Хто з депутатів Краматорської міськради не прозвітував за 2019 рік?
Аналітики громадської організації «Точка доступу» в рамках реалізації ініціативи «Атестація депутатів місцевих рад» перевірили інформативність звітів депутатів Краматорської міської ради за 2019 рік. ...
Додано:
doo.cvu
Аналітики громадської організації «Точка доступу» в рамках реалізації ініціативи «Атестація депутатів місцевих рад» перевірили інформативність звітів депутатів Краматорської міської ради за 2019 рік. Також у рамках оцінки діяльності депутатів аналітики звернули увагу, чи оприлюднені звіти на веб-сайті Краматорської міської ради.
Станом на 10 лютого 2020 року на сайті Краматорської міської ради оприлюднено 37 з 42 (88%) звітів депутатів Краматорської міської ради.
Відсутніми на веб-сайті Краматорської міської ради є звіти 5 депутатів – це: Зеленського Сергія, Сапетка Ігоря, Сташкевича Ігоря, Тесленко Наталії та Шевченка Олександра.
Нагадаємо, що відповідно до ст. 16 ч.1 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», кожен депутат міської ради зобов’язаний не рідше одного разу на рік звітувати перед виборцями за свою виконану роботу.
Також Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» надає чіткі відомості, яка інформація повинна бути у звітах місцевих депутатів. Звіт має містити відомості дані про діяльність депутата у місцевій раді та її органах, відомості про прийняті радою та її органах рішень, відомості про особисту участь в обговоренні питань, відомості про роботу в своєму виборчому окрузі та відомості про виконання доручень виборців.
Провівши контент-аналіз оприлюднених 37 звітів депутатів Краматорської міської ради, аналітики ГО «Точка доступу» зробили наступні висновки.
У всіх депутатів звіти мають відомості про діяльність у Краматорській міській раді та її органах та відомості про роботу у своєму виборчому окрузі.
Відомості про прийняті радою та її органами рішень мають 11 з 37 (30%) оприлюднених звітів депутатів Краматорської міської ради.
Відомості про особисту участь депутатів в обговоренні питань мають лише 6 з 37 (16%) оприлюднених звітів.
Відомості про виконання доручень виборців мають 20 з 37 (54%) оприлюднених звітів.
Якщо ж оцінювати звіти депутатів щодо інформативної наповненості, яка визначена Законом України, то до максимально змістовних можна віднести звіти Безсонного Андрія, Гончаренка Олександра, Кісліциної Лілії, Разживіна Миколи, Фоміної Світлани.
Проте варто виділити звіти двох депутатів Краматорської міської ради, які суттєво відрізняються від всіх інших – це звіти Придатка Олександра та Ржавського Володимира. Звіти цих двох депутатів містять 54 та 36 сторінок відповідно, інформації про виконану роботу за 2019 рік
«Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» зобов’язує місцевих депутатів звітувати перед виборцями не рідше одного разу на рік за свою виконану роботу. Депутатський звіт – це один із ключових критеріїв взаємодії депутата з виборцями. Завдяки звіту депутати можуть показати ефективність своєї роботи в міській раді та на виборчому окрузі, а виборці можуть зробити оцінку цієї ефективності. Закон України не надає чіткої форми звіту, проте надає чіткі критерії відносно відомостей, які повинні бути наявними у звіті депутатів. Відсутність чіткої форми звіту, зазвичай трактується обранцями, як зручний спосіб саме для депутатів прозвітувати перед виборцями не під час відкритої зустрічі (яку має анонсувати міська рада не пізніше як за 7 днів до проведення заходу), а просто оприлюднивши свої звіти на веб-сайті міської ради. Звітувати на відкритій зустрічі дуже важливо, аби виборці мали змогу задати депутатам питання, які їх турбують та почути на них відповіді, – акцентував аналітик ГО «Точка доступу» Ілля Перекрестов. – Що ж стосується інформативності звітів депутатів Краматорської міської ради, то можна сказати, що більшість депутатів продовжують нехтувати наданими їм персональними рекомендаціями за підсумками попередніх двох років впровадження ініціативи «Атестація депутатів місцевих рад» для покращення своєї звітної діяльності».
Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»
За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Донецькій області звертайтесь до: ГО «Точка доступу», [email protected]
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Краматорськ за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Точка доступу».