Інфобюлетень Є-SOS.Крим.Схід від 27.03

Головна подія дня - підтримка Генасамблеєю ООН резолюції, що визнає непорушність територіальної цілісності України. “За” проголосувала сотня країн – символічне для України число. Завтра своє слово ...

є сос
Інфобюлетень Є-SOS.Крим.Схід від 27.03

Головна подія дня – підтримка Генасамблеєю ООН резолюції, що визнає непорушність територіальної цілісності України. “За” проголосувала сотня країн – символічне для України число. Завтра своє слово має сказати Рада Безпеки Організації Об’єднаних Націй.

Росія продовжує стягувати війська до кордону. Український уряд та деякі експерти заявляють про високу ймовірність військової інтервенції. Адміністрація Президента та інша група фахівців тимчасом називають це нісенітницею. Ми стали свідками інформаційної війни прогнозів.

Оприлюднено ще чотири прізвища військових, яких найближчим часом мають звільнити з полону, але про викрадення яких досі відомо не було.

Крим “консервується”: сьогодні був оприлюднений список персон нон-грата, а тим, хто не має кримської прописки, вказали на двері. До хору критичних відгуків правозахисників відносно закону, який має врегулювати проблеми переселенців із Криму, доєдналося УВКБ ООН.

Попри все, східні області, де й досі триває війна майданів із міліцією та під боком яких загрозливо вовтузяться російські війська, висловлюють готовність приймати вимушених переселенців із Криму.

КРИМ

Найближчим часом має бути звільнена група військовослужбовців, захоплених росіянами в Криму, про викрадення яких раніше не повідомлялося: капітан 2-го рангу Савенко, старший лейтенант Філіпов, головний старшина Атоян і головний старшина Хміль.

Натомість, нам так і не вдалося остаточно з’ясувати, чи був визволений із полону прикордонник Іван Ніколусь, про викрадення якого повідомлялося раніше. Так само не до кінця зрозумілою є ситуація з 4 зниклими активістами: Абу Юсуф (Селенцов Сергій, який, нагадаємо, начебто перебуває у СІЗО, але адвоката до нього так і не допустили); рівняни Іван Бондарець і Валерій Ващук, про місцеперебувавання яких нічого не відомо, але так само не маємо підтверджень (зокрема й від родичів), що вони не знайдені; активіст Владислав Поліщук, про якого так само є суперечлива інформація.

З’явилися відео, які свідчать про те, що кримський татарин Решат Аметов, якого нещодавно поховали, був викрадений у той момент, коли він проводив одиночний пікет проти окупації Криму Росією на площі Леніна біля будівлі Ради міністрів Криму. Відео публікує “Українська правда”.

Жителі Криму, які не мають кримської реєстрації станом на 18 березня, вважаються “іноземними громадянами” і повинні до 19 квітня покинути півострів, заявила представник Федеральної міграційної служби Російської Федерації Вікторія Гичко, повідомляє кримський портал Sevas. Ці люди потім можуть в’їхати в Крим і на “законних підставах оформити посвідку на проживання”. Залишити територію необхідно протягом місяця з дня підписання “договору” про приєднання Криму до Росії. В іншому випадку особи, які вчинили правопорушення, “будуть притягуватися до адміністративної відповідальності”. Водночас, Державна імміграційна служба України припинила видачу закордонних паспортів на території самопроголошеної Республіки Крим

“Влада” Криму оприлюднила перелік осіб, “перебування котрих на території Республіки Крим” є небажаним. Незважаючи на попередні заяви, Мустафи Джемільова серед них не виявилося.

УВКБ ООН стурбоване законопроектом, який може вплинути на права переміщених із Криму осіб щодо їх економічних прав, регулювання власності та свободи пересувань, які передбачені законопроектом та суперечать міжнародним правовим нормам. Один із аспектів законопроекту, що є важливим з позиції діяльності Агентства, – це обмеження свободи пересувань. Такі обмеження можуть ускладнити чи практично унеможливити для певних осіб можливість відвідати членів сім’ї, отримати медичну допомогу чи розпоряджатися своєю власністю у Криму. УВКБ ООН закликає український парламент до співпраці з ключовими партнерами та особами, на яких вплине прийняття законопроекту. Із підготовленим УВКБ ООН аналізом законопроекту можна ознайомитися тут.

ХАРКІВ

Слідство встановило причетних до стрілянини в центрі Харкова вночі 14 березня. Ідеться про сімох осіб, повідомив замголови Харківської ОДА Василь Хома. По завершенні слідчих дій на них чекає суд. Нагадаємо, що вночі 14 березня на вул. Римарській біля харківського офісу організацій “Просвіта” і “Патріот України” стався озброєний конфлікт між проросійськи налаштованими громадянами і членами “Правого сектору”, які забарикадувалися у будівлі. Було вбито двоє осіб і поранено п’ять. Кримінальне провадження відкрите за трьома статтями, включаючи організацію масових заворушень, вбивство двох осіб і замах на вбивство правоохоронця. Винним загрожує довічне ув’язнення. www.ukrinform.ua

Харківська область готується прийняти дві тисячі внутрішніх мігрантів із Криму.

У місті відбулося кілька акцій: на харківський Євромайдан приїхали учасники «Велопробігу Єдності» (проти сепаратизму), який стартував 23 березня на Майдані Незалежності в Києві. Окрім того, пікет проти сепаратизму провела біля будівлі УСБУ в Харківській області група активістів харківського автомайдану. Вони передали запит начальнику УСБУ в Харківській області з приводу того, чи відкриті кримінальні справи за фактами закликів до сепаратизму, чи є затримані і які дії планує зробити СБУ, щоб не допустити злочинів проти цілісності території України.

Місцева влада Харкова обіцяє проводити консультації щодо формування загонів самооборони. Посилене патрулювання в місті продовжаться до стабілізації ситуації в регіоні.

Харківська «Свобода» попередила, що проти кремлівської пропаганди в харківських закладах культури вчинятиме «акції прямої дії». «У разі, якщо артисти привселюдно схвалюватимуть порушення територіальної цілісності України, а також закликатимуть українців до сепаратизму, “Свобода” вживе заходів, щоб припинити безчинство”, – йдеться у заяві партії.

28 березня 2014 року, о 18:00, у легендарному харківському кінотеатрі “Боммер” відбудеться показ художнього фільму “Хайтарма” кримсько-татарського режисера Ахтема Сейтаблаєва. 90% касового збору від показу фільму буде перераховано кримсько-татарській телекомпанії АТР, яка залишається єдиним засобом масової інформації у АР Крим, непідконтрольним московським окупантам. Ціна квитків -75 грн. Кінотеатр “Боммер” має 132 місця.

ДОНЕЦЬК

Кількість російських військ на кордоні зі Сходом України не збільшилося,заявляє губернатор Тарута.

На сайті УМВС Донецькій області в рубриці “Увага! Розшукуються правопорушники!” опубліковані фотографії учасників самооборони донецького Євромайдану. У тому числі і фото вбитого 13 березня Дмитра Чернявського, колишнього прес-секретаря місцевого осередку партії “Свобода”. За неофіційною інформацією, міліція розшукує учасників проукраїнської акції, постраждалих 13 березня як підозрюваних в організації масових заворушень. Зображені на сайті УМВС українські патріоти заявляють про переслідування. Учора декілька учасників самооборони Майдану були викликані на допит в УБОЗ. Одного з них без адвоката допитували впродовж 3 годин. Більше 10 учасників самооборони, що отримали травми, досі не зверталися за медичною допомогою і були вимушені поїхати з Донецька. “В Донецьку йде цілеспрямоване переслідування українських патріотів, – говорить десятник донецької самооборони, журналіст Артем Фурманюк, – Ми поїхали з Донецька, коли зрозуміли, що усю відповідальність за трагедію міліція має намір повісити на нас… 13 березня міліція сприяла титушкам, щоб наш мітинг розігнали як можна жорсткіше. 14 березня у мого товариша влаштували засідку в будинку невідомі в цивільному одязі. Іншого мого товариша в ніч після побоїща побили в донецькому міськвідділі міліції. Там же всю ніч протримали скривавлених хлопців з Ясинуватої. На допитах після мітингу у активістів викачали з телефонів усі контакти. А сьогодні наші фото висять на сайті МВС, як правопорушників… агресори, які під прикриттям міліції отримували з машин без номерів арматуру, кидали в нас цеглу і світло-шумові гранати. Нишком вискакували з міліцейського оточення із заточуваннями і електрошокерами і благополучно поверталися назад, за міліційний ланцюг”.

У Донецьку та Краматорську провели акції, під час яких їх учасники прикрасили центри міст національною символікою. Водночас, проросійські мітингувальники в Донецьку атакували фотовиставку. Невідомі розмалювали світлові конструкції з фотографіями на бульварі Пушкіна. На одному з сіті-лайтів на краєвидах Донецька написано слово “Росія”, на іншому намальовані серп і молот.

Донецькі прикордонники затримують на кордоні екстремістів з агітаційними листівками, зброєю і наркотиками. Утім, за словами начальника Донецького прикордонного загону Юрія Лисюка, «великого потоку немає, набагато менше, ніж у цей же період минулого року».

ЛУГАНСЬК

45% дітей в Луганській області навчається українською мовою, 54% – російською. Перший заступник голови Луганської ОДА Ірина Верігіна заявила, що на території області проживають представники 123-х національностей, у яких ніяких претензій до влади немає.

Луганська область готова прийняти 700 людей із Криму та надати їм будь-яку допомогу.
_________________________________________

Євромайдан SOS – ініціативна група для збору інформації про зниклих, побитих, затриманих та переслідуваних учасників Євромайданів в Києві та регіонах для подальшого сприяння у наданні цим особам юридичної та іншої допомоги.

ФБ-сторінка групи www.facebook.com/EvromaidanSOS
Сайт: euromaidansos.org
Гаряча лінія для зв’язку: 068 548 1241, 066 684 9830, 063 337 9573

Джерело : Євромайдан SOS


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Абетка саморегуляції 6.0: завершено перший блок курсу з підтримки психічного здоров’я

Зміни розпочинаються з тебе: як на локальному рівні впливати на глобальні процеси. Досвід БУР

Обговорили співпрацю влади та неурядового сектору у сфері відновлення громад та регіону

Яка вона — українська ідентичність? Відкриті читання «Живої бібліотеки» — на DOCUSPACE

Літня Українська Миротворча Школа 2024

Для українців у Польщі запустили онлайн-курси з вивчення польської: як приєднатися до навчання