Громадський моніторинг врядування у містечках Східного Донбасу
Завершено проведення громадського моніторингу врядування, який здійснювався Іваном Сікорою, експертом проєкту «Просвітницький кластер громади та влади міст Гірське та Золоте — на шляху до прозорості ...
Додано:
Pavlo Fedyk
Завершено проведення громадського моніторингу врядування, який здійснювався Іваном Сікорою, експертом проєкту «Просвітницький кластер громади та влади міст Гірське та Золоте — на шляху до прозорості закупівель та доброго врядування», що реалізується ГО “Фонд громад «Знання і справедливість» за підтримки ПРООН. Дослідження (і відповідний аналітичний звіт) коштів та закупівель у містах Золоте та Гірське Луганської області здійснювалось крізь призму принципів доброго врядування.
Матеріали аналізу спрямовані для вивчення та прийняття рішень до Гірської міської ради, ВЦА міста Золоте та села Катеринівки Попаснянського району, що на Луганщині, оприлюднені в публічному просторі для вивчення методики, досвіду та рекомендацій (пропозицій) громадьскими активістами, які є членами Робочих груп — Домівок доброго врядування у цих містах Східного Донбасу.
В аналітичному звіті здійснено моніторинг та оцінювання запровадження принципів доброго врядування у двох містах (Золоте та Гірське) на основі аналізу процесів використання публічних коштів та здійснення закупівель з використанням розробленої методики громадського моніторингу врядування (ГМВ). Методика ГМВ дає змогу здійснити публічний моніторинг врядування, порівняти стан впровадження кожного принципу доброго врядування у містах Золоте та Гірське. Підготовлено пропозиції (рекомендації) для органів влади, які спрямовані на покращення ситуації із впровадженням принципів доброго врядування у м. Золоте та м.Гірське. У звіті здійснено аналіз публічної інформації та процедур які впливають на використання публічних коштів та здійснення закупівель у м. Золоте та м. Гірське на Луганщині.
Досліджувалася Гірська міська рада та її виконавчий комітет, Військово-цивільна адміністрація (ВЦА) Золотого та с. Катеринівка, а також Попаснянська районна державна адміністрація у частині діяльності розпорядників бюджетних коштів та замовників у розумінні «Закону про публічні закупівлі» щодо здійснення закупівель на об’єктах у м. Золоте та м. Гірське (замовники: Комунальна установа «Попаснянська центральна районна лікарня», Комунальне некомерційне підприємства «Попасняньский районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Папасняньскої районної ради, Відділ освіти Папаснянської РДА) з точки зору впровадження кожного із принципів доброго врядування, які були згруповано у три групи – «верховенства права/підзвітність/прозорість», «участь та інклюзивність», «рівність та недискримінація».
Громадський моніторинг врядування у містах Золоте та Гірське на Луганщині дає змогу оцінити стан впровадження принципів доброго врядування та зробити важливі кроки на шляху до впровадження цих принципів органами місцевої влади Золотого та Гірського в разі врахування пропозицій, підготовлених в рамках дослідження.