Інститут громадянського суспільства презентує проект Положення про Мінрегіон

Кредо Інституту громадянського суспільства – формувати течію! Ми це втілюємо у життя уже понад чверть століття і переконані, що розвиток можливий лише за умови випередження трендів чи подій, які ...

Додано:
powerreform

Інститут громадянського суспільства презентує проект Положення про Мінрегіон
Інститут громадянського суспільства презентує проект Положення про Мінрегіон

Кредо Інституту громадянського суспільства – формувати течію! Ми це втілюємо у життя уже понад чверть століття і переконані, що розвиток можливий лише за умови випередження трендів чи подій, які можна передбачити.

Коли в грудні 2022 року з’явилось рішення про злиття двох міністерств – Міністерства розвитку громад і територій України (Мінрегіон) та Міністерства інфраструктури України з фактичною ліквідацією першого, ми побачили, що у тому поспіху з ліквідації Мінрегіону в новому Положенні про Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України (Мінінфраструктури) не було передбачено повноважень у сфері державної регіональної політики!

Не зважаючи на те, що сама ідея злиття двох міністерств та ліквідація Мінрегіону виглядала, м’яко кажучи, дивною, ми швидко поінформували про таку помилку в його Положенні та підготували до нього зміни, аби регіональна політика взагалі не була втраченою з кола державних політик. Зміни були внесені, але державна регіональна політика таки «загубилась» у міністерстві кілометрів, тонн та кубометрів.

Тепер прийнято рішення про можливе відновлення Мінрегіону. Враховуючи попередню історію з положенням про міністерство, ми підготували проект такого положення про нове Міністерство регіонального розвитку України, яке за своїми повноваженнями та функціями має стати класичним мінрегіоном у європейському розумінні цього слова.

Звичайно, ми не можемо стверджувати, що саме наша редакція є такою, що підлягає безумовному затвердженню. Це вирішує уповноважений на то орган – Кабінет Міністрів України. Але ми переконані, що поки тривають консультації щодо кадидатури міністра, потрібно готувати нормативно-правову базу для нового міністерства, його структуру, вирішувати питання фінансування та розміщення персоналу. Адже кожен втрачений день тут є важливим.

Ми оприлюднюємо цей проект для того, аби він став певною чернеткою документу, який буде доопрацьовано та затверджено, а державна регіональна політика України, політика згуртованості, отримала свій фаховий та компетентний центральний орган виконавчої влади, який, сподіваємося зможе досить швидко навести тут лад і вирішити проблеми, що накопичились за останні півтора роки.

А Інститут громадянського суспільства, як завжди, надасть новій команді Мінрегіону усю аналітичну, методичну, експертну, а, особливо, візійну підтримку та допомогу. Зрештою, перший крок нами уже зроблено!


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади

Асоціація громадських радників України розробила Порадник безпеки для мешканців громад

Проєкт «Караван громадянської освіти у Литві та Польщі» увійшов до четвірки найбільш інноваційних