IDF актуалізував питання імплементації закону щодо викривачів корупції

Фонд Інновацій та Розвитку в рамках реалізації проекту WikiInvestigation за фінансової підтримки ЄС провів круглий стіл "Актуальні питання імплементації закону щодо викривачів корупції". "На сьогодні ...

Додано:
Наталія

круглый стод
IDF актуалізував питання імплементації закону щодо викривачів корупції

Фонд Інновацій та Розвитку в рамках реалізації проекту WikiInvestigation за фінансової підтримки ЄС провів круглий стіл “Актуальні питання імплементації закону щодо викривачів корупції”. 

На сьогодні закон набув чинності, однак актуальне питання його належної і всебічної імплементації“, – зазначила у вступному слові директор Фонду Інновацій та Розвитку Людмила Євсєєнко. 

За її словами перші кроки у цьому напрямку вже зробило НАЗК, а саме – сформовано робочу групу з імплементації закону щодо викривачів. Відтак, директор Фонду закликала усіх присутніх обговорити нагальні виклики та питання з тим, щоб передати напрацьовану інформацію до цієї робочої групи.

За словами, професора Михайла Буроменського, закон щодо викривачів корупції чи не найбільше досягнення в антикорупції за останні роки. Водночас потрібно напрацювати повноцінне забезпечення закону та забезпечити інформаційну та процесуальну підтримку закону.

При розробці та написанні закону щодо викривачів корупції основна ідея полягала в тому, що люди будуть готові долучитися до процесу боротьби. Але скільки реально це зроблять – не відомо. Необхідно забезпечити інформаційну кампанію щодо закону, механізмів захисту і мотивації, прав і гарантій викривачів корупції, аби це стало усталеною практикою”, – зазначив Михайло Буроменський і додав: “Зрозуміло, що було бажання зробити закон про викривачів у широкому сенсі, однак вирішили спілотувати саме на викривачів корупції, аби зрозуміти, як це спрацює в українських реаліях”. 

Своєю чергою прокурор САП Віталій Кравець зазначив, що бачить проблему у правозастосовчій практиці.

На жаль, немає відповідальності за розкриття інформації. Дані про будь-якого викривача можна знайти з відкритих чи закритих даних”, – зазначив прокурор.

Представник Консультаційної місії ЄС в України Джозеф Гюлай наголосив на важливості подібних заходів. 

Ця зустріч є дуже важливою для ідентифікації основних проблем та викликів. Не треба розчаровуватись через те, що закон не діє так, як хотілося б. Це лише початок шляху, який потребує багатьох зусиль. Навіть в Європі, де діє Директива, яку необхідно імплементувати всім членам ЄС впродовж 2 років, це не все вдається і є свої проблеми. Головне – визначити шлях і по ньому рухати, маю на увазі імплементацію закону щодо викривачів корупції”, – зазначив представник КМЄС.

Учасники круглого столу також обговорили питання забезпечення каналів комунікації для викривачів корупції, захисту персональних даних та безоплатної юридичної допомоги.

У роботі круглого столу взяли участь представники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Офісу Омбудсмана України, Інституту прикладних гуманітарних досліджень, юридичної фірми “Барген”, Консультаційної місії ЄС, Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції, Координаційного центру з надання правової допомоги, а також викривач корупції Елгуджа Діасамідзе.

Експерти Фонду Інновацій та Розвитку є співавторами закону щодо викривачів корупції.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади