ставати сильнішими, підтримувати вразливі громади та працювати над довгостроковим відновленням країни.”
Також під час першого дня учасникам було презентовано проміжні результати проєкту EMPOWER, який розпочав свою роботу в 2024 році та має на меті посилення інституційної спроможності громадських організацій, забезпечення комплексної підтримки вразливих груп населення і створення умов для якісного переходу від гуманітарного реагування до технічної співпраці на місцевому рівні.
«Ми сприяємо зміні екосистеми громадського сектору в Україні, коли ГО стають потужнішими, підвищують свою суспільну користь і, таким чином, збільшують рівень довіри до сектору в цілому, з боку міжнародних донорів в першу чергу», – зазначив під час свого виступу Жером Койзен, Керівник проєкту EMPOWER
Протягом другого дня конференції представники громадських організацій, які є партнерами проєкту EMPOWER, мали змогу прослухати виступи та дискусії від провідних експертів у галузі. Учасники дізналися багато корисної інформації, що сприятиме покращенню роботи їхніх організацій. Однією з основних тем було стале фінансування НУО та забезпечення фінансової стійкості через ефективні стратегії фандрейзингу.
Окрім того, були розглянуті інструменти взаємодії громадянського суспільства та влади, зокрема успішні кейси підтримки вразливих категорій населення через ефективну співпрацю НУО з місцевими органами влади. Також конференція охопила теми, пов’язані з використанням штучного інтелекту в роботі громадських організацій, а також питання отримання грантів від міжнародних донорів, включаючи найпоширеніші помилки, що виникають під час подання заявок.
Надалі проєкт EMPOWER планує розширити мережу залучених організацій, щоб охопити більше населення різними послугами та компетентною підтримкою, а також частково розширити географію заходів, задіявши центральні регіони України, куди часто евакуюється постраждале від війни населення.
Довідка:
Проєкт «Посилення потенціалу спільнот на півдні та сході України через місцеві ініціативи (EMPOWER)» фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) спільно з Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги та реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ.