Інфобюлетень Є-SOS.Крим від 26.03

Анонсоване вдень повернення полонених українських військових таки відбулося. Наразі шість офіцерів, захоплені російськими військами, - звільнені та прямують до Києва. Позаду них залишається 193 ...

є сос
Інфобюлетень Є-SOS.Крим від 26.03

Анонсоване вдень повернення полонених українських військових таки відбулося. Наразі шість офіцерів, захоплені російськими військами, – звільнені та прямують до Києва. Позаду них залишається 193 військових підрозділи Криму, над якими тепер підняті російські прапори. Принаймні, так стверджує начальник Генштабу ЗСРФ.

Чи прийме рішення Генасамблея ООН про демілітаризацію Криму – покаже четвер, коли має відбутися розгляд української резолюції щодо АРК. Тим часом фокус уваги з Криму, де повним ходом триває адаптація до «нової реальності», поволі переміщується на Схід України, куди Євромайдан SOS сподівається відправити свої мобільні групи вже найближчим часом. Повідомлення про накопичення «елітних», «парадних» російських військ у Брянську з’являються під акомпанемент промови Барака Обами в Брюсселі, де він 26 разів згадує Україну, героїзм загиблих на Майдані та вперто переконує себе та всіх нас, що Холодної війни більше не буде. Потрохи розростається державна інфраструктура для вимушених переселенців із Криму. Хоча поки що вона виглядає непереконливо та всіляко критикується правозахисною спільнотою. Зате допомогу, зокрема, в працевлаштуванні внутрішніх мігрантів, пропонує загартований у вогнях Майданів приватний сектор.

ЗНИКЛІ/ЗАТРИМАНІ/ПОЛОНЕНІ

Українські військовослужбовці Юлій Мамчур, Ігорь Воронченко, В’ячеслав Дем’яненко, Олександр Філіпов, Дмитро Делятицький та Ростислав Ломтєв, за попередньою інформацією, звільнені з російського полону та прямують до Генічеська, далі – на Київ. Про це під кінець дня повідомив у своєму ФБ представник Міноборони Владислав Селезньов. Пізніше журналіст Юрій Бутусов вивісив у ФБ перший телефонний коментар полковника Юлія Мамчурана волі: “3,5 дня меня держали в одиночной камере. Первый день со мной постоянно разговаривали неизвестные российские военные – пытались убедить изменить воинской присяге народу Украины, перейти на службу в российскую армию. Затем было просто психологическое давление – не давали спать, стучали прикладами по двери. Самочувствие хорошее, настроение боевое. Что буду делать дальше? Вначале приму душ, потом буду принимать решения. Слава Украине!”

Отже, наразі маємо наступну картину зі зниклими.

Серед захоплених у полон військовослужбовців ЗСУ звільнені всі. Натомість, нам так і не вдалося остаточно з’ясувати, чи був визволений із полону прикордонник Іван Ніколусь, про викрадення якого повідомлялося раніше. Так само не до кінця зрозумілою є ситуація з 4 зниклими активістами: Абу Юсуф (Селенцов Сергій, який, нагадаємо, начебто перебуває у СІЗО, але адвоката до нього так і не допустили); рівняни Іван Бондарець і Валерій Ващук, про місцеперебувавання яких нічого не відомо, але так само не маємо підтверджень (зокрема й від родичів), що вони не знайдені; активіст Владислав Поліщук, про якого так само є суперечлива інформація.

ІНШІ ПОВІДОМЛЕННЯ

У “Державній Раді Республіки Крим” обмежили коло журналістів, які можуть відвідувати пленарні засідання. Як передає сайт «Крим.Коментарі»,неугодну пресу не сповіщають і не запрошують на засідання «СреКа». У так званий «чорний список», зокрема, увійшли сайт «Крим.Коментарі», «Центр журналістських розслідувань», «Аргументи тижня – Крим». Кореспондента сайту «Крим.Коментарі» сьогодні не допустили на позачергове пленарне засідання восьмої сесії «СреКа». Ще перед входом в будівлю люди в камуфляжній формі вимагали від журналіста пред’явити посвідчення, погрожували забрати техніку та затримати. Керівник прес-центру ВР АРК Людмила Мохова підтвердила, що існує список ЗМІ, який може відвідувати засідання «СреКа». Решті відмовляють, мотивуючи таке рішення тим, що кримський парламент змінив назву і акредитації, які представники ЗМІ отримали буквально пару місяців тому, вже недійсні.

Активісти звернулися до діючої влади з пропозиціями щодо законодавчого забезпечення дотримання прав та свобод громадян України в Криму. Також вони закликали вдосконалити роботу гарячих ліній, які було відкрито минулого тижня урядом для допомоги мешканцям АРК. Активісти висловили низку зауважень до законопроекту Сергія Соболєва «Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України», який наразі перебуває на розгляді в Верховній Раді.

Мабуть, не без мотивування у вигляді тиску громадськості держава намагається виробити механізми реагування на кримське питання. Зокрема, в Києві на базі однієї з військових частин створено приймальний пункт для військовослужбовців, що прибувають з Криму, повідомляє військовий експерт Дмитро Тимчук. У Києві створено також міський координаційний центр із вирішення питань, пов’язаних із розміщенням та життєзабезпеченням мешканців Криму, які прибули до Києва. Деталі та контакти за посиланням.

На Центральному вокзалі Київ-пасажирський розгорнутий пункт прийому переміщених осіб, про що представники Червоного Хреста, які беруть участь у забезпеченні роботи пунтку, повідомили ЄвромайданSOS.

Державна міграційна служба України підписала роз’яснення територіальним органам ДМС стосовно можливості обслуговування з паспортних питань громадян, які зареєстровані в Криму за місцем звернення на всій території України. Зокрема, мова йде про відновлення втраченого паспорта громадянина України, вклеювання до нього фотографій по досягненню 25- та 45-ти річного віку, заміну паспорта у зв’язку зі зміною прізвища та з інших причин. Зазначені категорії осіб можуть отримати паспортні послуги у найближчому підрозділі ДМС України за місцем прибуття. Спрощення стосується лише громадян, зареєстрованих на Кримському півострові. Громадяни інших регіонів України можуть отримати зазначені послуги виключно за місцем проживання.

Міністерство доходів заявило про запровадження механізму, який дозволяє перереєструвати свій бізнес на територію будь-якої області чи міста Києва і сплачувати податки відповідно до законодавства України.

Виведення військових із Криму, можливо, відбуватиметься через Укрзалізницю. Міноборони відпрацьовує різні варіанти подальшого виведення з Криму наших військовослужбовців та членів їх сімей, пише військовий експерт Дмитро Тимчук. Один із варіантів зараз обговорюється з “Укрзалізницею”. Він полягає в тому, щоб до потягів, які йдуть із Сімферополя, причіплювати додаткові вагони для вивезення сімей військовослужбовців. Попередньо є згода забезпечити їх безкоштовний проїзд на материк.

Приватні компанії в Києві пропонують роботу і житло внутрішнім переміщеним особам
www.facebook.com

www.facebook.com/pages

Україномовна версія доповіді Комісара Ради Європи з прав людини Нілса Муйжнієкса за результатами його візиту в Україну з 4 до 10 лютого цього року

АНОНСИ

ЄвромайданSOS шукає волонтерів для Сходу України. У зв’язку з критичною ситуацією в Східній частині України, ЄвромайданSOS оголошує набір волонтерів – журналістів, юристів, стримерів, активістів – для участі в роботі мобільних груп на Донеччині та Луганщині. Ми збираємо команду з декількох десятків людей, які готові з різною періодичністю перебувати в регіоні від 1 до 2 тижнів, для виконання завдань, пов’язаних із документуванням порушень прав людини та підтримкою місцевих активістів і правозахисників. Усі учасники мобільних груп працюють на волонтерських засадах, безкоштовно, утім, можлива оплата витрат (проїзд, проживання , частково харчування). Детальніше.

ЗАПОВНИТИ ЗАЯВКУ НА УЧАСТЬ У МОБІЛЬНІЙ ГРУПІ

У четвер Генасамблея ООН розгляне українську резолюцію по Криму, в якій пропонується визнати недійсними результати “референдуму” про приєднання до Росії, а також демілітаритазувати півострів. Українські дипломати сподіваються отримати близько 130 голосів з 193 членів ООН. Короткий виклад тексту заяви 42 країн-членів ООН щодо ситуації в Україні, що був представлений на 25-1 сесії Ради ООН з прав людини в Женеві – запосиланням.
___________________________________________

Євромайдан SOS – ініціативна група для збору інформації про зниклих, побитих, затриманих та переслідуваних учасників Євромайданів в Києві та регіонах для подальшого сприяння у наданні цим особам юридичної та іншої допомоги.

ФБ-сторінка групи www.facebook.com/EvromaidanSOS
Сайт: euromaidansos.org
Гаряча лінія для зв’язку: 068 548 1241, 066 684 9830, 063 337 9573

Джерело : Євромайдан SOS


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Абетка саморегуляції 6.0: завершено перший блок курсу з підтримки психічного здоров’я

Зміни розпочинаються з тебе: як на локальному рівні впливати на глобальні процеси. Досвід БУР

Обговорили співпрацю влади та неурядового сектору у сфері відновлення громад та регіону

Яка вона — українська ідентичність? Відкриті читання «Живої бібліотеки» — на DOCUSPACE

Літня Українська Миротворча Школа 2024

Для українців у Польщі запустили онлайн-курси з вивчення польської: як приєднатися до навчання