Громади отримали поради експертів U-LEAD для успішного міжнародного партнерства

Спостереження, які провели експерти U-LEAD свідчать про те, що не тільки українські громади шукають партнерства і співпраці. В Європі цей напрямок дуже популярний і муніципалітети зацікавлені не лише ...

Додано:
Oksana Stelmakh

1
Громади отримали поради експертів U-LEAD для успішного міжнародного партнерства

Спостереження, які провели експерти U-LEAD свідчать про те, що не тільки українські громади шукають партнерства і співпраці. В Європі цей напрямок дуже популярний і муніципалітети зацікавлені не лише допомагати, а і переймати досвід і кращі практики нашого самоврядування.

Щоб допомогти фахівцям громад підготуватися до пошуку партнерів та налагодження співпраці, експерти U-LEAD провели інформаційну сесію “Міжнародне партнерство громад”. Про це повідомила Юлія Молодожен, керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Одеській області:

-  Опрацьовуючи питання майбутнього партнерства з муніципалітетами Європи, громади мають усвідомлювати важливість і відповідальність цього процесу. Обмін кращими практиками,  отримання гуманітарної допомоги, співпраця в різних сферах соціально-економічного розвитку – все це передбачає окремий напрям роботи, за який в громаді має відповідати конкретна людина або цілий відділ. Тому вже зараз громади мають чітко розуміти орієнтовні напрямки співпраці та готувати власні кадри для цього.

Під час інформаційної сесії представників Одеської та Хмельницької областей ознайомили з основними принципами та правилами міжнародного партнерства.

За словами експертів партнерство громади є набагато ширшим поняттям, ніж співробітництво територіальних громад за українським законодавством:

- Партнерство громад може бути як в середині одного сектору, наприклад, тільки між муніципалітетами, так і міжсекторальним із залученням бізнесу, громадських організацій тощо. Також воно може бути як між суб’єктами однієї держави, так і міжнародним. Партнерство може існувати абсолютно у будь-якій галузі суспільного життя. Реалії сьогодення доводять, що співпраця і кооперація є більш ефективним методом взаємодії ніж конкуренція. Тому партнерство – це конструктивна взаємодія з метою вирішення актуальних місцевих проблем.

Неодноразово наголошувалося на тому, що перш, ніж шукати партнерів, важливо відповісти на питання: “Для чого громаді це партнерство? Яким має бути результат співпраці?” Відповідь на нього і є першим кроком для започаткування партнерства.

Це може бути співпраця для вирішення конкретної проблеми або довготривала взаємодія для реалізації спільних проєктів, ініціатив. Важливо в команду залучити фахівця, який володіє іноземними мовами – це дасть можливість краще і швидше налагоджувати контакти. Далі необхідно провести аудит наявних меморандумів, договорів, зокрема, укладених обласною владою, які можуть стосуватись певної території, кількох громад. Наступними кроками є вивчення досвіду сусідніх громад та, власне, пошук партнерів.

Також експерти U-LEAD підкреслили, що перше партнерство є дуже важливим, адже дає поштовх для нових проєктів та взаємодії. На успішність співпраці впливає багато чинників. Серед них: відповідальне ставлення учасників, дотримання термінів та зобов’язань, вміння дипломатично домовлятися, залученість до спільної діяльності представників усіх рівнів організацій партнерів, реалістичність і досяжність цілей тощо.

Для пошуку партнерів громаді необхідно бути проактивною, брати участь в форумах, конференціях, семінарах, міжнародних ініціативах, проєктах, навчальних візитах тощо. Зокрема, експерти нагадали про ініціативу U-LEAD “Мости довіри”, яка допомагає налагодити партнерство між українськими громадами, які потребують підтримки, але можуть не мати досвіду міжнародної співпраці, з муніципалітетами ЄС, які мотивовані та готові допомогти.  Також в пошуку стосунків можуть допомогти громадські організації та підприємці, жителі громади, які наразі перебувають за кордоном, особисті зв’язки, офіційне листування тощо.

З громадами працювали:

- Ольга Кірєєва, радниця з управління навчанням «U-LEAD з Європою»

- Людмила Чабак, радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області

- Тетяна Татарчук, керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернівецькій області

- Юлія Поліщук, радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Черкаській області.

Захід проходив на базі Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Одеській області.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я