Громадський ревізор перевірив Центр онкології у Вінниці

Черговою лікарнею моніторингу Громадського Ревізору став Подільський регіональний центр онкології. На території розміщено декілька корпусів, але в жоден нам так і не вдалось потрапити. Чому ж так, ...

Додано:
cpa_result

09
Громадський ревізор перевірив Центр онкології у Вінниці

Черговою лікарнею моніторингу Громадського Ревізору став Подільський регіональний центр онкології. На території розміщено декілька корпусів, але в жоден нам так і не вдалось потрапити. Чому ж так, читайте далі…

Відповідь на це питання є досить простою. Так як і в більшості лікарень, які розташовані на території міста та збудовані десятиліття тому, доступ для людей на візка у приміщення цих лікарень обмежений через високі бордюри, не вірний кут нахилу пандусів та ін.

Разом з Сюзанною Жуковською – нашою експерткою з ГО «Гармонія» – ми спершу намагались потрапити в адміністративне приміщення закладу, в якому розміщена реєстратура. Оточений корпус високими бордюрами та лише збоку є невеличкий заїзд, яким важко скористатись без сторонньої допомоги.

1 fotof2

 Біля входу в корпус є пандус, але його кут нахилу не відповідає нормам. За рекомендацією Сюзанни, необхідно продовжити пандус та зробити розворот, що і прилегла територія дозволяє, та обов’язково облаштувати його поручнями. Наразі ж, Сюзанні не вдалось потрапити до приміщення, а отже не вдалось і перевірити наявність доступного туалету, душу та палат.

f3

Хірургічний корпус має пандус, але навіть якщо вийде скористатись ним з допомогою, далі в приміщенні розміщенні сходинки і відсутній ліфт. Тому, перевірити доступність і цього приміщення нам не вдалось.

f4рр

На територій лікарні розміщена аптека «Конекс», яка є лише орендарем приміщення, тому адміністрація лікарні не несе відповідальність за їх дії. Але ми не могли оминути її увагою. Адже пандус біля входу в аптеку є, але він має більше «декоративний» характер – фактично, це просто сходи, які прикриті металевою сіткою. Навіть за сторонньої допомоги виїхати на нього нереально.

f6f7

Більш менш доступним для людини на візку було лише приймальне відділення, яке завдяки тому, що сюди під’їжджають карети швидкої допомоги, а пандус зроблений для заїзду каталок.

f8f9

Хоч і багато питань у нас виникало під час моніторингу, але ми розуміємо, що майже кожна лікарня є заручниками старих будівель та розмірів видатків на ремонт приміщень. Та спільними зусиллями, за активної співпраці головних лікарів та громадськості ми можемо донести головний тезис – місто має бути доступне для усіх! А отже і сподіватись на отримання додаткових коштів на приведення у відповідність стандартам інклюзивності приміщення лікарень Вінниці.

Матеріал підготовлений ГО “Центр громадської активності “Результат” в рамках реалізації проекту «Громадський Ревізор стартує з лікарень Вінниці» за фінансової підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я