Інфобюлетень Є-SOS.Крим.Схід від 5.04

5 квітня було знайдено тіло одного з активних учасників Майдану, викраденого напередодні - Василя Сергієнка. Він жив не в Криму, і навіть не на Сході. Він був жителем Черкаської області. ...

є сос
Інфобюлетень Є-SOS.Крим.Схід від 5.04

5 квітня було знайдено тіло одного з активних учасників Майдану, викраденого напередодні – Василя Сергієнка. Він жив не в Криму, і навіть не на Сході. Він був жителем Черкаської області.

Правоохоронці оголосили про те, що активно взялися за розслідування вбивства, утім, так чи інакше, насильницька смерть заступника голови Народної Ради Корсунщини виглядає «привітом» із минулого.

Чергові проросійські мітинги на Сході вимагають референдуму та федералізації. Активісти повідомляють, що подеколи сепаратистська «самооборона» влаштовує на трасах блок-пости, перед якими міліція безпорадна. Водночас, продовжує активно діяти СБУ та постійно повідомляє про затримання провокаторів і диверсантів.

Міноборони оприлюднює перші цифри кількості військових та їх родин, які перебралися на материк – на сьогоднішній день це більш ніж півтори тисячі осіб.

ЗНИКЛІ/ЗАТРИМАНІ/ПОЛОНЕНІ

Громадського активіста Василя Сергієнка із міста Корсунь-Шевченківський Черкаської області, якого вчора викрали невідомі, сьогодні знайшли мертвим. “Знайшли тіло чоловіка з повернутим обличчям в землю, на руках – наручники. Хлопці впізнали у ньому зниклого Василя Сергієнка”, – розповідає сотник Самооборони Олег Собченко. “Після того, як дістали тіло чоловіка, побачили сліди страшних катувань: у Василя повністю розбита голова, перебиті коліна, кілька ножових ран в область нирки, ножове поранення в область серця попереду й кілька ножових в серце зі спини, перерізана шия спереду, перерізана потилиця. У могилі значна кількість крові, тобто добивали його ще там. Яма викопана була наперед, бо свіжа земля перемішана із сухою.” Василь Сергієнко був заступником голови Народної Ради Корсунщини. Напередодні ввечері Василя Сергієнка, громадського активіста й журналіста, побила біля власного будинку, а потім викрала група невідомих. Черкаська обласна міліція розслідує кримінальну провадження за фактом умисного вбивства журналіста, майданівця Василя Сергієнко.

Організація Білий молот, що називає себе співзасновником Правого сектору, заявляє, що останки тіла, похованого 5 квітня на Аскольдовій могилі, належали члену їхньої органазіції Святославу.

Кількість зниклих у Криму – 5 осіб (за даними Євромайдан SOS): Олексій Потапов, Петро Аброскін, Іван Бондарець, Валерій Ващук, Василь Черниш (активіст, зник у Севастополі 14 березня, повідомив Олексій Гриценко у ФБ).

Кількість зниклих після подій на Майдані – 135 осіб (за даними Євромайдан SOS)

СХІД

Мобільна група ЄвромайданSOS повідомляє про те, що, за словами місцевих активістів, самооборона-сепаратисти мають за звичку виставляти блок-пости на трасі на Слов’янськ-Горлівка. Зупиняють не всі машини, а вибірково. Активісти звернулись до міліції щодо цих блок постів, у відповідь міліція повідомила, що про блок-пости знають, але не можуть із цим нічого вдіяти.

Мобільна група ЄвромайданSOS повідомляє про те, що в Алчевську Луганської області сьогодні оператори телебачення вимкнули канал СТБ. Замість нього транслюється сепаратистський мітинг, який пройшов у місті 5.04. Місцеві жителі телефонували кабельному оператору (Воля) та на гарячу лінію СТБ, але реакції немає. Транслюються заклики до зриву виборів 25 травня та вимоги провести референдум.

Мобільна група ЄвромайданSOS повідомляє про те, в Донецьку відбувався мітинг проросійських сил. Натовп, дійшовши до облдержадміністрації, вимагав виходу Тарути або іншого представника. Не отримавши результату хвилин за 15, частина людей згорнула плакати та закликала приходити завтра на 11:00 на черговий мітинг, інша частина вирушила протестувати до власності/бізнесу Тарути. Мітингувальники очікують відповіді від влади стосовно референдуму/опитування. На опитування виносять наступні питання: 1. Чи має Донецьк стати республікою? 2. Чи має Республіка Донецьк входити в склад України на федеративних засадах? 3. Чи має Україна залишатися унітарною державою?ФОТО.

Мобільна група ЄвромайданSOS повідомляє, що в Донецьку в центрі міста жовто-блакитні прапори майорять на державних установах, навчальних закладах і, що незвично, на численних магазинах та кафе. Але сьогодні проросійські мітингувальники намагалися зняти український прапор біля міської ради і підняти замість нього російський. Однак їм це не вдалося. ВІДЕОФОТО.

Служба безпеки України в Луганській області затримала та роззброїла чисельну глибоко законспіровану диверсійну групу? повідомляє прес-служба. “Група зловмисників планувала 10 квітня здійснити збройне захоплення влади в Луганській області із залякуванням мирного населення та застосуванням зброї і вибухівки. За результатами масштабної спецоперації СБУ затримала 15 активних учасників диверсійної групи, вилучено 300 автоматів, 1 протитанковий гранатомет, велику кількість гранат, 5 пістолетів, пляшки з запалювальною сумішшю, значну кількість гладкоствольної та холодної зброї.”

Група осіб увірвалася в будівлю прокуратури в Маріуполі, згодом СБУ повідомила про затримання “народного мера” Маріуполя. Про це повідомила керівник прес-служби прокуратури Донецької області Алла Коник. Близько 14.30 група осіб проводила несанкціонований мітинг біля будівлі прокуратури міста Маріуполя. Грубо порушуючи громадський порядок, мітингувальники увірвалися в будівлю прокуратури і вимагали зустрічі з керівництвом відомства з приводу затримання напередодні самопроголошеного мера міста Дмитра Кузьменка. При цьому чітко сформулювати свої вимоги вони не змогли, – повідомили в прес -службі. Згодом СБУ повідомила про те, що припинила злочинну діяльність громадянина України Дмитра Кузьменка, який організовував сепаратистські заходи в Донецькій області. Кузьменку обрано запобіжний захід тримання під вартою та доставлено до слідчого ізолятора СБУ у Києві.

КРИМ

На материкову частину України з Криму вже прибули 1579 військовослужбовців Збройних Сил, а також члени їх сімей, загалом 1761 людина. Серед них – 552 офіцери, 924 військовослужбовців рядового та сержантського складу, 103 курсанти, 2 працівників ЗСУ, 180 членів сімей та 57 дітей. На збірних пунктах зареєстровано 1686 людей, з них: 1535 військовослужбовців, двоє працівників та 149 членів сімей. Крім того, із АР Крим виведено 140 одиниць озброєння та військової техніки (41 танк, 82 одиниці автомобільної техніки, 17 причепів). Пункти збору та реєстрації військовослужбовців, що прибувають з АР Крим розгорнуто на фондах військових частин Києва, Вінниці, Одеси, Очакова та Миколаєва.

Трьох дніпропетровських фанатів, затриманих в Криму, відпустили. За даними представників уболівальницького руху «Дніпра», правоохоронні органи Криму затримали чоловіків під час матчу у суботу через підозру у приналежності до радикальних угруповань. За даними вболівальників, у них відібрали паспорти України, не давали скористатись мобільними телефонами. Інформацію про інцидент підтвердили у футбольному клубі «Дніпро». Однак там зазначили, що інцидент вже залагоджено, фанатів відпустили, наразі команда й усі вболівальники «Дніпра» по дорозі додому.

Мережа правових приймалень Криму зібрала корисні номери телефонів “гарячих ліній” та служб, а також контакти ініціатив, що допомагають кримчанам.
_______________________________________

Євромайдан SOS – ініціативна група для збору інформації про зниклих, побитих, затриманих та переслідуваних учасників Євромайданів в Києві та регіонах для подальшого сприяння у наданні цим особам юридичної та іншої допомоги.

ФБ-сторінка групи www.facebook.com/EvromaidanSOS
Сайт: euromaidansos.org
Гаряча лінія для зв’язку: 068 548 1241, 066 684 9830, 063 337 9573

Джерело : Євромайдан SOS


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Вийшов другий сезон Rights Now! Podcast

На Тернопільщині ділилися кращими практиками розвитку гуманітарно-соціальної сфери

Громади Донеччини обговорили діяльність центрів підтримки громадян

ZDOROVI представляє результати шостої хвилі опитування «БАРОМЕТР»: стан системи охорони здоров'я України

«Як підготуватися до сексу»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Відсутність документів на нерухомість — одна із критичних перепон отримання компенсації через єВідновлення