Інфобюлетень Є-SOS.Крим від 25.03
Внутрішньополітичний конфлікт довкола, зокрема, силового сектору, який став очевидним після вбивства Сашка Білого, майже повністю заволодів інформаційним простором, у той час як в Україні з’явився ...
Додано:
Громадський Простір
Внутрішньополітичний конфлікт довкола, зокрема, силового сектору, який став очевидним після вбивства Сашка Білого, майже повністю заволодів інформаційним простором, у той час як в Україні з’явився новий в.о. Міністра оборони, а російським військам вдалося захопити останню українську військову цитадель у Криму – корабель „Черкаси”.
Як і було обіцяно, 25 березня АРК виявилася зачищеною від наших військ. І вже в середу колона з близько 400 українських військових вирушить на материкову Україну. Тим часом, плацдарм, який намагається створити влада задля забезпечення „легкої посадки” кримчан у нових умовах, нещадно критикується громадськістю.
Законопроект “Про правовий режим забезпечення прав і свобод громадян на окупованих територіях України” пройшов перше читання у Верховній Раді, але не пройшов повз прискіпливу увагу правозахисників. Серед невтішних новин ледь не перемогою видається те, що у вівторок чи не вперше за останній період ми не побачили жодного повідомлення про викрадення людей у Криму.
ЗНИКЛІ/ВИКРАДЕНІ/ПОЛОНЕНІ
Вівторок був першим за останній час днем, коли не зникали та не викрадалися люди к Криму. Принаймні, про такі випадки інформація до нас не надходила. Натомість, як вдалося з’ясувати ЄвромайданSOS у спілкуванні з Міноборони, наразі список викрадених російською стороною українських військових, виглядає таким чином:
Олександр Філіппов
Юлій Мамчур
Ігор Воронченко
Дем’яненко В.М.
Дмитро Делятицький
Ростислав Ломтєв
Євген Півоваров, Анатолій Кальян і Владислав Нечипоренко, як повідомив нам представник Міноборони, цими днями були знайдені та звільнені.
На відміну від МОУ, Державна прикордонна служба, недоречно пославшись на персональні дані, відмовилася підтверджувати або спростовувати інформацію щодо прикордонника Івана НІКОЛУСЯ, про викрадення якого повідомлялося раніше. Тому наразі ми не прибиратимемо його зі списку зниклих.
Так само як у попередні дні, маємо 4 зниклих активістів:
1. Абу Юсуф (Селенцов Сергій)
2. Іван Бондарець
3. Валерій Ващук
4. Владислав Полищук
Загальна кількість зниклих, за нашими даними, – сягає 11 осіб.
Громадськість критикує ухвалений у першому читанні законопроект “Про правовий режим забезпечення прав і свобод громадян на окупованих територіях України”. “Таке враження, що влада хоче, аби всі стали колабораціоністами , тоді їй буде зручно” – зауважує право захисниця Олександра ДВОРЕЦЬКА у відеокоментарі ЄвромайданSOS. Також вона розповідає про перелік тих проблем, які мали би займати державу передусім у контексті кримського питання.
„Держава не відповідає на питання, як бізнес Криму має діяти далі,” – каже кримський журналіст Олександр ЯНКОВСЬКИЙ висловлює свої критичні зауваження відносно законопроекту “Про правовий режим забезпечення прав і свобод громадян на окупованих територіях України”.
Управління верховного комісара ООН у справах біженців ООН заявляє про погрози на адресу кримчан, які залишили Автономну Республіку у зв’язку з ситуацією в регіоні. Вони отримують погрози через SMS і соціальні мережі. Їх називають зрадниками і обіцяють покарати, коли вони повернуться.
Конгрес місцевих та регіональних влад у Раді Європи визнав порушення територіальної цілісності України та засудив анексію Криму. Утім, як повідомила одна з учасниць української делегації Ольга Герасим’юк у своєму ФБ, українській делегації в Страсбурзі не дали можливості розгорнути стенд про окупацію Криму Росією, про що було домовлено раніше.
Водночас, День Волі в Білорусі сьогодні прошов під лозунгами „Слава Украине! Путину – позор!”, „Россия — это война”, „Смерть кремлевским оккупантам”, „За нашу и вашу свободу”. В Мінску в ході взяло участь до 5 тисяч осіб. Акція завершилася затриманнями щонайменше шести активістів ініціативи „Європейська Білорусь”.
У листі МОН за підписом заступника Міністра Павла Полянського йдеться, зокрема, про те, щоб здійснювати прийом дітей до дитсадків без попередньої електронної реєстрації; зарахувати учнів за заявою батьків; у разі необхідності – після проведення співбесід; у разі відсутності свідоцтва про народження дитини сприяти батькам у його подальшому поновленні у встановленому законодавством порядку, а у разі відсутності особової справи учня, табеля навчальних досягнень, медичної картки після зарахування учня (вихованця) направляти письмовий запит до місця його попереднього навчання з проханням про їх надання. У Міністерстві освіти і науки продовжує працювати гаряча лінія для оперативного задоволення звернень вчителів, учнів, викладачів і студентів з Автономної Республіки Крим та м.Севастополь: (044) 481-32-11.
Клініка „Борис” оголосила про готовність примати на роботу фахівців із Криму
“Ми готові виділити робочі місця для лікарів, фельдшерів і медсестер з Криму, які змушені переїхати в Київ, Харків, Донецьк. Ми з радістю надамо вам роботу – у випадку якщо ви пройдете наші внутрішні тести з вашої спеціальності,” – ідеться в заяві клініки. Телефон головлікаря клініки 0445028040 Ольга Миколаївна.
Радіо Свобода запустило два нових веб-сайти – російською і кримськотатарською мовами. Спеціально для читачів у кримському регіоні України. Вони мають назву «Крим. Реалії» і містять новини та інформаційно-аналітичні матеріали про життя Криму.
ВІЙСЬКОВІ ОБ’ЄКТИ
Після тривалого протистояння був захоплений останній український військовий об’єкт у Криму – корабель „Черкаси”. Росіяни використовували кулемети, але стріляли по воді. Ніхто не постраждав. Про те як відбувалося захоплення – старший мінер артилерійської мінно-торпедної бойової частини старший матрос корабля “Черкаси” Олександр Гутник в коментарі „Українській правді”.
У середу українські військові (близько 400 осіб) планують колоною виїхати з Криму на материк.
___________________________________
Євромайдан SOS – ініціативна група для збору інформації про зниклих, побитих, затриманих та переслідуваних учасників Євромайданів в Києві та регіонах для подальшого сприяння у наданні цим особам юридичної та іншої допомоги.
ФБ-сторінка групи www.facebook.com/EvromaidanSOS
Сайт: euromaidansos.org
Гаряча лінія для зв’язку: 068 548 1241, 066 684 9830, 063 337 9573
Джерело : Євромайдан SOS