Хто вступиться за малечу?
Молоді учасники запорізького волонтерського руху «Покоління Без Насильства» розпочали інформаційну кампанію проти насильства щодо дітей!В Україні третина дітей щороку спостерігають акти насильства в ...
Додано:
Микола Колодяжний
Молоді учасники запорізького волонтерського руху «Покоління Без Насильства» розпочали інформаційну кампанію проти насильства щодо дітей!
В Україні третина дітей щороку спостерігають акти насильства в сім’ї. Воно може відбуватися вдома і бути прихованим від суспільства, а може відбуватися прямо на вулиці. Можливо, Ви самі не раз були свідком подібного насильства, але не знали, як на це реагувати, адже «виховання дитини — це сімейна справа».
Як класифікувати насильство і не сплутати його з «сімейною справою»? Ми відокремили деякі пункти, щоб розпізнати його, і почати щось робити:
[ ] Фізичне насильство: дорослий штовхає, дає ляпаса, б’є, жбурляє предмети, або погрожує предметами на кшталт ременя або лозини. Також сюди відносяться залишення дитини однієї в небезпечних місцях чи відмова допомагати їй в критичних ситуаціях.
[ ] Емоційне насильство: на дитину постійно кричать, принижують, ігноруючи, висміюють її думки; забороняють спілкуватися з однолітками, виходити на вулицю.
[ ] Сексуальне: поводяться з дитиною як з сексуальним об’єктом; змушують роздягатися проти її волі; ґвалтують її; змушують дивитися та/або повторювати порнографічні дії.
Діти з сімей, у яких практикується насильство, відчувають постійний психологічний дискомфорт, для них це справжня трагедія.
Насильство дає дуже негативні та серйозні наслідки в суспільстві. Воно створює безлад, терор, відчуття відсутності допомоги або покарання.
Якщо Ви стали свідком домашнього насильства — не мовчіть! Телефонуйте на гарячу лінію протидії домашньому насильству за номером: 0 (800) 500 335 або 116 123.
Відео проти психологічного насильства щодо дітей, створене волонтерами, опубліковане в соціальних мережах за посиланнями:
https://www.facebook.com/145133186086303/videos/171339934801941
https://www.instagram.com/tv/CMRV7HhJzDG/
Підтримайте ініціативу запорізької молоді лайком, коментарем і репостом! Та підписуйтеся на наші сторінки, щоб першими побачити наступні відео.
#ПоколінняБезНасильства #NoViolenceGeneration