Інфобюлетень Є-SOS-Крим за 22.03

Російські війська продовжують захоплювати українські військові частини та кораблі, використовуючи цивільне населення в якості «живого щита», віддаючи «брудну роботу» «самообороні Криму» та викрадаючи ...

є сос
Інфобюлетень Є-SOS-Крим за 22.03

Російські війська продовжують захоплювати українські військові частини та кораблі, використовуючи цивільне населення в якості «живого щита», віддаючи «брудну роботу» «самообороні Криму» та викрадаючи українських офіцерів.

Дві військові частини, два кораблі, підводний човен, щонайменше двоє постраждалих (військовий та журналіст) та викрадений офіцер Юлій Мамчур – таким є підсумок українських втрат за минулий день. Заклики щонайшвидше виводити українські війська з Криму дедалі частіше звучать і від самих кримських військових, і від небайдужих людей на «материковій» Україні: з відповідною вимогою під Міноборони сьогодні, приміром, вийшло не менше сотні людей. Тим часом самоізоляція Криму триває: на Чонгарі – величезні затори через обшуки авто; посилюється тиск на кримських татар: місцева «влада» відмовляється пускати на територію півострова Мустафу Джемільова, а Меджліс заявляє про збільшення кількості випадків погроз та насильства щодо кримських татар. Звільнені з російського полону люди, які, повертаючись, шокують суспільство розповідями про те, що їм довелося пережити, підтверджують небезпідставність таких заяв.

Під час захоплення військової частини в Бельбеку викрадено полковника Юлія Мамчура – одного з найхаризматичніших та найпринциповіших серед українського кримського військового контингенту. Його дружина повідомила згодом журналістам, що Мамчур заарештований та доставлений до військової тюрми в Севастополі.

Спільнота КримSOS повідомила, що зниклого 17 березня Абу Юсуфа (Селенцова Івана) знайдено. За інформацією його адвоката Еміля Курбединова, він знаходиться в ізоляторі тимчасового утримання Сімферопільського міського відділу міліції. Однак, самого адвоката до нього не допускають і жодної інформації про причини затримання не надають.

Невідомою залишається доля зниклих у Криму громадських активістів Михайла Вдовченка, Владислава Поліщука, Івана Бондарця, Валерія Ващука та військовослужбовців Євгенія Півоварова, Анатолія Кальяна, Владислава Нечипоренка, Олександра Філіппова, Івана Ніколуся, які раніше оголошувалися зниклими або викраденими.

Один зі звільнених із російського полону активістів – Юрій Шевченко розповів про те як його викрали, де утримували та які тортури застосовували.

Дедалі частіше виникають проблеми з перетином «кордону» між Кримом та «материковою» Україною. Українська Держприкордонслужба сповіщає СБУ про в’їзд тих громадян України з кримською пропискою, паспорт котрим був виданий на території АРК протягом попередніх кількох місяців. Таким чином, як пояснюють у відомстві, намагаються попередити можливий “експорт” провокаторів із Криму на «материк». Однак, це не порівняно з проблеми, які виникають із «кримськими» «прикордонниками». На в’їзді та виїзді з Криму утворилися кілометрові черги – російські окупаційні війська проводять ретельний обшук та огляд усіх автівок.

Російські війська не пускають до Криму Мустафу Джемільова. Він припускає, що він є серед тих, кого ВР АРК оголосила персоною нон грата.

Меджліс оприлюднив звернення “Про дотримання прав і свобод людини в Криму”, в якому зазначається, що в АРК почастішали випадки прямих погроз застосування насильства на адресу кримських татар в транспорті, магазинах, навчальних закладах та інших громадських місцях Криму. Кримські татари вимагають роззброїти і розформувати всі незаконні формування громадян , які взяли на себе функції міліції та інших правоохоронних органів у Криму. http://bit.ly/1dcwHnD

Вранці з’явилася інформація про зникнення знімальної групи «Аль Джазіра». Вони їхали через Чонгар, їх зупинили, в машині знайшли бронежилет і каску. Весь ранок протримали в Чонгарі, взяли відбитки пальців, повезли до Армянська. За інформацією, отриманою нами пізно ввечері від одного з кореспондентів каналу, його колег затримала «прикордонна служба» Криму. Протримала з 8.00 до 16.00 і зрештою відпустила. Наразі вони вже перебувають у Києві.

У Сімферополі відбулося прощання з українським військовослужбовцем, прапорщиком Сергієм Какуріним, який загинув від рук російських окупантів під час штурму фотограмметричного центру, та прибулим із Волгоградської області РФ “самооборонцем” Русланом Казаковим.

ВІЙСЬКОВІ ОБ’ЄКТИ

Російська сторона захопила єдиний український підводний човен ВМС України “Запоріжжя”, кораблі «Вінниця» та «Славутич».

Захоплено військову частину А1100 в Новофедорівці. Особовий склад виконав гімн і залишив в/ч. Зі слів місцевих – половина натовпу, який виконував роль живого щита для військ РФ були завезені і базують в санаторії “Полтава”. При штурмі використовували димові шашки. З більш ніж 900 осіб особового складу присязі зрадили до штурму близько 30-ти. Залишати Крим має намір близько 40% військових. Фото. Відео.

Захоплено військову частину в Бельбеку. У процесі штурму були травмовані один із військовослужбовців, а також журналіст. У преси російські військові відібрали флеш-карти. Фото.

АНОНСИ

О 12.00 на Майдані в Києві – віче за єдність України.

Майстер-клас «Євромайдан SOS: десять кроків по побудові горизонтальної правозахисної ініціативи»
Неділя, 23 березня, 18.00, Блакитна Вітальня Будинку кіно (Саксаганського, 6)
Ініціатива ЄвромайданSOS виникла 30 листопада 2013 року – як відповідь на жорстокий розгін правоохоронцями Майдану. Усі ці місяці волонтери ЄвромайданSOS займалися оперативним наданням правової допомоги в Києві та областях України, збором та аналізом інформації для захисту учасників протесту та членів їх родин, наданням проміжних оцінок по розвитку ситуації, працювали як громадянські журналісти. Євромайдан SOS і досі функціонує в цілодобовому режимі. Під час майстер-класу в рамках 11-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DocudaysUA волонтери та координатори ініціативи розкажуть про те, як саме виник ЄвромайданSOS, що їх мотивувало день і ніч відповідати на дзвінки «гарячої лінії» та повідомлення в ФБ, збирати свідчення учасників масових акцій протесту. Ми розкажемо про власне, випробуване на практиці бачення того, що потрібно для побудови «довгограючої» волонтерської ініціативи. А також про те, в якому режимі ініціатива функціонує зараз та якою ми бачимо нішу ЄвромайданSOS у контексті драматичних подій в Україні.

Учасники: Назарій Боярський, координатор освітніх програм Центру Громадянських Свобод, а також волонтери та волонтерки ЄвромайданSOS.
____________________________________

Євромайдан SOS – ініціативна група для збору інформації про зниклих, побитих, затриманих та переслідуваних учасників Євромайданів в Києві та регіонах для подальшого сприяння у наданні цим особам юридичної та іншої допомоги.

ФБ-сторінка групи www.facebook.com/EvromaidanSOS
Сайт: euromaidansos.org
Гаряча лінія для зв’язку: 068 548 1241, 066 684 9830, 063 337 9573

Джерело : Євромайдан SOS


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я