«Історії сильних»: подкаст про видатних українок, якими варто пишатись

Українська історія сповнена імен жінок, чия сила, талант і мужність формували нашу культуру та національну ідентичність. Однак їхні здобутки часто залишаються в тіні. Але ми точно не можемо ...

Додано:
Prowomen.ua

Facebook (5)
«Історії сильних»: подкаст про видатних українок, якими варто пишатись

Українська історія сповнена імен жінок, чия сила, талант і мужність формували нашу культуру та національну ідентичність. Однак їхні здобутки часто залишаються в тіні. Але ми точно не можемо допустити, щоб вони були забуті.

Проєкт «Історії сильних» ГО «PRO WOMEN UA» покликаний повернути цих героїнь у наше сьогодення, показати їхню ключову роль у розвитку суспільства та нагадати про їхній внесок у становлення України. Це не просто розповіді про минуле – це нагадування про те, наскільки важливими є жіночі голоси в боротьбі за нашу свободу, творчість і незалежність. У кожній історії відкривається сила, яка надихає діяти й сьогодні.

Нові випуски подкасту, так само як і попередні, знайомлять нас з видатними українками з різних куточків країни, де вони творили, розвивалися та самореалізовувалися в часи, коли це було надзвичайно складно. 

Софія Русова, жінка, яка не просто мріяла про вільну, освічену та свідому націю, а й щодня працювала заради її втілення. Засновниця перших українських дитячих садків, розробниця підручників, ініціаторка жіночого руху та борчиня з русифікацією. Її життя – це історія про виклики, відважні рішення та віру в силу знання. Арешти, переслідування, трагічні втрати і вимушена еміграція не змогли зупинити її прагнення творити краще майбутнє для України.

Мілена Рудницька стала першою, хто на міжнародній арені заговорив про Голодомор як геноцид українського народу, закликаючи світову спільноту діяти. Її життєвий шлях – це історія інтелекту, сміливості та непохитної віри в ідеали демократії та справедливості. Керівництво «Союзом українок», депутатство в Польському сеймі, активна робота в міжнародних організаціях і політична боротьба зробили Мілену символом жіночого лідерства та незламності.

Наталія Полонська-Василенко була не лише видатною історикинею, археологинею й педагогинею, а й першою жінкою-докторкою історичних наук в Україні. Вона зруйнувала міф про «Новоросію» та стала авторкою двотомника «Історія України», за яким студенти навчаються й досі. Усупереч усім перешкодам – репресіям, війнам, втраті дому та бібліотеки – Наталія зберігала вірність своїй справі. Її діяльність і спадщина стали важливою частиною формування української ідентичності, а вона сама  символом жіночої сили, освіти та відданості Батьківщині.

Харитина Пекарчук не лише тримала передові позиції, але й рятувала поранених як сестра-жалібниця, організовуючи санітарні потяги. Вона воювала в армії УНР, видаючи себе за чоловіка, стала воячкою із псевдо «Степан Книшенко» та була нагороджена орденом «Залізний хрест» за Перший зимовий похід. Її шлях сповнений випробувань: втеча від більшовиків, важкі бої, заслання до Польщі, життя у злиднях і навіть арешт гестапо під час Другої світової війни. Попри все, кримська українка польського походження присвятила своє життя боротьбі за Україну, залишивши після себе приклад незламності та любові до Батьківщини.

Оксана Мешко – співзасновниця Української Гельсінської групи, легенда дисидентського руху, яка стала на захист репресованих українців і не зламалася навіть у сталінських таборах. Її мрією була вільна Україна, за яку вона боролася все життя. У 76 років її відправили на заслання, але вона повернулася. Її невтомна боротьба тривала до останнього подиху в 1991 році, залишаючи приклад нескореності та любові до Батьківщини.

Це історії українських жінок, які демонструють незламність та силу духу, що надихають та зачаровують. Вони – це приклад для сучасних і майбутніх поколінь. Ми маємо пишатися ними, берегти їхню спадщину і розповідати їхні історії.

Подкаст «Історії сильних» ГО «PRO WOMEN UA» покликаний повернути заслужене місце цим жінкам у національній пам’яті, відкриваючи їхні долі й боротьбу для всіх, хто прагне знати правду і надихатися силою духу.

 

Проєкт реалізується завдяки підтримці Українського Жіночого Фонду. Відповідальність за зміст інформації несе ГО PRO WOMEN UA. Інформація, що представлена у відео, не завжди відображає погляди УЖФ.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Ріпкинська громада на Чернігівщині фіналізує Статут територіальної громади

Психологи Центру «Ахалар» продовжують надавати безкоштовні консультації волонтерам і активістам

Philanthropy in Ukraine запустили платформу верифікації для НУО

Болючі питання відновлення та зміни до Статуту Шевченківської ТГ

"Тепло та світло для дітей" — підтримка родин Херсонщини та Миколаївщини напередодні Різдва