Громадські організації закликають Кабінет Міністрів не спотворювати закон про ВПО
Громадські організації вимагають врахувати пропозиції до Проекту Постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509”, якою ...
Додано:
Громадський Простір
Громадські організації вимагають врахувати пропозиції до Проекту Постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509”, якою встановлюється порядок взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.
Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” від 24 грудня 2015 року №921-VIII внесено важливі зміни до Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” (далі – Закон) та зобов’язано Уряд України протягом трьох місяців з дня набрання ним чинності привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.
Таким чином, Кабінет Міністрів України повинен був внести відповідні зміни до двох постанов від 1 жовтня 2014 року: “Про облік внутрішньо переміщених осіб” № 509 та “Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг” № 505 до 13 квітня 2016 року .
З кінця лютого 2016 року на базі офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини працює робоча група, членами якої є представники Міністерства соціальної політики, Державної міграційної служби, Служби безпеки України, Національної поліції, громадських організацій, які опікуються питаннями внутрішньо переміщених осіб, народний депутат України Наталія Веселова та позаштатані радники Міністерства соціальної політики. В рамках цієї робочої групи були напрацьовані зміни до постанови № 509 від 1 жовтня 2014 року “Про облік внутрішньо переміщених осіб” (далі – Постанова Уряду № 509) задля приведення її у відповідність із оновленим Законом.
На останньому погоджувальному засіданні представник Міністерства соціальної політики повідомив про розроблений з їх боку альтернативний проект змін Постанови Уряду № 509, що на той час вже був направлений на погодження до низки інших центральних органів виконавчої влади, але без жодного оприлюднення, публічного обговорення та без інформування про це учасників робочої групи, зокрема, представників Офісу Омбудсмана. На думку членів робочої групи, проект значно спотворює суть Закону та звужує права внутрішньо переміщених осіб. Таким чином Міністерством соціальної політики весь цей час велася подвійна гра, коли, будучи офіційно членом робочої групи, Міністерство розробляло альтернативний варіант змін.
Просимо терміново врахувати наступні зауваження до Проекту Постанови, враховуючи, що наведені нижче напрацювання були сформульовані спільно членами робочої групи, а також розуміючи безпрецедентну важливість для усіх внутрішньо переміщених осіб питань, що регулює Постанова № 509
До Кабінету Міністрів_пропозиції
З повагою,
Позаштатані радники Міністерства соціальної політики;
Громадська організація “Донбас СОС”;
Громадська організація “Крим СОС”;
БО БФ “Восток-SOS”;
БО БФ “Право на захист”;
Донецька обласна організація ВГО “Комітет виборців України”;
Ресурсний центр допомоги вимушеним переселенцям;
Коаліція патріотичних сил Донбасу;
Інститут суспільно-економічних досліджень;
ГО Всеукраинская организация по делам вынужденных переселенцев;
Луганська правозахисна група;
Благодійний фонд “СВОЇ”;
Громадська ініціатива Луганщини;
БО “БФ допомоги батальйону “Донбас”;
ГО “Моє місто – Рубіжне”.