Громадський центр правосуддя оскаржив нову заборону уряду на пересування для кримчан

Громадський центр правосуддя оскаржив в Окружному адміністративному суді Києва розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2020 року №979, яким припинено роботу КПП на в’їзд та на виїзд в/з ...

лого ООО КВУ
Громадський центр правосуддя оскаржив нову заборону уряду на пересування для кримчан

Громадський центр правосуддя оскаржив в Окружному адміністративному суді Києва розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2020 року №979, яким припинено роботу КПП на в’їзд та на виїзд в/з АР Крим.

Як повідомили у Громадському центрі правосуддя, цим рішенням Кабмін заборонив в’їзд та виїзд, крім випадків, коли особа прямує до місця свого офіційного місця реєстрації. Це означає, що люди з кримською реєстрацією («пропискою») не зможуть в’їхати на материкову частину України, а люди з материковою реєстрацією («пропискою») не зможуть в’їхати в Крим.

Виняток становлять студенти, абітурієнти та люди, у яких є для пересування гуманітарні підстави. При цьому перелік гуманітарних підстав офіційно ніде не визначений. А це, на переконання Центру, створює ризики для їх свавільного тлумачення та зловживань з боку осіб, відповідальних за прийняття рішення про пропуск.

Головним аргументом позовної заяви, яку подала адвокатка, правова радниця Громадського центру правосуддя Юлія Лісова, є те, що таке рішення уряду ніяким чином не обґрунтоване:

«Ми визнаємо, що держава має повноваження вживати певних обмежень, зокрема для запобігання розповсюдження хворобам. Разом з тим всі обмежувальні заходи мають бути зрозумілими та мотивованими відповідно до об’єктивних обставин. Обмеження прав має бути мінімально можливим і пропорційним загрозам. Незрозуміло, чому наразі іноземці за умови наявності медичної страховки та дотримання умов самоізоляції/отримання негативного результату тесту на COVID-19 мають право в’їзду в Україну, а громадяни України з Криму не мають права в’їхати на материкову частину України, якщо у них «прописка» кримська. Таку різницю у ставленні Громадський центр правосуддя трактує як дискримінацію», – пояснила адвокатка.

Нагадаємо, що раніше Громадський центр правосуддя оскаржив аналогічне розпорядження Кабміну №291-р, яке діяло з 16 березня по 15 червня  2020 року. Цю справу суд продовжить розглядати у жовтні.

О 16 годині Представництво президента України в Криму повідомило, що 26 серпня, Кабмін вирішив припинити дію розпорядження №979, починаючи з 00:00 29 серпня. Жодних деталей наразі невідомо, оскільки це рішення поки що не опубліковано. Тим не менш, ми продовжуємо оскаржувати у суді обидва розпорядження і наголошуємо, що такі спонтанні заборони на пересування з Кримом та їх скасування ще раз свідчать про непослідовність і необґгрнутованість рішень українського уряду.


Тематика публікації:           

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я