Громадський аудит системи освіти Коблівської громади
Саме його висновки обговорили з місцевими посадовцями та представниками громадськості 02 грудня 2022 р. на круглому столі з відновлення територіальної громади. Коблівський сільський голова Володимир ...
Додано:
frgn
Саме його висновки обговорили з місцевими посадовцями та представниками громадськості 02 грудня 2022 р. на круглому столі з відновлення територіальної громади.
Коблівський сільський голова Володимир Панич так прокоментував результати заходу:
«Наша громада продовжує працювати над розробкою Плану відновлення Коблівської сільської територіальної громади разом з ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва».
Сьогодні експертка Фонду Тетяна Золотухіна презентувала результати громадського аудиту, в рамках яких проведено оцінку ефективності управлінської структури виконавчих органів нашої селищної ради у сфері освіти.
У громаді триває опитування місцевих посадовців, громадських лідерів та керівників комунальних і приватних підприємств щодо пріоритетів місцевого Плану відновлення громади з викликів та шляхів їх відновлення.
За результатами опитування та згаданих обговорень планується модернізація управлінської структури, освітньої мережі та розробка Плану відновлення нашої громади з врахуванням інтересів влади, бізнесу та громадськості».
Методика аудиту та сервіси ГО «Фонду розвитку міста Миколаєва» з відновлення громади та розвитку місцевої демократії в рамках відповідних проєктів за підтримки МФ «Відродження» та Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні презентовані на подібному липневому заході.
Загалом, протягом серпня-листопада у Коблівській громаді за згаданими методиками проведено:
1. Оцінка ефективності та результативності окремих виконавчих органів ради і посадових осіб, відповідальних за відповідний напрямок роботи.
2. Оцінка ефективності управлінської структури виконавчих органів ради загалом, її відповідність нагальним потребам соціально-економічного та культурного розвитку громади.
3. Оцінка ефективності управління освітою в умовах воєнного стану та її перспективи.
Експертка ФРММ Тетяна Золотухіна так сформулювала загальні рекомендації аудиту:
«В умовах вкрай обмежених можливостей для державної підтримки громаді потрібно шукати власні резерви для забезпечення подальшого існування та реформування освітньої мережі.
Такими резервами в освітній галузі громади можуть бути:
- Подальша оптимізація освітньої мережі:
- розгляд питання щодо реорганізації Тузлівського та Анатоліївського ліцеїв до рівня початкових шкіл;
- розгляд питання щодо реорганізації Новофедорівського та Українського ЗЗСО І-ІІІ ступенів (у 2022р- ліцеїв): створення Новофедорівської та Української гімназії.
- Оптимізація бюджетних видатків місцевого бюджету на освіту».
Нагадуємо що:
10-11 листопада у Березанці відбулось осіннє дводенне навчання з питань громадської участі у відновленні та проєктного менеджменту для громадськості Коблівської та Березанської ТГ. Реліз навчання на http://frgn.mk.ua/?p=13391.
8-9 грудня у Березанці відбудется зимове дводенне навчання з питань громадської участі у відновленні та проєктного менеджменту для громадськості Коблівської та Березанської ТГ. Анонс – http://frgn.mk.ua/?p=13428 .
Запрошуємо представників громадськості, місцевих посадовців, депутатів
Прес- служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»
Cупровід відновлення Коблівської сільської громади здійснює ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» в рамках проекту «Інтеграція ВПО у відновлення територіальних громад Миколаївщини» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та в рамках діяльності коаліції «Мережа ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії».
Партнерами проекту є Коблівська сільська рада та ГО «ЕКО. Березань».