Інститут Медіа Права закликає захистити ЗМІ від фінансового тиску

3,5 мільйони гривень у 1998 році відсудив Григорій Суркіс у щоденної газети «Всеукраинские ведомости» за «наклеп» і заподіяння «моральної шкоди суспільному і міжнародному авторитету» футбольного ...

zmi
Інститут Медіа Права закликає захистити ЗМІ від фінансового тиску

3,5 мільйони гривень у 1998 році відсудив Григорій Суркіс у щоденної газети «Всеукраинские ведомости» за «наклеп» і заподіяння «моральної шкоди суспільному і міжнародному авторитету» футбольного клубу «Динамо Київ» у зв’язку з поширенням інформації, яка стосувалась переходу футболіста Андрія Шевченка до італійського «Мілану». В результаті  непосильного фінансового покарання – опозиційна до тодішньої влади газета збанкрутувала та припинила вихід.

З 1 вересня 2015 «прогресивна шкала» судового збору («чим вища сума компенсації – тим вища ставка судового збору»), яка була введена у 2003 році після цієї та низки інших «гучних» справ для припинення подібного фінансового тиску на ЗМІ, була скасована. Тому не виключено, що зовсім скоро українським ЗМІ доведеться захищатись від судових позовів на сотні тисяч гривень.

З метою захистити принципи свободи слова та не допустити пред’явлення судових позовів, що ведуть до ліквідації ЗМІ, юристи Інституту Медіа Права спільно з народними депутатами Вікторією Сюмар, Єгором Соболєвим, Світланою Заліщук, Мустафою Найємом, Сергієм Лещенко, Олександром Абдулліним, Ольгою Черваковою та Олегом Ляшко підготували та внесли до Верховної Ради законопроект щодо захисту незалежності ЗМІ і повернення прогресивної шкали судового збору проект № 3475.

Детальніше про сутність законопроекту можна ознайомитись на сайті Інституту Медіа Права та в інфографіці нижче

unnamed (7)

Джерело: Інститут Медіа Права


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відбулась навчальна майстерня-практикум для жінок в рамках проєкту «Виявлення можливостей використання спадщини для економічного розвитку малих громад»

Молодь з 30 громад напрацювала стратегії розвитку молодіжних рад під час літнього табору в Карпатах

Дуже просторова добірка вакансій в громадському секторі

Чотири роки партнерства: історія співпраці громадської організації «Нова Дружківка» та Дружківської пожежно-рятувальної частини

39 ветеранів/ок завершили навчання на сертифікатній програмі “Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення"

Громадська участь у місцевій політиці: які зміни до статутів громад мають внести сільські та селищні ради Харківщини