Інформаційні заходи з протидії гендерно зумовленому насильству на Чернігівщині
На початку червня представники Чернігівського громадського комітету захисту прав людини спільно з представниками ГУ Національної соціальної сервісної служби та Управління превентивної діяльності ГУ ...
Додано:
Viktor Tarasov
На початку червня представники Чернігівського громадського комітету захисту прав людини спільно з представниками ГУ Національної соціальної сервісної служби та Управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції в Чернігівській області відвідали з робочими візитами Тупичівську, Кисилівську та Киїнську громади Чернігівської області.
Під час зустрічей з керівництвом та відповідальними працівниками громад, обговорювалися актуальні проблеми реалізації політики у сфері запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) на місцевому рівні.
Фахівці наголошували на необхідності впровадження політики через створення дорадчого органу при місцевій раді, визначення уповноважених осіб з координації та реалізації політики, а також розробку цільових програм з протидії ГЗН в громаді для забезпечення надання доступу до ефективної та дієвої допомоги постраждалим від домашнього насильства.
Експерти надали рекомендації щодо інформування суб’єктів взаємодії з протидії ГЗН про роль координатора в цьому напрямку та персональної відповідальності не тільки координатора, але й старост у громаді.
Також під час зустрічі обговорювалася можливість проведення превентивних заходів із запобігання гендерно-зумовленому насильству в громадах, надання постраждалим особам комплексної допомоги та залучення представників громад до профільного навчання.
Вдячні громадам за співпрацю, розуміння проблеми та бажання створення ефективних алгоритмів реагування та ідентифікації постраждалих осіб від гендерно-зумовленого насильства та забезпечення комплексного підходу!
Проєкт “Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни в Чернігівській області” імплементується ГО “Чернігівський громадський комітет захисту прав людини” в межах програми “Спроможні та сильні”, що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.