Інформація як головна зброя воїнів АТО

В країні йде неоголошена війна, яка за собою несе страждання та біль, шрами на душах та тілах людей. Нашому суспільству потрібно замислитись над тим, що буде з нашими героями-бійцями після завершення ...

Житомир
Інформація як головна зброя воїнів АТО

В країні йде неоголошена війна, яка за собою несе страждання та біль, шрами на душах та тілах людей. Нашому суспільству потрібно замислитись над тим, що буде з нашими героями-бійцями після завершення війни, чи зможемо ми їх адаптувати до нормального цивільного життя.

Як зазначають експерти з психічної патології, серед військовослужбовців, які брали участь у бойових діях,психічні розлади досягають 70%; у офіцерів та прапорщиків цей показник трохи нижчий. Порівнюючи з ветеранами Афганістану: 30% – була порушена кримінальна відповідальність, 75% – не були задоволені роботою і часто її змінювали, 60% страждали від алкогольної або наркотичної залежності, 50% – готові були повернутись знову в Афганістан, часті випадки суїциду.

Впродовж двох днів волонтери-психологи проводили заняття з офіцерським та сержантським складом 26 артбригади, були проведені практичні та теоретичні заняття. Військові мали змогу отримати початковий курс щодо психологічних розладів, ефективні методики щодо самовстановлення, допомозі побратимам тощо.

Своїми наробками та життєвим досвідом залюбки ділився Валерій Данилін, підполковник запасу, волонтер-психолог, керівник громадської організації «Дивія» (м. Київ): «Ми поставили перед собою задачу підготувати бійців до того, з чим вони можуть зіткнутися, або вже зіткнулись. Розповідаємо, які можуть бути реакції на стрес, що таке бойова травма. Бійці та добровольці інколи самі неправильно оцінюють свої реакції, втрачають контроль над собою. Ми пояснюємо, що це нормальна реакція на ненормальні обставини і це нормальна властивість нашої психіки. Ми розповідаємо та проводимо практичні вправи з техніки вольової саморегуляції. Якщо людина знає всі можливі реакції на стрес, вона підвищує опірність власної психіки. Отже, військовослужбовець зможе допомогти своєму побратиму, який не зміг побороти паніку, і надати тому першу психологічну допомогу. Вже в цивільному житті таку допомогу можуть надати і у волонтерському центрі «Фенікс».

Оксана Трибун, волонтер-психолог, керівник волонтерського психологічно-реабілітаційного центру «Фенікс» для воїнів АТО та їх родин: «Ми всі віримо в перемогу і вдячні нашим воїнам-героям за їх працю. Сьогодні волонтери-психологи самі приходять на допомогу військовим та їх родинам. Поки що державної програми щодо позбавлення бійців від посттравматичного розладу не розроблено, а чекати ми не можемо, бо їде перша хвиля демобілізації. Я дуже вдячна нашим партнерам з громадської організації «Дивія», які розробили листівки – рекомендації зустрічі військових в родинах, що вони завжди допомагають і в навчанні волонтерів-психологів, державних службовців, соціальних працівників, зустрічей з родинами. Головна наша задача – надати вичерпану інформацію щодо психічних розладів, проводити індивідуальну психологічну консультацію воїнам АТО та їх родинам та проведення навчання. Відносно спеціалістів, то не вистачає досвідчених психологів, які пройшли навчання з кризової терапії. Тому ми взялись за навчання практикуючих психологів, запрошуючи фахівців, які мають унікальний досвід з реабілітації бійців».

Автор : Вікторія Пушкарук, юнкор школи журналістики «Фенікс»


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я