Історії людей у війні: у Калуші відкрили документальну виставку та показали фільм

У Калуші в рамках 19 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відкрили виставку портретів та історій ”Втрачений дім”, а також показали документальне кіно ...

Додано:
MolodaProsvita_IF

кіно
Історії людей у війні: у Калуші відкрили документальну виставку та показали фільм

У Калуші в рамках 19 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відкрили виставку портретів та історій ”Втрачений дім”, а також показали документальне кіно “Терикони”.

Організувала захід ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” в меморіальному музеї “Калуська в’язниця” у партнерстві з Комунальним закладом “Музейно-виставковий центр Калуської міської ради” і Благодійною організацією “Благодійний Фонд “Крила підтримки”.

За словами регіональної координаторки фестивалю на Прикарпатті Тетяни Пігурської, цьогорічна програма торкається переважно тем війни.

“У Калуші ми організували заходи, через які ведемо діалог з глядачами про руйнування, які приносить війна, її сірі зони та про самих українців, що бачили бойові дії на власні очі. Багато людей залишаються на сході та півдні, а дехто виїхав на захід України. Всі вони потребують зараз нашого розуміння і підтримки”, – зазначає Тетяна Пігурська.

Виставка портретів та історій ”Втрачений дім”, яку презентували калушанам, складається з 22 історій внутрішньо переміщених українців, що влітку цього року проживали у прихистках Івано-Франківської області.

Під час другої частини заходу гостям показали фільм режисера Тараса Томенка “Терикони”. Це розповідь про дітей, які постраждали від обстрілів, залишилися без батьків, але продовжують жити, мріяти та любити. Після перегляду кіно засновниця Центру духовного розвитку Оксана Пілянська розповіла, як кожен з українців може підтримати тих, хто переживає втрату: “Людині, яка цього не пережила, повністю  неможливо зрозуміти, що відчуває той, хто у горі через втрату. Але вона може бути поряд, щоб дати свою підтримку. Достатньо деколи, щоб той, кому ми хочемо допомогти, не відчував самотність у важкий час”.

Мандрівний Docudays UA цього року також охопить ще деякі села та міста Калуського району. Зокрема, у селі Сваричів Рожнятівської громади говоритимуть про незаконні ув’язнення на окупованих територіях через фільм “Осяйний шлях”. У місті Долина відбудеться показ кіно “І кожна річка”, після перегляду якого запланована зустріч з екоактивістами та громадськими діячами, котріі продовжують боротися з забрудненням України.

Ознайомитися детальніше з програмою фестивалю можна на офіційній сторінці “Молодої Просвіти Прикарпаття”Інформація про фільми доступна на сайті Мандрівного https://travelling.docudays.ua/films/.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я