Інформуйте, щоб протидіяти торгівлі людьми

Україна не повністю відповідає мінімальним стандартам із припинення торгівлі людьми, однак вживає чимало зусиль із подолання проблеми. За даними міжнародних організацій, після початку конфлікту на ...

Додано:
experthrcenter

ECHR
Інформуйте, щоб протидіяти торгівлі людьми

Україна не повністю відповідає мінімальним стандартам із припинення торгівлі людьми, однак вживає чимало зусиль із подолання проблеми. За даними міжнародних організацій, після початку конфлікту на Сході, демографічні показники жертв торгівлі людьми з України змінились. Жертвами більше стають мешканці міст, молодь та чоловіки.

Департамент комунікації Нацполіції повідомляє, що впродовж поточного року зареєстровано 189 кримінальних правопорушень за статтею 149 (Торгівля людьми) Кримінального кодексу України. З них 91 випадок — трудова експлуатація, 69 — сексуальна експлуатація, 25 фактів втягнення в злочинну діяльність, а також по два факта торгівлі дітьми та сурогатного материнства.

Форми сучасного рабства

  • Примусова праця: будь-яка робота чи послуги, які люди змушені робити проти своєї волі під загрозою покарання
  • Борг: найпоширеніша у світі форма рабства, коли люди позичають гроші, які вони не можуть повернути, і зобов’язані працювати, аби виплатити борг, проте не контролюють умови своєї зайнятості та боргу
  • Торгівля людьми: включає транспортування, вербування чи приховування людей з метою експлуатації з використанням насильства, погроз чи примусу
  • Рабство за походженням: люди народжуються в рабстві через те, що їх рідні були захоплені й поневолені; вони залишаються в рабстві за походженням
  • Дитяче рабство: багато людей часто плутають дитяче рабство з дитячою працею, але це набагато гірше. Хоча дитяча праця шкідлива для дітей і перешкоджає їхній освіті та розвитку, дитяче рабство виникає, коли дитину експлуатують заради отримання вигоди. Ця категорія може включати торгівлю дітьми, дітей-солдатів, шлюб з дітьми та домашнє рабство дітей
  • Вимушений та ранній шлюб: коли хтось одружений проти волі та мусить залишатися у шлюбі

630_360_1481805441-6478 (1)

 

Факти:

40,3 мільйона жителів планети перебувають у сучасному рабстві  

10 мільйонів дітей

24,9 мільйона людей на примусовій праці

15,4 мільйона людей у примусовому шлюбі

4,8 мільйона людей у примусовій сексуальній експлуатації

 

Поліцейські підрозділу по боротьбі з торгівлею людьми Національної поліції України встановили 159 осіб, причетних до вчинення кримінальних правопорушень цієї категорії та повідомили їм про підозру. Окрім того, за п’ять місяців 2019 року поліцейські викрили 16 організованих груп, які діяли у сфері торгівлі людьми. На думку експертів, торгівля людьми залишається серйозною проблемою для України, та попри активні зусилля уряду, країна поки не відповідає мінімальним стандартам її подолання.

Але якщо говорити про ці стандарти, виникає питання: чи є у повсякденному житті кожного з нас профілактично-просвітницький «чек ліст» щодо проблеми торгівлі людьми?

Як ви можете протидіяти торгівлі людьми?

(кілька рекомендацій на основі досвіду Офісу моніторингу та боротьби з торгівлею людьми США)

Вивчіть показники торгівлі людьми, щоби допомагати визначати потенційну жертву —  інформаційні семінари щодо торгівлі людьми доступні для зацікавлених жителів громад, представників підприємств, правоохоронних органів, освітян та держслужбовців. У Сполучених Штатах заохочуються дії громадян щодо повідомлення правоохоронних органів стосовно потенційних жертв торгівлі людьми. Для цього є можливість зателефонувати 911 або на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми.

В Україні працюють гарячі лінії, номери яких доступні на сайті http://www.527.org.ua/

Hood-trafficking-campaign-banner1

Будьте поінформованим споживачем товарів та послуг: дізнавайтеся, хто збирав овочі, які вживає ваша родина, хто зробив ваш одяг, чи є в мережах відкритий список товарів, які було вироблено з використанням дитячої праці; чи є журналістські розслідування ланцюжків збуту товарів, за якими ховаються факти рабства.

Медичні та соціальні працівники мусять знати, як визначити індикатори торгівлі людьми, поширювати ці знання та надавати безкоштовні послуги жертвам торгівлі людьми.

Більше інформаційних матеріалів та презентацій

Журналісти відіграють величезну роль в інформуванні суспільства та налагодженні публічної розмови про торгівлю людьми. CNN Freedom Project — кілька прикладів того, як ефективно та відповідально повідомляти історії про торгівлю людьми:

Шукайте джерела, щоб отримати більше інформації про торгівлю людьми та дізнатися про сучасні прояви рабства. Заохочуйте місцеві школи та батьків співпрацювати з учнями та включайте тему торгівлі людьми у навчальні програми.

Більше інформації:

https://mon.gov.ua/ua/osvita/pozashkilna-osvita/vihovna-robota-ta-zahist-prav-ditini/protidiya-torgivli-lyudmi

https://imzo.gov.ua/protidiya-torgivli-lyudmi/navchalni-programi/

Для адвокатів, які представляють інтереси жертв торгівлі людьми, є доступні ресурси, дослідження, навчальні програми з підвищення професійного розвитку:

Дослідження міграційних процесів: координаційна зустріч у Відні

Зміни в кримінальному законодавстві щодо протидії торгівлі людьми можуть призвести до погіршення ситуації, – Орлеан

Як зміцнити потенціал правоохоронних органів України у боротьбі з торгівлею людьми?


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади