Хто став переможцем конкурсу проектів соціальних стартапів ветеранів АТО?

8 червня  у Veteran Hub пройшов  форум соціального підприємництва: ветеранський бізнес. Місією форуму стало сприяння  розвитку спільноти ветеранського соціального підприємництва в Україні. В рамках ...

Визначено переможців конкурсу проектів соціальних стартапів ветеранів АТО
Хто став переможцем конкурсу проектів соціальних стартапів ветеранів АТО?

8 червня  у Veteran Hub пройшов  форум соціального підприємництва: ветеранський бізнес. Місією форуму стало сприяння  розвитку спільноти ветеранського соціального підприємництва в Україні. В рамках форуму відбувся фінальний конкурс проектів соціального підприємництва ветеранів АТО та членів їх сімей. 10 фіналістів  регіонального відбору представили власні соціальні стартапи. Чотири найкращі проекти виграли  гранти у розмірі 52 000 грн кожному для старту бізнесу.

Форум проходив в рамках програми розвитку  соціального підприємництва для бійців АТО та членів їх сімей, що реалізується Українською Соціальною Академією за фінансової підтримки Фонду Захисників України (Канада), CNEWA Canada та Карітас-Спес Україна.

Найкращі проекти обирали  члени журі, які  оцінювали проекти конкурсантів та  надали поради щодо розвитку та втілення їх бізнесу:

Леонід Остальцевукраїнський військовий і підприємець, засновник піцерії «Pizza Veterano», молодший сержант Збройних сил України, позивний  «Одуванчік», учасник російсько-української війни.

Лариса Микитьонзасновниця платформи для ветеранського бізнесу Veterano Service.

Сергій Сапатов - розробник, ідеолог та СЕО  проекту Finstream.

Богдан Купич віце-президент з розвитку бізнесу компанії «KM Core».

Найкращі проекти обирали  члени журі

Найкращі проекти обирали члени журі фінального конкурсу проектів соціального підприємництва ветеранів АТО та членів їх сімей

Команда журі оцінювала  проекти за такими критеріями:

  1. Соціальна значущість: актуальність проблеми для цільової аудиторії, цінність і значимість внеску проекту в життя суспільства в цілому.
  2. Інноваційність: новизна рішення і нестандартність підходу до вирішення проблеми, переваги рішення в порівнянні з вже існуючими.
  3. Реалізація: рівень опрацювання бізнес-моделі, наявність ресурсів або розуміння, як їх отримати.
  4. Команда: досвід і потенціал членів команди проекту.

Після презентації проектів форум продовжився  відкритою дискусією “Соціальне підприємництво – інструмент соціально-економічної адаптації ветеранів АТО”. Учасники піднімали питання необхідності розвитку ветеранського бізнесу та актуальності  навчальних програм для ветеранів, було визначено кроки до побудови активної спільноти ветеранів-підприємців.

Після презентації проектів форум продовжився  відкритою дискусією  “Соціальне підприємництво - інструмент соціально-економічної адаптації ветеранів АТО”.

Після презентації проектів форум продовжився відкритою дискусією “Соціальне підприємництво – інструмент соціально-економічної адаптації ветеранів АТО”.

Спікерами  дискусії були:

Роман Набожняк – засновник «Veterano Brownie»,

Valeriy Kokot – Експерт Інституту інклюзивного розвитку, соціальний  інвестор, досліджує соціальне підприємництво та інвестиції із соціальним впливом (Social Impact Investment),

Mykhaylo Melnyk – співзасновник та СЕО БФ «Українська Соціальна Академія»,

Григорій Галаган  – Перший заступник Міністра у справах ветеранів.

Модератором дискусії виступив:

Andriy Kozinchuk – військовий психолог, учасник АТО, ГО «Побратими».

На дискусії були присутні представники організації: «Ветерани спецназу», ГО «Поруч», «Юридична сотня», Спілки ветеранів війни з Росією та інші.

Після підведення підсумків  члени журі оголосили чотирьох  переможців фінального конкурсу програми розвитку соціального підприємництва  для бійців АТО та членів їх сімей:

Першим фіналістом став  підприємець  Ігорь Мироненко  з бізнес-моделлю відкритої  майстерні Bobry.in.ua  (FabLab).

Ігорь Мироненко  з бізнес-моделлю відкритої  майстерні Bobry.in.ua  (FabLab)

Ігорь Мироненко з бізнес-моделлю відкритої майстерні Bobry.in.ua (FabLab)

 

FabLab буде пропонувати такі продукти та послуги в Сумах:

  • Аренда обладнання та простору. Всі відвідувачі простору матимуть доступ до унікального обладнання: верстати ЧПК, 3D принтери, 3D сканери, лазерний  гравер (список обладнання буде оновлюватись).
  • Навчання: проведення курсів, майстер класів, менторський супровід проектів.
  • Торгівля: продаж матеріалів (філамент, фанера, деревина), інструментів для CNC та готових  виробів майстрів.

Соціальний вплив:

  • Закладення фундаменту для створення конкурентоспроможних виробництв у місті Суми. Таким чином буде закладено передумови для подолання бідності в регіоні.
  • Обладнання простору, що буде доступний людям з інвалідністю.
  • Популяризація технічної творчості, підвищення престижності інженерно-технічних професій.

Другим переможцем став  Володимир Бабич, співзасновник кав’ярні «Поруч» з Краматорська.  Кав’ярня забезпечує діяльність центру підтримки ветеранів АТО та їх сімей «Поруч».

Володимир Бабич, співзасновник кав’ярні «Поруч» з Краматорська.

Володимир Бабич, співзасновник кав’ярні «Поруч» з Краматорська.

 

Соціальний вплив:

  • Фінансова  підтримка діяльності Центру підтримки ветеранів АТО та їх сімей «Поруч» та розвиток ветеранського руху Донецької області.
  • Працевлаштування даних категорій населення в кав’ярні .

Бенефіціари: ветерани АТО\ ООС\ добровольці, їх родини, сім’ї загиблих ветеранів АТО.

Переможець конкурсу Вова Муляр  з Кам”янець- Подільського представив бізнес-план Antykor. Його підприємство буде займатися очищенням та фарбуванням покрівель дахів, відновленням естетичного вигляду дахової покрівлі будинків зі значною економією коштів і часу в порівнянні з його заміною. Підприємство  пропонує послуги фарбування за новітньою технологією та планує надавати робочі місця випускникам інтернатних закладів, що дозволить їм бути фінансово самостійними та допоможе адаптуватися в соціумі.

Переможець конкурсу Вова Муляр  з Кам”янець- Подільського представив бізнес-план Antykor.

Переможець конкурсу Вова Муляр з Кам”янець- Подільського представив бізнес-план Antykor.

Ще одним переможцем з Сум стала Юлія Тригуб, яка презентувала  проект реабілітаційного центру допомоги «INSULT». Соціальна підприємиця  буде займатися реабілітацією та соціальною адаптацією людей, які перенесли інсульт. Реалізовувати його Юлія планує разом з її  чоловіком Андрієм, військовим лікарем. Перед створенням реабілітаційного центру учасники вже розпочали активну інформаційну кампанію з попередження та виявлення інсульту у місті Суми.

Юлія Тригуб, яка презентувала  проект реабілітаційного центру допомоги «INSULT»

Юлія Тригуб презентувала проект реабілітаційного центру допомоги «INSULT»

Програма підтримки підприємців триватиме і після нагородження переможців до вересня 2019. Команда Української Соціальної Академії разом з менторами та викладачами програми надаватиме безкоштовні консультації з питань бухгалтерського обліку, юридичних послуг, просування на ринку.

 


Тематика публікації:                  

Останні публікації цього розділу:

Абетка саморегуляції 6.0: завершено перший блок курсу з підтримки психічного здоров’я

Зміни розпочинаються з тебе: як на локальному рівні впливати на глобальні процеси. Досвід БУР

Обговорили співпрацю влади та неурядового сектору у сфері відновлення громад та регіону

Яка вона — українська ідентичність? Відкриті читання «Живої бібліотеки» — на DOCUSPACE

Літня Українська Миротворча Школа 2024

Для українців у Польщі запустили онлайн-курси з вивчення польської: як приєднатися до навчання