Інтеграція ВПО у громаду міста Рівне як запорука розвитку громади

18 червня у Рівному відбувся круглий стіл "Інтеграція ВПО у громаду міста Рівне як запорука розвитку громади" у рамках проєкту "Сильна громада: інтеграція ВПО у громаду міста Рівне". Головною метою ...

Додано:
experthrcenter

Знімок екрана 2024-06-19 104455.pngлого
Інтеграція ВПО у громаду міста Рівне як запорука розвитку громади

18 червня у Рівному відбувся круглий стіл “Інтеграція ВПО у громаду міста Рівне як запорука розвитку громади” у рамках проєкту “Сильна громада: інтеграція ВПО у громаду міста Рівне”.

 

Головною метою круглого столу було обговорення попередньо напрацьованого Проєкту міської цільової програми інтеграції ВПО у Рівненську міську територіальну громаду.

Модераторка круглого столу Марина Павлюченко озвучила мету Круглого столу, розповіла про проєкт “Сильна громада: інтеграція ВПО у громаду міста Рівне” та її донорів.

Було підготовлено детальний презентаційний матеріал Проєкту міської цільової програми. Заздалегідь визначені спікери, члени Координаційна Рада ВПО м. Рівне при виконавчому комітеті Рівненська міська рада Hennadij Nikisha, Наталя Макогон, Олеся Бурдюк та Марина Павлюченко почергово озвучували заходи кожного його розділу.

Учасники активно долучались до обговорень, ділились досвідом, висловлювали думки щодо реальності запропонованих в Проєкті ідей.

Кожна з присутніх депутаток Рівненської міської ради Тамара Тимощук, Наталія Майорова, Світлана Марчук, Катерина Марчук, Олена Хотенко, Олександра Коваленко схвально висловлювались стосовно проробленої громадськими активістами роботи, висловили захоплення ініціативністю та активністю тих, хто долучився до створення Проєкту міської цільової програми інтеграції ВПО у Рівненську міську територіальну громаду, обіцяли подальшу підтримку у просуванні Проєкту на розгляд Рівненською міською радою.

 

Пізнавально цікавим був виступ депутатки Олени Хотенко стосовно наявних законодавчих ініціатив, а саме: Концепції змін до Податкового кодексу України щодо працевлаштування ВПО, які на сьогодні пропонуються до прийняття ВРУ.

Сенсаційною для присутніх була інформація, озвучена депутаткою Рівненська обласна рада, Президенткою політичної групи Європейських Консерваторів та реформістів Конгресу місцевих і регіональних органів влади Ради Європи Bohatyrchuk-Kryvko Svitlana щодо можливостей для постраждалих від війни українців отримати компенсації своїх втрат майна, коштів, доходів та ін. завдяки створеному міжнародному “Реєстру збитків, завданих агресією російською федерацією проти України”. Рішення про його створення було прийнято минулого року на Саміті глав держав та урядів у Рейк’явіку. Станом на сьогодні створюється Європейський компенсаційний фонд, а до кінця поточного року запрацює Компенсаційна комісія по розгляду заяв від постраждалих.

Також було наданою можливість.

Директорці Рівненської обласної служби зайнятості Надя Плютинська розповісти про успішні практики підтримки ВПО на Рівненщині, керівниці ГО “Фундація розвитку бізнесу” Ольга Горкавчук про можливості їх організації допомогти ВПО організувати власну справу, завідувачці сектору обліку ВПО Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради Наталії Кохановській стосовно пільг та допомог ВПО.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Рівненській області Олександр Корнійчук у своєму виступі підкреслив важливість отриманого спільного результату від консолідованої діяльності представників активної частини рівненських ВПО, експертів ГО “Експертний центр з прав людини”, профільних владних установ, яка сприятиме значному покращенню становища “нових рівнян” у Рівненській громаді.

Цей захід став можливим в межах програми “Єднання заради дії”, що втілюється IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст публікації є виключно відповідальністю Експертний центр з прав людини та необов’язково відображає погляди IREX та Державного департаменту США.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності

Громадськість формує майбутнє Придесення

Не потрібні державі або забуті в місцях несвободи

Актуальні можливості: реагування на виклики війни та відновлення

Ефективне відновлення потребує екосистеми управління інформацією: результати обговорення в Галицинівській громаді на Миколаївщині

Про стан електрогенерації  України в умовах війни та першочергові кроки у громадах щодо посилення їхньої стійкості