Громадський проект увійшов до фіналістів World Smart City Awards
Український досвід бюджету участі відзначили на всесвітній премії у сфері smart city.Платформа Громадський проект увійшла до фіналістів у номінації Inclusive&Sharing Cities під час нагородження ...
Додано:
Anna Balatska
Український досвід бюджету участі відзначили на всесвітній премії у сфері smart city.
Платформа Громадський проект увійшла до фіналістів у номінації Inclusive&Sharing Cities під час нагородження глобальної премії World Smart City Awards, що проходила 19-21 листопада у Барселоні. Організатори премії відзначили проект серед топ-20 рішень, що змінюють міста. Платформа Громадський проект — єдиний проект від України, що потрапив до фіналу.
World Smart City Awards — щорічна премія, що відзначає ідеї, проекти, інновації, практики, що трансформують міста. Конкурс цьогоріч отримав 450 заявок з понад 54 країн світу.
Премію вручають в рамках Smart City Expo World Congress. Подія щороку збирає у Барселоні представників країн та муніципалітетів, громадські організації, бізнес, представників громадянського суспільства з усього світу. Мета події — сприяти соціальним інноваціям, започаткуванням партнерств та бізнес-можливостей, що поліпшуватимуть добробут міст та громадян.
Про Громадський проект — передісторія і цифри
Платформа для цифровізації бюджету участі Громадський проект запрацювала в Україні влітку 2016.
Вона починалася як грантова ініціатива організації SocialBoost, підтримана Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень через фінансування USAID.
Спершу приєдналися пілотні міста — одним з першопрохідців став Львів. Згодом платформа охопила інші міста, від великих до малих, далі — ОТГ.
Платформа мала:
- створити інструмент, який надасть громадянам реальне, а не на папірці, право впливу на розвиток своїх міст;
- надати місцевій владі інструмент для розуміння проблем та потреб своєї громади
- популяризувати приватно-публічне партнерство та сприяти спільним проектам громадських організацій, згуртуванню активістів та соціальних ініціатив
Станом на літо 2019 платформу використовують понад 90 муніципалітетів України. Серед них як великі міста — Львів, Дніпро, Маріуполь так і невеличкі — Ніжин, Шостка, Ромни, а також об’єднані територіальні громади. Платформа вже залучила до бюджету участі понад 5 мільйонів громадян-унікальних користувачів — вони хоча б раз цікавились бюджетом участі онлайн.
Користуються інструментом 12 обласних центрів — Київ, Дніпро, Житомир, Львів, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Хмельницький, Чернівці, Чернігів, нещодавно підключився Херсон.
За роки роботи платформи 1 188 021 громадянин хоча б раз голосував за проекти. В середньому по країні кожен містянин голосує за 2,6 проекти — хтось за 4, а хтось лише за один.
За час роботи платформи міста виділили на бюджет участі 1 085 668 707 грн.